Sağlıklı bir kadın her ay düzenli olarak adet görür. Normalde adetler 21-35 gün aralıklarla olur, 3-8 gün arasında sürer ve toplam 30-80 cc arasında kanama olur. Genelde adetin ilk günü lekelenme şeklinde kanama olur, adetin 2.-3. Gün kanama yoğunlaşır ve toplamda 5-7 gün sürer ve biter.

Kimya derslerinden hepimizin bildiği gibi kan belli bir süre oksijen ile temas ederse rengi kahverengiye döner. Adet döneminde, adet daha başlamadan önce, endometriyum (rahim duvarı) tam dökülmeden önce ufak bir kanama olursa ve bu kanama vajinada bir süre bekleyip oksijenle temas ederse kahverengiye döner.

Ne zaman ki kanama yoğunlaştı (rahim duvarı tam dökülmeye başladı) kan vajinada beklemeden dışarı atılacağı için rengi kahverengi değil kırmızı olacaktır.

Ancak bazı durumlarda adet öncesi veya sonrası kahverengi kanama veya akıntı olabilir. Kahverengi lekelenmenin nedeni fizyolojik olabileceği gibi bir hastalığın habercisi de olabilir.

Kahverengi Akıntının Normal Kabul Edildiği Durumlar

Doğum kontrol hapı kullanan kadınların %30’unda ilk 3 ay ara kanama, kahverengi akıntı olabilir. Hapı düzenli kullandığı sürece bu problem 2-3 ay içinde ortadan kalkacaktır.

Bakırlı spiral veya kormonlu sipral (MİRENA) kullanan hastalarda özellikle ilk 3 ay ara kanamalar, kahverengi akıntılar olabilir, normal kabul edilir.

 • Yumurtlama dönemi (ovulasyon)
 • Gebelik

Gebeliğin başında kahverengi kanama olması tutunma kanaması (implantasyon kanaması) olarak kabul edilir ve fizyolojiktir. Ancak kanama kırmızıya dönüyorsa düşük tehlikesi olarak kabul edilir ve ona göre tedavi vermek gerekir.

 • Adetin (menstrüasyon) hemen öncesi veya sonrası dönem
 • Smear testi veya pelvik muayene sonrası

Kahverengi Akıntının Normal Kabul Edilmediği Durumlar

Özellikle rahim içindeki miyomlar (submuköz miyom) aşırı adet kanaması veya adet dışı dönemde kahverengi kanamaya neden olur. Kaviteye bası yapan intramural miyomlar da kahverengi akıntıya neden olabilir. Miyom tanısı ultrasonla ve sulu ultrasonla (salin infüzyon sonografi) konur. Bu durumlarda miyomun ameliyatla çıkarılması adet dışı  kahverengi kanama problemini ortadan kaldıracaktır.

Rahim içindeki veya rahim ağzındaki polipler adet dışı kahverengi kanamaya, aşırı ve uzun adet görmeye veya ilişki sonrası kanamaya neden olabilir. Polip tanısı ultrasonla ve sulu ultrasonla (SİS) konur. Histeroskopik olarak polipin alınması problemi ortadan kaldıracaktır.

Polikistik over sendromunda hormonal bozukluğa bağlı adet görememe, tüylenme, sivilcelenme (akne) ve adet dışı lekelenme şikayetleri görülebilir. Hormonların ilaçla düzenlenmesi sonrası adet dışı kanama şikayetleri ortadan kalkacaktır.

 • Rahim ağzında yara (erozyon)

Rahim ağzında yara ilişki sonrası kanama, kahverengi lekelenme gibi belirtilere yol açabilir. Yaranın nedeni enfeksiyon ise antibiyotik tedavisi ile veya yaranın yakılması/dondurulması ile adet dışın kahverengi akıntı problemi ortadan kalkacaktır.

 • Rahim ağzı kanseri

Rahim ağzı kanseri için her kadının yılda 1 defa smear testi yaptırması gerekir. Ama adet dışı kahverengi akıntı şikayeti olan hastalarda smear testi daha çok önem kazanır. Adet dışı kanama, ilişki sonrası kanama, lekelenme şikayeti olan kadınların mutlaka smear testi yaptırması gerekir.

Adet dışı kahverengi akıntınız varsa ve sürekli tekrarlıyorsa, bunu normal kabul etmeden önce mutlaka jinekoloğa başvurmanızda fayda vardır. Yapılan muayene ve testlerin ardından kahverengi akıntı fizyolojik, normal kabul edilebilir.

Sağlıkla ve sevgiyle kalın…

06.05.1977 tarihinde Tarsus’ta doğdum. 1995 yılında Abdülkerim Bengi Anadolu Lisesi’ni bitirdim. Çocukluktan beri hayalini kurduğum mesleğe ilk adımı, aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanarak attım. Kadın Hastalıkları ve Doğum alanındaki uzmanlık eğitimimi ise 2001-2006 tarihleri arasında Ankara Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamladım.

769 YORUMLAR

 1. Merhabalar adetime 1 hafta kala lekelenme başladı 3 gündür ara ara lekeler devam ediyor koyu renkte ayrıca normal beyaz akıntı da beraberinde akıntı olunca kanama başladığını düşünüyorum ama bir şey yok gebelik söz konusu olabilir mi test yaptım negatif çıktı yardımcı olursanız çok memnun olurum 🙏

 2. Merhaba hocam, benim 3 aydır kahverengi kanamam var. Adetimden sonra 12. gün gelmeye başlıyor lekelenme şeklinde, adetime yaklaştıkça yoğunlaşıyor. Doktora gittim herhangi bir sıkıntı yok dedi ama niye geliyor bu kan dediğimde, bana Duphaston diye bir ilaç verdi. Düzenli olarak kullandım, çünkü bebek de düşünüyoruz ama bir işe yaramadı.
  Hocam siz ne önerirsiniz?

 3. Merhabalar adetime 10 gün kala lekelenme başladı 3 gündür ara ara çok az lekeler devam ediyor açık renkte ayrıca normal beyaz akıntı da beraberinde hatta bazen şeffaf içi kırmızı noktalanma akıntı oluyor. İlk defa yaşıyorum böyle bir durum.

 4. Merhaba ben aylarca adet görememe sorunu yaşıyorum bir çok doktora gittim hormonlardan dediler ilaç kullandım o ay düzenli oldum daha sonra yine aynı sorun devam etti tekrar hormon testleri yaptırdım bu kez hiç bir sorunun olmadığı söylendi adet göremiyorum diye bir ilaç verildi o ilacı kullandıktan sonra adet gördüm yani en son Ekim ayında o zamandan bu yana adet göremedim 4-5 gündür kahverengi akıntım oluyor günde bir iki kez çok az bir şekilde ama adetim başlamadı bana bir öneriniz bir yardımınız olursa çok sevinirim

 5. Merhabalar evleneli 2 ay oldu bu ay ayin 8inde adet gormem gerekirken hala adet olmadim kahverengi akintim var ama cok az az geliyo adet olcakmisim gibi kramp giriyo ama gelen bisey yok acaba adetmi olcam

 6. Merhabalar 1 haftadır lekelenme başladı 4 gündür ara ara lekeler devam ediyor koyu renkte ayrıca normal beyaz akıntı da beraberinde akıntı olunca kanama başladığını düşünüyorum ama bir şey yok gebelik olabilir olabilir mi yardımcı olursanız çok memnun olurum 🙏

 7. Hocam 3 ay önce smear testi yaptırdım temiz çıktı.ultrason ile muayene de oldum rahim ağzı da temiz ama adetimde son 3 aydır düzensizlik var son adetim bittikten 1 hafta sonra da kahverengi akıntı gelmeye başladi.neden olabilir yardımcı olur musun ilk defa böyle birşeyle karsilasiyorum

 8. Deniz hanım merhabalar, eğer bir uzmanla görüşmezsem Google beni kanser olduğuma inandıracak
  23 yaşındayım ve cinsel aktifim, regl’lerim düzenli olur hep şu an bir haftadır ovulation dönemindeyim en son iki hafta önce regl oldum.
  Benim adet dönemi dışında kahverengi akıntım oldu, Akıntı gibi değil aslında lekelenme gibi. Böyle tam iki adet arası dönemde oldu. Ve böyle her gün bir kere olmak üzere 3-4 gündür devam ediyor.
  Bundan 1.5 hafta önce pembe bir kanamam oldu yine adet dışı fakat bunun bir çeşit tahrişten kaynaklandığını düşündüm zaten çokta sürmedi acaba o zaman içeride kılcal damarlara zarar geldi ve kanama oldu daha sonra pıhtılaşan kan şu an mı dökülüyor?
  Ovulation döneminde olabilecek normal bir akıntı(lekelenme) olabilir mi
  Yoksa gebelik riski mi var? Korkmalı mıyım?

 9. Merhaba Deniz hanım ben bundan 2 ay önce normal doğum sekliyle doğum yapmıştım 45.gün adet kanaması gördüm ve bu 1 hafta kadar sürdü aradan 3 gün geçtikten sonra tekrar lekelenme şeklinde kahverengi akıntı görmeye başladım.Bunun sebebi ne olabilir acaba korkmalı mıyım?

 10. merhaba adet günümden 11 gün geçti fakat adet olmadım şimdi akıntı ile birlikte hafif bir kanama var kanama bile denmez aslında parmak kesiği gibi kan ne yapmam lazım normal mi korkam gerekiyor mu bu durumda

   • İyi günler reglimin üzerinden 11 gün geçtikten snra bir miktar kanamam oldu .Kanaama sıklıkla değil,Sadece sabah bir defa sonraki gün bir defa oldu.onun haricinde 3 haftadır kahverengi akıntı oluyor.Bununla beraber kasık ağrısı da mevcut.Doktorum doğum kontrol hapı verdi 3 ay her gün kullanmam şartıyla lakin 4 gün kullanıp bıraktım çünkü ara ara şiddetli kasık ağrısı yapıyordu yoğun bir şekilde mide bulantısı yapıyordu ve lekelenme devam ediyordu.Dogum kontrol hapı vermeden önce kan testi yapıldı ve gebe değilim. Ama ara ara kahverengi lekelenme ülke beraber lekelenme tarzında kanama oluyor. Sizce doğum kontrol hapini devam etmeli miyim?

 11. Merhabalar. Ben aralığın 7sinde spral taktırdim bakırlı. Arada hafif lekelenme gibi kahverengi bazende hafif kan geliyor bu normal mi? Spral takilmadan kanda gebeliğe bakıldı. Sonuç negatif. Spralden olabilir mi? Normal mi??

   • İyi günler reglimin üzerinden 11 gün geçtikten snra bir miktar kanamam oldu .Kanaama sıklıkla değil,Sadece sabah bir defa sonraki gün bir defa oldu.onun haricinde 3 haftadır kahverengi akıntı oluyor.Bununla beraber kasık ağrısı da mevcut.Doktorum doğum kontrol hapı verdi 3 ay her gün kullanmam şartıyla lakin 4 gün kullanıp bıraktım çünkü ara ara şiddetli kasık ağrısı yapıyordu yoğun bir şekilde mide bulantısı yapıyordu ve lekelenme devam ediyordu.Dogum kontrol hapı vermeden önce kan testi yapıldı ve gebe değilim. Ama ara ara kahverengi lekelenme ülke beraber lekelenme tarzında kanama oluyor. Sizce doğum kontrol hapini devam etmeli miyim?

 12. Merhabalar. Benim adet dönemiyle ilgisi olmayan, bulanık, kahverengi ve arada kanlı gelen akıntım var ve sol kasığımda sancı var. Cinsel ilişki yaşamadım gebelikle ilgili bir durum değil yani hocam. Daha önce doktora gittiğimde de kist yok demişti. Sebebi nedir sizce? bu birkaç ayda bir tekrarlıyor çünkü ve ağrılar şiddetlenmeye başladı. bilgilendirirseniz sevinirim.

 13. Iyı günler her ay adetten önce açık kahverengi daha sonra koyulaşan lekelenmem oluyor bu ay da oldu beyaz akıntım da vardı test yaptım sonuç negatif

 14. Merhaba, ovülasyon döneminde normalde her ay olan şeffaf akıntım olmadı bu normal mi? Regl olmama neredeyse 13 gün var kahverengi akıntım var bu da normal mi? Bebek istiyoruz bu ay bunlar olunca çok merak ettim duygu değişimini fazlasıyla yaşıyorum acaba hamile kalmış olabilir miyim?

 15. Merhaba herkesin sorusuna cevap vermissiniz bu yuzden ben de bir soru sormak istedim. Ben 10 gün adet oluyorum. İlk 5 gün kanama son 5 gün kahverengi leke seklinde bazen lekeler daha da uzun surebiliyor. Lekelerde adetten mi sayılıyor acaba bu kadar uzamasi normal mi?

 16. Defne ben daha önce 3 ay boyunca adetim 3 gun kala ben le ke göruyodum 3 gun sonra adet oluyordum şimdide adeten cıktımı bir hafta sonra beyaz akıntıya leke göruyorum ne yapa bilirim

 17. Merhaba adetime 3 gün kala kahverengi lekelenem başladı adet oluyorum sandım ama 4 gündür devam ediyor. Ikinci cocugu dusunuyoruz. Evde test yaptım ama negatif cikti ilk gebeligimde de boyle akintim olmustu ama evde test yaptigimda cikmisti. Bu kahverengi lekelenme neden olabilir acaba

 18. hocam mrhb 5 aralıkta adet oldum ve 11 aralıkta bitti fakat 16 aralıkta kahverengi lekeler gelmeye başladı ama herhangi bir ağrım falan yok eşimden ayrıyim cinsel birlikteliğim yok neden olabilir acaba

 19. Merhaba Hocam 7 haftalık Gebeyim iki Haftadan fazla Olucak Kahverengi lekeler görüyorum İlaç kullanıyorum ama hala Aynı ilk Gebeliğim neden Olabilir.

  • Merhaba
   Gebelikte kanama dusuk tehlikesini gösterir, ilac kullanıyorsanız baska yapacak bisey yok. Takip etmek lazım, zamanla azalabilir istirahat edin

 20. Hocam 2 aydir adet dısı 2 3 gün kanamam oluyor belim cok agrio arada bir koyu renkli lwkelenme oluyor hamilelik belirtim yok tüplerim baglı sebebi ne olabilir

 21. Merhaba hocam. Benim yumurtlama döneminde yumurtlama sancım oluyor ovalasyon testi kullanıyorum ve yumurtlama bittikten üç gün sonra aadet sancılarım hafif hafif başlıyor. Adetime 10 gün kala saf su gibi akıntım oluyor fakat bu kuruyunca baya koyu renk sarı oluyor. Normalde adet gününe kadar karın ağrısı ve bu su gibi akıntıyı görüyorum ama kuruyunca baya koyu sarı akıntı olması korkutuyor beni. Doktora pandemiden dolayı gidemiyorum.

 22. Merhaba hocam, regl düzensizliği vardi normale dönmeye baslamisti, 2 ay öncesine kadar; normalde 6-7 gün adetim bitirdi ancak 13 gün adet oldum. Sonra ki ay normal günümde adet oldum, aradan 10 gün geçmeden kahverengi akıntı olmaya basladi, herhangi bir cinsel olarak birlikteliğim yok, bekarım. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

 23. Merhaba adet günüme yaklaşık 1 hafta var ve 1 haftadır kahverengi akıntım var her gün tekrarlanıyor ne yapmam gerekiyor acaba tehlikeli bir durum mu

 24. Merhaba adetim bittikten sonra cinsel ilişkim oldu gün içerisinde ertesi gün hapı kullandım 4 gün sonra da adet gibi kahverengi akıntı gibi ama değil Bi kanama gördüm 3. Gün sonra da azaldı test yaptırmalımıyım

 25. Merhaba vajinal bölgemde yaklaşık bir haftadır yanma var hafif derecedeydi adetim gecikmişti ondan kaynaklı diye üstünde durmadım ancak adet olmam gereken günün üzerinden 20 gün geçti en son 3 gün önce cinsel ilişki esnasında şiddetli yanma hissettim ve 3 gündür de devam ediyor beraberine kahverengi akıntı gelmeye başladı ara ara bu sabah da tek seferlik bir kanama oldu sebebi nedir

 26. Merhaba Hocam, iki üç ay arayla adet sonrasında kahverengi bulanık bir akıntım oluyor ve 2 veya 3 gün devam ediyor. Sebebi nedir ve ne yapmam gerekir ?

 27. Hocam.Bekarım.Birlikteliğim olmadı hiç.10Aralık regl baslangıcı kahverengi leke şeklinde 19 Aralıkda bitti.Bundan sonra akıntım olmaya basladı.24 aralıkta kırmızı kan geldi.Sebebi ne olabilir.

 28. Hocam merhaba.1 aralıkta adet gördüm biter bitmez 7 aralıkta rahim filmi çektirdim tekrar kanamam oldu adet görüyormuşum gibi cok 10 aralıkta kanama bitmişti doktor yumurtlama olduğunu gün aşırı ilişki istedi 11 aralik günü gece lekeleme oldu,12 aralıkta şiddetli karın kasık ağrısı ve kanama başladı ve bugün 24 aralık hala devam etmekte sol yumurtalıgımda hassasiyet oluyor orda küçük bir kist vardı doktor önemsiz demişti.Tesekkur eder iyi çalışmalar dilerim

 29. Pcos hastasıyım geçen ay ilaçla regl oldum normal döngüme göre 10 gün kala kahverengi lekem oldu 3 gün sürdü şuan bi lekelenmem yok ama ailemde rahim ağızı kanseri var ve daha önce böyle bi lekelenmem olmadı pandemiden dolayı kendi doktorumdan da randevu alamadım internetten hamilelik belirtisi de olabilir yazıyor testi yapmalımıyım

 30. İyi günler yaklaşık 3 4 aydır adet günü harici kahverengi akıntım kanamam ve akintida kan lekeleri oluyor. Korktum hastaneye gitmeyede sebebi ne olabilir ki . 25 yaşındayım ve bir çocuğum var

 31. Hocam eşim beyin kanaması geçirdi 10 ay yoğun bakım 5 ay serviste kaldı ve 2 aydır evdeyiz bakım hastası olarak bu bir buçuk yıl zarfında eşim hiç adet olmadı sondada takılı 2 seferdir kahverengi akıntı geliyor acaba normale mi dönüyor adet mi olacak

 32. Deniz hanım merhaba. Adetin son günü ilişkiye girildi 3/4 saat sonra da ertesi gün hapı içildi. İçildikten 2 gün sonra hafif kan lekelenmesi oldu. 6 günlük bir Adet gecikmesi yaşanıyor normal midir? Aksi bir durum var Mıdır?

 33. Merhaba ben geçtiğimiz ay yumurta takibi yaptırdım ama olmadı adet oldum normalde 4 gün sürer hatta 4. Gün temizlenir komple ama şuan 7. Gün ve iç çamaşırımda kahverengi leke var leke de değil daha büyük kanamam olmuş gibi ama sürekli değil iç çamaşırı mı kirletecek kadar

 34. Merhaba hocam adetim Aralık 6 olması gerekiyordu olmadım bu gün Aralık 29 dün ve bugün kahverengi lekeler oluyor kahverengi parcalar geldi adetim geciktiginden 7 gün sonra her hafta gebelik testi yaptım negatif cıktı doktorlara randevuda bulamıyorum aşırı stresteyim herhangi bir agrım sancımda yok bilgilendirirseniz sevinirim

 35. Adetim biteli 11 gun oldu ama adetım bittikten sonra cok az pembemsi leke geldi 2 gundur de kahverengi leke gelmeye basladı korunuyoruz 9 aylık kuzum var bu ne sebeble olmus olabılır Dr A gitmelımıyım

 36. Eşim korunuyor hocam yanı gebelik degıl gıbı geliyor bana ama dogum oncesı ufak bı mıyom gozukmustu normal dogum yaptım ben o sıra doktorum dogum anında temizlenir vucudun dedı dogum sonrası adetım de gun farkı olmaya basladı bı kac gun one gelddı su an da daha 11 gun oldu biteli ama kahverengi sümüksü leke gelıyor sildikçe

 37. Merhabalar hocam benim adetim 2 hafta gecikti ve ben hormon tedavisi alıyorum 1 seneye yakındır ve imsülin tedavisi ilacı kullanıyorum fakat bu 2 haftadır yeni bi ilaca başlandı insülin ilacına ve benim 3 gündür kesik kesik kahverengi akıntım geliyor bunun yeni başlanılan ilaçla veya başka bi sebebi var mıdır bilgilendirirseniz sevinirim

 38. Merhaba benim adetime 3 4 gün var gününde değişiklik olmaazsa. Fakat 2 gündür kahve rengi lekelenme vardı bugun sabaah biraz pembeye döndü ve kesildi. Agrı hissetmedim çok fazla normalde adetimi agrılı geçiririm. Hamile olma ihtimalim var mı varsa nee zaman test yapmalıyım

 39. Hocam 17 yaşındayım 11 yaşımdan beri adet görüyorum faka hiç bir zamma düzeni olmadı 5 ayda bir olduğu oluyordu ama genelde 3/4 ayda bir oluyor. Bir kere adetim 2 ay sürdü 2 ay boyunca çok yoğun bir şekilde kanamam oldu anneme ise 2 ayın sonunda söyleyebildim aldığım ilaçlarla adet kanamamı durdum ve dediğim gibi 4 ayda bir olarak hala devam etmekde endişelenmeli miyim?

 40. Hocam merhaba 39 yaşındayım 2 çocuk annesiyim sezeryan doğum yaptım çok yoğun adet kanamalarım olduğu için Temmuz 2020 de hormonlu spiral taktırdım ilk üç ay sık sık kahverengi kanamam oldu bu ay 8 Aralık ta adet oldum 27 Aralık itibari ile ara ara bel ağrım ve kahverengi kanamam var sebebi ne olabilir şimdiden teşekkür ederim

   • Mrb deniz hanım 7 martta adet oldum 3 gün sürdü ve bitti 20 martta kahverengi geldi kirmiya döndü ve tekrsr kahverengi geldi bitti. Olmam gereken gün 1 nisandı olmadım test yaptım çubukta silik cıktı. Dün ise kan verdim sonuç <1 cıktı. Hâlâ olmadım sebebi ne olabilir test sağlık ocağına yapıldı.

     • Hayırlı geceler deniz hanım aklıma takılan bir soru daha var salı gününe randevu aldım doktordan. Soru şudur yumurtlama gününe denk gelindiği zamanda kahverengi lekeler olabilirmiş doğru mudur. Bunu adet kanamasi olarak kabul edebilir miyiz ?? Benim kahverengi lekelerle beraber ufak ufak parçalar da vardı. Birde kan testi negatif test çubuğu pozitif yanılma olabilir mi ?? Teşekkür ediyorum.

   • Merhabalar Deniz hocam
    Beni netleştirirseniz çok sevinirim en son 10 Aralık’ta regli oldum fakat aralıklı bir şekilde 3 gün sürdü lekelenme gibi bir regl di yoğun olmadı ve tekrarında 1 Ocak ta tekrar ayni şekilde koyu kahve bir kanama oluştu gebelik şüphem var sizce ondan kaynaklı kanama olabilir mi suan kanamamın 1. Günü ne zaman gebelik testi yapmalıyım
    Teşekkürler 🙏

 41. İyi günler ulaş bey ben adetten çıkalı 12 gün oldu ilk defa başıma geldi kahverengi leke gördüm neyden kaynaklanıyor olabilir

 42. Merhaba suan yumurtlama dönemindeyim. Yumurta beyazi gibi olmasi gereken akintim ayni kıvamda ancak kahverengi renkte. Tedirginim herhangi bir hastalık olabilir mi. Bubarada 2 yıldır cocuk planlıyoruz ancak bir gebelik oluşmadı.

 43. 20 yaşındayım adetinden 10 gün önceden kahverengi akıntı gelmeye başladı. Sonradan kanlı kahverengi akıntı olmaya devam ediyor 6 gün oldu bi hastalık olabilir mi?

 44. 20 yaşındayım adetinden 10 gün önceden kahverengi akıntı gelmeye başladı. Sonradan kanlı kahverengi akıntı olmaya devam ediyor 6 gün oldu bi hastalık olabilir mi?

 45. Merhaba ben 20 yaşındayım adetimden 10 gün önceden kahverengi akıntı gelmeye başladı. Sonra kanlı kahverengi akıntı olmaya devam etti 6. Gün hastalık olabilir mi

 46. Merhaba Deniz hocam benim sorum ben 3,4 gün adet görüyorum 4.gündenden sonra tamamen kesiliyor. 10. Gün tekrar kahve rengi leke geliyor 4gün az az geliyor. Neden oluyor acaba?aydınlatırsanız sevinirim. Teşekkürler

 47. Merhaba 30 Aralık’ta yumurtlama oldu 4 Ocak da kahverengi leke geldi ilk defa bu kadar erken geliyo yerleşme kanaması olblr diye kan verdim 1,2 çıktı malesef sizce gebelik olblr mu birde yerleşme kanaması değilse niye lekelenme olur 30 günde bir adet görüyorum

  • Merhaba muayne olmadan net bir şey diyemeyiz. Gebelik şüpheniz varsa emin olmak icin kanda gebelik testi yaptırabilirsiniz ilişki üzerinden 10 gün gectiyse

 48. Merhaba adetim bittikten iki gün sonra az bi kanama olmuş çok az ama sonraki gün de kahverengi akıntı olmuş neden olmuş olabilir ilk defa böyle bişey yaşadım

 49. Merhaba adetim bittikten iki üç gün sonra az miktarda kanama olmuş ertesi gün de kahverengi akıntı olmuş ve kasık bölgemde kramp gibi çok hafif ağrı var neden olmuş olabilir yaklaşık bir buçuk aydır da diyet yapıyorum onla bir bağlantısı var mıdır

 50. Merhabalar . 15 yıldır adet görüyorum 2 sene önce evlendim . İlk defa adet dönemim bitikten 6 gün sonra yoğun kahve rengi lekelenme oluyor nedeni ne olabilir ?

 51. Merb hocam 3 aylık evliyiz çocuk düşünüyoruz 2 kez kan tesiti yaptım olumsuz çıktı yani 0.7 progettron kulanmalıyım bana bi ilaç önerirmisiniz ayrıca düzensizlik var

 52. Deniz hanım mrb adet sonrası ara ara lekelenmeler oluyor gün bir veya iki defa birkaç gün sonra tekrar bir defa lekelenme oluyor yalnız leke olduğu zaman kokulu bir lekelenme en fazla bir haftaya kadar bitiyor

 53. merhabalar, doğum kontrol hapı kullanıyorum 3.ayın içerisindeyim. adetime 13 gün olmasına rağmen çok çok hafif kahverengi lekelenme yaşıyorum. ilacı 2 gün kadar içmeyi unutmuştum fakat lekelenme ilacı tekrar almaya başladığım günde meydana geldi. sebebi ne olabilir? doktora gitmeli miyim? teşekkürler.

 54. aralık 2. haftası korunmasız cinsel ilişki durumum oldu. reglim 2 gün gecikti ve bugün kahverengi akıntım geldi bir kezde kan kırmızısı geldi idrar sonrası. herhangi bir hamilelik belirtim yok göğüs ağrısı şişliği, halsizlik, mide bulantısı vs. her adet döneminde olduğu gibi regl sancısı çekiyorum. hamilelik riskim var mı acaba?

 55. Merhabalar hocam.
  6ay önce Sezaryen ile doğum yaptım. Bebeğimi hala emziriyorum ama ilk dönem kadar sık değil. Doğum sonrası hemen adet olmaya başladım fakat döngüm 21 güne düştü. Bu ay bir gün erken geldi ve yoğun değildi hatta erken biter diye düşündüm ama tam biteceği gün yeniden başladı sanki ve parça halinde de dökülmeler geldi. Normal mi?

 56. Merhaba hocam ben 2yıl oldu rahim içi araç taktırdım ve bu zaman boyunca hiç akıntım normal değil ara ara yoğun sıvı sarı renkte ara ara koyu renkte adet dönemine yakında kahverengi ve kıranplı oluyorum bu normalmi bana yardımcı olabilir misiniz teşekkür ederim

 57. Merhaba hocam 3 ocak ta kahverengi lekenme meydana geldi nadir de olsa arara kanamayla beraber ve 4 gun surdu normal akinti da var surekli 5 aylik evliyim adetim 45 50 gunde bir oluyorum ayrica lekelnme oldugunda 3 gun bekledim test yaptim negatif 9 ocakta yaptim yine negatif korunmada sagliyoruz ayrica hamile degilimdor dimi hocam

 58. merhaba.ben 3 aylık hamileyken bebeqin kalbi durdu ver kürtaj olmam qerekti.fakat şimdi her cinsel ilişki sonrasında kahve rengi bazende pembemsi lekelenmem oluo ve adet tarihine kadar devam edip adet bitiminde oda bitio bu neden kaynaklı olabilir

 59. Merhaba adetim geceli bir 15 gün oluyor 2 günden beri koyu kahverengi akıntı geldi ama bugün normal kanama oldu sizce bu normal mi veya gebelik olabilir mi

 60. Merhaba adetim geceli bir 15 gün oluyor 2 günden beri koyu kahverengi akıntı geldi ama bugün normal kanama oldu sizce bu normal mi veya gebelik olabilir mi?

 61. Merhaba Hocam. 2 aralıkta bir cinsel ilişkim oldu. Daha sonrasında adetim baya gecikti. 22 aralıkta adet oldum. Tam adet oldum da sayılmaz. 3 gün kahverengi akintim geldi. Ara ara kırmızıya dönüktü. Bugün 10 ocakta tekrar kahverengi akıntım gelmeye başladı. Gebelik testi yaptım daha önce negatif çıktı. Neden olabilir bu akıntılar

 62. Merhaba deniz hocam ben 25 yaşındayım ve adetim bittikten 5 gün sonra kahverengi akıntı şeklinde kanama oluyor 2 aydır böyle ama tamemen temizlendikten sonra bekarım ve hiç bir şekilde ilişki ve benzeri şeyler yapmıyorum adetim de sancılı oluyor bir doktora görünmeliyim

 63. Merhabalar Hocam.30 yaşındayım. Bekarım ilişkim yok ve hiç olmadı. Son 1 yıla kadar adet dönemim de ve süresinde bir sıkıntı yoktu. Son bir yıldır adet dönemim bittikten 1 hafta-10 gün sonra kahverengi akıntı gelmeye başladı. Normal adet olma günüm de azaldı. Doktora gittim ilk önce ultrason ile baktı tertemiz hiç birşey yok dedi, kan testi yaptı hormonlarıma baktı değerlerim de tamamen normal. Son 2 aydır yine adet dönemim bittikten 10 gün sonra ilkin kahverengi akıntı ve sonrasında kan ile karışık akıntı gelmeye başladı. Sürekli bir kanama değil gün içide ara ara kan pıhtısı gibi oluyor. Bu 3 ila 5 gün sürüyor sonra normale dönüyor sonraki ay adet bitiminden 10 gün sonra tektar bu şekilde oluyor.

 64. Merhabalar hocam. 30 yaşımdayım bekarım ve herhangi bir ilişkim vb. yok olmadı da. Ama yoğun ağrılarım oluduğundan doktora gitmiştim APRANAX kullanmamı önermişti ben dd çok ağrım olunva kullanıyordum. Son 1 yıla kadar adet dönemimde değişme ya da süresinde azalma ya da artma olmadı gayet düzenliydi. 1 yıldır adetim bittikten 10 gün sonra kahverengi akıntı geliyor. Gün içinde sürekli değil ara ara ve 3 ila 5 gün sürüyor. Bu son 2 aydır yine adetimden 10 gün sonra kahverengi akıntı ve hafif kanama şeklinde yine 3 ile 5 gün gelmeye başladı. İlk ay hemen aynı döndmde doktora gittim. Ultrason ve kan tahlillerimde hiç birşey çıkmadı doktor rahim ve yumurtalıklar tertemiz dedi. DUPBASTON adında bir hap verdi kullamdım fakat bu ay yine adetimden 10 gün sonra kahverengi kan ile karışık hatta bazen kan pıhtısı şeklinde hafif kanama oldu. Neden kaynaklı olabilir.

 65. Deniz bey merhaba adet zamanına nerdeyse bi on beş gün var ama kahverenginden de koyu bi akıntı geliyor ne yapmam lazım çok mu önemli neden oluyor bu

 66. Merhaba ben regli bittikten 3 4 gün sonra kırmızıya yakn kahve rengi tomlarinda lekelenmem oldu gunde bir iki kez oluyo bir kerede tam ķırmızı oldu bu durum normal mi ilk defa başıma geliyo

 67. Merhaba, ben 2 buçuk aydır adet görmüyordum, 4 gün önce lekelenme oldu, adet başladı diye düşündüm fakat 4 gündür çamur gibi kanamam oluyor, kırmızı değil simsiyah kurumus pıhtı şeklinde akintim oluyor, ilk defa böyle oldu neden olabilir

 68. Merhaba,
  Adetim bittikten 1 hafta sonra 2 gün süren kahverengi akıntım oldu sadece peçeteye sürülecek kadar ama bunun sebebi ne olabilir 1 ay önce muayne olduğumda hiçbir sıkıntı gözükmedi idrar testi yaptım ama negatif çıktı hamilelik olabilir mi ? Ya da şuan kan testi yaptırsam gebelik için erken mi olur ?

 69. MERhaba benim Ekim ayında çok büyük bi stres dönemim oldu ve adet olamadım Ekim Kasım Aralık tarlusal kullanarak adet gördüm Aralık sonunda kadın Doğuma gittim ultrasonla baktı ama benden tahlil istedi hormonsal adetimin 3 4 günü gelmemi söyledi geçen ay 13nde oldum bu ara beyaz akıntım var az şimdi de çok çok açık bir kahverengi akıntı gelmiş gebelik söz konusu olabilir mi bakireyim sadece sürtünme oldu boşalma olmadı fikrinize ihtiyacım var

 70. Merhaba Ekim ayından beri adetim de sorun yaşıyorum bundan önce de düzensizdi ama illaki oluyodu suan da Ekim ayından Aralık ayına kadar tarlusal ile oldum kadın doğuma gittim ve hormon tahlilleri istedi adet olunca gelmemi söyledi bi kaç gündür beyaz akıntım var ama çok az bugünde kahverengimsi bi seye dönmüş çok çok açık bi kahverengi normal midir gebelik olabilir mi ? Ultrasonda bişey demedi doktor

 71. Merhaba ben 5 aylık evliyim 3 aydır bebek düşünüyoruz geçen ay hamilelik belirtilerinden bazılarını yaşadım beyaz vajinal akıntı memelerde dolgunluk bulantı aserme gibi ve adetim 5 gün gecikti daha sonra pembemsi bı akıntı ve ardından pıhtı seklinde büyük parçalı adet kanaması oldum sonra beta hcg kanda gebelik testi yaptırdım 0-5 çıktı bu ne oluyor ben kimyasal gebelikten şüpheleniyorum sizce oluşmuş ama tutunamamis düşmüş olabilir mi bunun için muayene olmam lazım mı bilgi verirseniz çok sevinirim teşekkür ederim

 72. Normalde düzenli adet gören biriyim ve ikinci kez kez böyle bseyle karşılaşıyorum ondan önceki ayda 2 gün erken oldu adetim yine pıhtı seklinde öylemi top gibi bsey düşmüştü görünce korktum öyle farklı bseydi

 73. Merhaba hocam eşimle ilişkiye girdikten sonra devamlı kahverengi veya beyaz akıntım geliyor acama normalmi iki senedir spral kullanıyorum

 74. Merhabalar hocam Aralık ayının 29 unda adet dönemim bitmişti 1 Ocak tarihinde korunmasız ilişki oldu. Ocak 6 da ilk 3 gün yoğun koyu kahve rengi kanama oldu 5 günde normal kanama gerçekleşti . 15. Gün erken gebelik testi yaptığımda c olan kısmın yarısı kırmızı çıktı. Test geçersiz olabilir mi yoksa hamile olabilir miyim ?

 75. Merhaba hocam, ben Aralık ayında tedavi amaçlı 1 ay yasmin korunma hapı kullandım doktor polikistik over dedi son adet tarihim 2 ocak hafif mide bulantım birde baş ağrım vardı erken hamilelik testi yaptım t nin altında ince bir çizgi oluştu gölge gibi dün gece de kahve rengi koyu birşey geldi kasıklarım da ağrı var hamile olabilirmiyim?

 76. Merhaba 2.5 aydır adet görmüyordum sonra beyaz ve kahverengi akıntı karışık gelmeye başladı 12 gün oldu hala devam ediyor. Bu bende bazen oluyo Ay boyunca kahverengi akıntım oluyo çok düzensiz bi adet döngüm var

 77. Merhaba gecen ay 25 inde adet oldum dün de adet oldum sandim leke geldi fakat daha gelen birsey yok arasıra kasığıma ince sızı ve belime acı geliyor sizce gebelik gbi birsey midir

 78. Merhaba hocam.2015 yılında 1 normal dogumum var.mayis 2020 de 19 haftalık düşük yaptim.o tarihten itibaren bazen ayda 2 defa adet oldum.kontrollerde normal denildi.smear temiz çıktı.en son adetimin 2.gunu fsh 22 cıktı.doktor folikul sayin biraz az gibi dedi tup bebek dedi.sizce biraz normal yolla gebeligi beklemelimiyim yoksa zaman kaybetmeden tup bebege mi gitmeliyim

 79. Merhaba ben düzenli bi sekilde adet görüyorum hep 7 gün sürer ve 26 gündür. Fakat bu ay 7 gün sonra bitti ve iki gün sonra kahverengi leke geldi ve su an devam ediyor ara ara cok az acaba sebebi ne olabilir? Tesekkür ederim

 80. Merhabalar ben yeni doğum yaptım bebegim 2 aylık adet oldum bir hafta sonra tekrar adet oldum ama kanamam kahverengi sizce bu normal midir
  normal dogum yaptım

 81. Merhabalar
  27/28 günde bir adet oluyorum.bu ay 3 gün gecikmeli adet oldum 8 gün süren adetim bittikten sonra 4. Gün hafif lekenme oldu 3 gündür de hala devam ediyor. Acaba bunun sebebi nedir?

 82. Merhaba çocuk sahibi olmak için doktor kontrolünde yumurta takibi yapılıyor klomen arkasına çatlatma iğnesi yapıldı iğneden sonra da 10 gün kullanmam için progestan ilacı verildi bi önceki ay progestan bittikten sonra kahverengi akıntı şeklinde başlayıp üç gün sonrasında regl olmuştum bu ay lekelenme oldu ancak hala regl olmadım hamilelik oluşmuş mudur ?

 83. Merhaba Kasım ayında cinsel ilişki yaşadım ancak içe boşalma olmadı.Akabinde ertesi gün hapı kullandım.10 gün gecikmeli regl oldum.Aralık ayının sonlarına doğru regl olmam gerekirken olmadım.Bu süreçte belli aralıklarla 3 kez idrar testi yaptım negatif çıktı.Dün yaptığım test de negatif çıktı ancak bugün kahverengi hafif bir kananmam gerçekleşti.Hamilelik durumu var mıdır ?

 84. Merhaba Kasım ayında cinsel ilişki yaşadım ancak içe boşalma olmadı.Akabinde ertesi gün hapı kullandım.10 gün gecikmeli regl oldum.Aralık ayının sonlarına doğru regl olmam gerekirken olmadım.Bu süreçte belli aralıklarla 3 kez idrar testi yaptım negatif çıktı.Dün yaptığım test de negatif çıktı ancak bugün kahverengi hafif bir kananmam gerçekleşti.Hamilelik durumu var mıdır ??

 85. Adet kanamam bittikten 8 gün sonra iki gün üst üste biraz kanlı ve birazda kahverengiye dönük akıntılar gelmeye başladı. Bundan 5 ay önce smear testi yaptirmistim sonuc temizdi. Neyden kaynakli olabilir bu renkli akintilar ?🙏

 86. Merhaba 3 gündür adet olacak gibi karın ve kasık ağlarım var ama adet olamadım onun yerine 3 gündür çok sık olamamakla ara ara devam eden kahve rengi kana benzeyen akıntım var sebebi ne olabilir

 87. İyi günler adetime bir hafta var koyu kahve ara ara akıntılar oluyor kızım herhangi bi ilişki yaşamadım daha önce hiç olmadı bu normal bi durum mu kontrole gitmelimiyim

 88. Merhabalar 43 gundur adet olmuyorum ve 3 gundur kahverengili kirmizili akinti goruyorum sizce hamilelik olabilir mi yada baska bir sikinti mi korkuyorum cevaplarsaniz sevinirim.

 89. Hocam merhaba,ben 13 gün önce regl oldum fakat dünden beri kahverengi leke geliyor aynı zamanda karın ağrısı da eşlik ediyor ama kan yok nedeni nedir?

 90. Merhaba hocam ben adeten çıkalı 10 gün oldu tekrar adete girdim ve leke şeklinde devam ediyor aşırı sancım var özelliklere geceleri 3 ay önce gittim hastaneye doktorum rahim duvarı incelemesi var dedi ancak şikayetlerim geçmiyor aksine çoğalıyor

 91. Merhaba benim yaklaşık 1 haftadır kahverengi lekenlemelerim var ve onunla birlikte beyaz bir akıntı sürekli adet oluyorum sanıyorum ama bir şey yok ve adetim gecikti test yaptım negatif çıktı yardımcı olur musunuz lütfen

 92. Tam adet günümde iki gün kahverengi iki gün kırmızı akıntı oldu. Adetim biteli on gün oldu bugün de kahverengi lekelenme şeklinde oldu sebebi ne olabilir?

 93. Tam adet günümde iki gün kahverengi iki gün kırmızı akıntı oldu. Adetim biteli on gün oldu bugün de kahverengi lekelenme şeklinde oldu sebebi ne olabilir iki gündür hafif kaşıntı vardı

 94. Tam adet günümde iki gün kahverengi iki gün kırmızı akıntı oldu. Adetim biteli on gün oldu bugün de kahverengi lekelenme şeklinde oldu sebebi ne olabilir iki gündür hafif kaşıntı vardı

 95. Merhaba, adet olmam gereken 28 günlük periyotu 8 gün geçtiği halde adet olmadım bugün idrarrımda kan pıhtısı gördüm ve adet olduğumu zannettim ama devamı gelmedi. Hiç cinsel ilişki yaşamadım. Yaklaşık 2 yıl kadar önce de 42 gün adetim gecikmişti doktora gittiğimde ultrason kontrolü sonrası hap ile adetimin gelmesi sağlanmıştı. Regl olduktan sonra da kan testi yapıldı ve değerlerim normal çıkmıştı. O zamandan beri hep düzenli adet görmüştüm. Bu durumda endişelenmeli miyim geçici bir durum mudur ?

 96. Merhabalar ben bekarım ve son adetimden sonra akıntım da çizgi şeklinde kahverengi çizgi gördüm herhangi bir ağrım sızım hiç bir şeyim yok ama beni tedirgin etti normal bir durum mu sizce adetim geçeli de bir kaç gün oluyor onunla ilgili değil yani

 97. merhabalar adetime daha 10 15 gün kala lekelenmeler olduğunu farkettim ama çok fazla miktarda akıntı var ve küçük küçğm kahverengi şeyler de olduğunu gördüm

 98. Merhaba , korunarak iliskiye girdim(prezervatif+disariya boşalma) 41 gündür adet gormuyorum. Eczanede satılan gebelik testlerinden yaptım negatif çıktı. Yine de gebe kalma ihtimalim olabilir mi, adet söktürücü kullanmali miyim

 99. Sevgilimle ilişkiye girdim ve kondom yırtıldı olsa olsa zevk suyu içime girmiş olabilir hemen ertesi gün hapı kullandım ve 1 hafta sonra kahverengi akıntı sonrasında akışkan bir kan gelmeye başladı ama reglim biteli 1 hafta oluyor döngü periyodunda bile değilim bu ilaç etkisi midir GEBELik mi ACİL YAZIN LÜTFENN

 100. 1er hafta arayla idrardan gebelik testi yaptirdim 2 kere negatif cikti. 42 gundur adet gormuyorum. 3 gundur kahverengi akıntım var. Kanda gebelik testi yaptırmalı mıyım

 101. Merhabalar ben yaklaşık 2 aydır regl olmuyorum reglim 1 ay geciktikten sonra eczaneden idrar testi yaptım negatif çıktı 2.ayın sonunda sabah kalktığımda açık kırmızı bir kan geldi ve sonrasında kahverengi akıntı geliyor sebebi nedir ?

  • Merhaba Gebelik şüpheniz varsa emin olmak icin kanda gebelik testi yaptırabilirsiniz. Gebelik yoksa hormonal bir sorun olabilir muayene olmadan bir şey diyemem

 102. Merhabalar hocam.ben düzenli adet gören biriyim fakat ilk yedi sekiz gün lekelenme oluyor ve sonrasında en fazla üç gün adet oluyorum.ortalama bir senedir böyle.normalmidir

 103. Merhaba deniz hanım ben düzenli adet olan biriyim 1 yıllık evliyim 28 günde bir adet oluyorum bu ay 4 gün gecikti ve bu 4. Gün kahverengi lekelenme oldu hamile olma ihtimalim var mı

 104. Merhabalar. 5 gündür akıntıdan fazla regl den az lekelenmem var daha dün regl oldu.m 4 ocakta olmuştum hiç şaşmaz 4nden 4üne olurdu ama bu defa 2 hafta sonra oldu sebebi ne olabilir.

 105. Merhaba hocam 17ocakda adet oldum. 28-29-30bu 3gundur kahverengi akıntı geliyor. Ve kasik ağrısı bel ağrısı da var. Bu içerde kalmış olan kan mi dışarı çıkıyor yoksa hamilelik belirtisi mi?3aylik evliyim. Test yaptırmak için adetin geçmiş olması gerekiyor bu yüzden test yapmıyorum yanlış sonuç verir diye. Adetime 16gun kaldı. Sizce bu neyin habercisi hamilelik mi içerde kalan kan mi bir hastalık mı?

 106. Merhaba ben doğum kontrol hapı kullanıyorum 6 ay oldu başlayalı. Bu son adetim biteli 4 gün oldu ve 3 gün sürdü ama bugün kan pıhtısı geldi ve kahverengi kahverengi akıntıyla devam ediyor neden olabilir?

 107. Merhabalar ben 8 aralıkta düşük yaptım gecen ay adetim düzenli olarak 7 ocakta oldu tek sorunum fazla ağrı olmasıydı bu ay da adetime 6 gün kala lekelenme şeklinde çok hafif kanamam oluyor 2 gündür devam ediyor ama sık sık değil pede gelmiyor bile hamilelik söz konusu olabilir mi hafif de biraz ağrım var. Düşük sonrası normalmidir acaba bu durumda ne yapmamı önerirsiniz? yardımcı olabilir misiniz?

 108. Merhaba ben 8 aralıkta düşük yaptım gecen ay adetim gününde 7 ocakta oldu bu ay adetime 5-6 gün kala hafif lekelenme şeklinde kanamam başladı 2 gündür devam ediyor ama çok az pede bile gelmiyor bu durumda ne yapmamı önerirsiniz ? Gebelik durumu olabilir mi yoksa düşikten sonra normal bir durum mu acaba ? Yardımcı olabilir mısınız? Teşekkürler

 109. Merhabalar adetimin üzerinden 10 gün gecti evliyim çocuk istiyoruz bugun hafif lekelenme oldu adet duzensizligim vardi gecen ay doktora gittihimde tarlusal verdi bittikten 3 gun sonra adet gormustum 7 gun surdu ve adetim biteli 10 gun oldu lekelenme var sizce sebebi ne ola bilir gebelik yerlesmesi mi yoksa bir hastalik mi yardimci olabilirmisiniz lutfen

 110. adetimin üzerinden 10 gün gecti evliyim çocuk istiyoruz bugun hafif lekelenme oldu adet duzensizligim vardi gecen ay doktora gittihimde tarlusal verdi bittikten 3 gun sonra adet gormustum 7 gun surdu ve adetim biteli 10 gun oldu lekelenme var sizce sebebi ne ola bilir gebelik yerlesmesi mi yoksa bir hastalik mi yardimci olabilirmisiniz lutfen

 111. Merhabalar ben korunmasız ilişkiye girdim ama bir sonraki günün sabahı ertesi gün hapı attım ve ilişkiye gireli 10 gün oldu bugün 31 Ocak 2021 de kanamam geldi ara ara geliyor ama bildiğimiz kan kırmızısı adet kanaması gibi sebebi ne olabilir

 112. Merhaba, benim regl döndüm normalde ilk 5 gün kanama olurdu sonraki iki gün ise kahverengi akıntı şeklinde olurdu. Fakat son 3 4 aydır ilk günler kahverengi akıntı oluyor ve bu ay 6 gün kahverengi akıntı oldu fakat kan da oldu 7. Günümde regl ağrım başladı. Neden böyle oluyor doktora gitmeye korkuyorum geri dönüş sağlarsınız cok sevinirim

 113. Merhabalar, ben polikistik over sebebiyle bu ay doğum kontrol ilacı (Yasmin) kullanmaya başladım. Doktorum, adetin ilk günü ilaca başlamamı söylemişti. 6 gün önce karın ağrısı ve kahverengi lekelenme başladı. Aynı gün çok çok az miktarda kanamam oldu. Ben de adet oldum diyerek ilaca başladım. Fakat sonrasında hiç kanamam olmadı. 6 gündür sadece kahverengi lekelenme devam ediyor. İlaca yanlış başlamış olabilir miyim? Herhangi bir sorun olur mu?

 114. Merhabalar, ben polikistik over sebebiyle 6 gün önce doğum kontrol ilacı (Yasmin) kullanmaya başladım. Doktorum, adetin ilk günü ilaca başlamamı söylemişti. 6 gün önce karın ağrısı ve kahverengi lekelenme başladı. Aynı gün çok çok az miktarda kanamam oldu. Ben de adet oldum diyerek ilaca başladım. Fakat sonrasında hiç kanamam olmadı. 6 gündür sadece kahverengi lekelenme devam ediyor. İlaca yanlış başlamış olabilir miyim? Herhangi bir sorun olur mu?

 115. Merhaba ben ilk defa bi ayda iki kere regl oldum. Daha önce hiç olmamıştı arasında 10 gün felan iki regl nin birde bende kahverengi kokulu akıntı başladı . Nedenini nedir acaba

 116. Merhaba, düzenli doğum kontrol hapı kullanıyorum. Adet olmam gereken gün kahverengi akıntı oldu,2 gün geçti sadece silince kahverengi akıntı gibi bir şey oluyor. Daha öncelerdeki gibi kırmızı kanama yok. Bu durum ne olabilir?

 117. Mrb 2buçuk yildir adet görmüyorum yardimci olursaniz sevinirim 1yaşa kadar çocuğumu emzirdim şu anda 2yil 3aydir adet olmuyorum son 6 7aydir ayda 1 2damla akinti geliyor kahverengi kan değil pitir pitir dökülen bişey doktora gittim 2test yaptirdim bişey yok dediler ne yapmam lazim

 118. Merhabalar ben pkoluyum gecen ay klomen kullandim yumuetalarim gayet saglikli buyudu 10 gun adet gecikince test yaptim pozitif cikti ertesi gun kasik agrisiyla acile gittim ultrosonda doktor hersey yolunda dedi biz genede kana bakalim dedi. Sonuclar ciktignda doktor yoktu ordaki sekreter gebelik yok dedi sonuclarida vermedi ertesi gun sabah kalktigimda pembe bir akintim vardi adet oluyorum zanettim bu akinti pembeden kahverengiye dondu ama.sedece peceye akimti seklinde geldi 4 saat kadar az miktarda bu sekilde oldu sonra birdaha gelmedi adette olmadim. Ben simdi anlamadm gebelik varmi yokmu

 119. Merhaba ben 6 aylık evliyim ve çocuk istiyoruz eşimle. Benim adet günüm 4 gün gecikti ve akşamına kahverengi lekeler geldi 2 ve 3.gün normal kanamam oldu sonra kanamam bitti ve benim kanamam genelde ilk 2 gün çok olur bu sefer nomaldi sonra bi kaç gün tekrar kahverengi lekeler geldi bitti. Neden böyle oldu hamile olabilir miyim. Test yaptırmak istiyorum ama kararsız kaldık eşimle

 120. Merhaba 5 gündür koyu bir kahverengi akıntım var.
  Ve konuda var.
  Adetime1 hafta var daha.
  Ve ilişki esnasında kasıklarımda şiddetli ağrı oluyor.
  Neden olabilir acaba

 121. Merhabalar Deniz hanım, 1 hafta önce mensturasyon evrem bitti, 1 hafta sonra tekrar kanama başladı. İlk gün sabah sadece kırmızı renkliydi öğleden sonra çamura benzeyen bi görünüm oldu ve 4 gğndür de bu şekilde devam ediyor. Endişelenmeli miyim? Gebelik durumum yok bekarım.

   • Deniz hanım tekrar merhabalar, ben doktora göründüm, fakat benden sadece kan testi istedi, orda da sadece mhch değeri normalin biraz üstünde çıktı. hormonal bir durum olabilir dediğiniz için soruyorum, hormon testi için tekrar doktora gitmeli miyim?

 122. Merhabalr adet sonrasında kahverengı akıntım gelıyor. Doktora gıttım. Smear testi yapıldı, hormon testi ve en son bıyopsi yapıldı. Hersey temız cıktı. Gebelık düşünüyorum. Bu durum engel olur mu?

 123. Hocam ben 26 yaşındayım bekarım doktorum yumurtalık tembelliğim olduğunu söyledi fakat tüylenme ve adet düzensizliğim olmadığı için herhangi bi tedaviyi gerek görmedi bu durum ileride hamile kalmamı engeller mi

 124. Merhabalar bende over kist teşhisi konuldu ve 2 3 aydır ınofolıc combi kullanıyorum ve bir kaç gündür yada 2 haftadır hafif lekelenme var ve kahverengi akıntım kasık ağrısıyla birlikte bunun sebebi bu bahsettiğiniz konular olabilir mi efendim

 125. Merhaba bekarım adet olmadan 1 hafta önce kahverengi akıntım başlıyor sonra adet görüyorum bitince devam ediyor tekrardan bazen 1 hafta arayla adet görüyorum ve zamansız sümüksü kırmızı lekeli akıntım oluyor. Polikistik over tanısı kondu ama tedirgin oluyorum

 126. Merhaba Deniz Hanım, ben 3 gün önce erkek arkadaşımla ilk defa korunarak cinsel ilişkiye girdim. Adet dönemime 5 gün var ancak dün bir kere küçük bir kan geldi bugün de kahverengi bir akıntım oldu. Sizce bir gebelik söz konusu olabilir mi? Biraz tedirgin oldum yardımcı olursanız sevinirim.

 127. Merhabalar adetime 1 hafta kala lekelenme başladı 3 gündür ara ara lekeler devam ediyor koyu renkte ayrıca normal beyaz akıntı da beraberinde akıntı olunca kanama başladığını düşünüyorum ama bir şey yok gebelik söz konusu olabilir mi test yaptım negatif çıktı yardımcı olursanız çok memnun olurum 🙏

 128. Dogum yapalı 57 gun oldum lohusa kanamam 1 haftada kesildi daha sonra aralıklarla kahverengi gelmeye başladı hala devam ediyor 40 gün dolunca dr a gittim ultrason muanesinde herseyin normal olduğunu emzirdigim için normal olduğunu söyledi. Çamur gibi geliyor be ben korkuyorum sizce normal mi bu

 129. Merhaba.Adetim bittikten sonraki ilk cinsel ilişkiden sonra pembe renkli kanama yaşadım.İlişkiden once akıntım normaldi.bu olayın ertesi günü de hafif açık-kahverengi akıntı
  Gördüm.ancak gün içinde normal olduğu da oldu .Boyle bi durum ilk kez başıma geliyor.Herhangi bi ağrı acıma koku yok.Endiselenmeli miyim?Yardımcı olursanız çok sevinirim.

 130. Merhabalar ekim ayından beri aydetlerim geç oluyor o ara sınava hazırlanıyordum sinav stresi filan dedim ama hala devam ediyor bide 1 buçuk hafta önce bi böyle kanalımı desem kahverengini desem bi kanamam oldu sonra 1 hafta öncede öyle oldu bugünde gene böyle bi akıntım oldu eşinin vardiyasız göre doktora randevu alıp gidicem ama korkuyorumda acaba kötü biseymi var diye araba ne olabilir

 131. Merhaba. Ben 7 ay önce doğum yaptım bebeğimi emziriyorum yaklaşık 21 gün önce ilk adetimi oldum fakat ilk 3 4 gün çok Kanamam oldu ve 1 hafta kadar sürdü. Şimdide 2 gündür koyu kahverengi şeklinde aralıklı çok az akıntılarım oluyor sebebi ne olabilir?

 132. Merhaba hocam vajinal mantar sebebiyle vajinal fitil ve krem kullandim her ay 17 sinde adet oluyorum 11 inde kırmızı kahverengi lekeler başladı 17 sinde daha yoğun kahverengi kırmızı kanamam geldi nedeni nedir

 133. Merhaba iyi günler Deniz hanım Ben geçen ay bir ilişkiye girdim korunmasız içime boşalma asla olmadı yada zevk şuyu sadece içime girerken ucunda sanki zevk suyu gördüm gibime gelfi
  Ama o ay Kendi gunumde adet oldum
  Bu ilişki adet gününden 6 gün önce oldu
  Ve sonra Kendi günümde adet oldum
  Sonra bu ay tam 1ay geçti üstünden ve Şubat’ın 13 ünde 2 tane aynı gün biri Sabah biri öğlen ikisi de negatif çıktı
  Ve bu ay adetim 7 gün geçikti
  [Çünkü ocak.ve Şubat arası çok stres yaptım
  [: Acaba ondan mi
  1ay içinde ne bir bulantı yada akıntı hiçbir şey yok ve bugün kahverengi bir kan geldi diyebilirim

 134. Aralık ayında olmam gereken zamanda regl oldum (süresi ve kan herzaman oldugu gibiydi)
  Aradan 15 gün geçtikten sonra biraz lekelenme oldu ocak ayında da olmam gereken zamanda yine regl oldum (süresi ve kan her zaman olduğu gibiydi) 15 gün geçti şuan yine ara kanama gibi idrarımı yapıp sildikten sonra geliyor nedeni nedir yardımcı olursanız çok sevinirim.

   • merhaba hocam regl olmama daha 5 gun var simdiden kahve rengi geliyor akinti ama cok az korktum acikcasi daha oncede boyle kahve gelmisti doktoeada gitmistim biseyim yok demisti hormomlarina bakti falan bisey yok dedi ama yumirtaliklarin yavas calisiyor dedi ondan mi boyle oluyor sizce insallah mesajimi okuyup donersiniz

 135. Merhabalar 10 gün önce reğli oldum reglim 3 gün sürüyor 5. Gün tamamen bitiyor ama bu gün sağ kasığımda sancım var ve kahve rengi akıntım oluyor sancı ara ara ama dayanılmaz vajinalede vuruyor ciddi bir durummudur? bu dönemde doktora gitmek istemiyorum çünkü:)

 136. Merhaba. Normalde her ay düzenli şekilde adet oluyorum fakat bu ay 3ünde olmam gerekirken olmadım 16 gün üzerinden geçti yaklaşık 3-4 gündür kahverengi kanamam oluyoo günlük ped dolucak kadar hafif bel ağrısı da yapıyo ama korkmalı mıyım acaba gebelik söz konusu mudur ? Yardımcı olur musunuz ?

 137. Merhabalar hocam her ayın 18 inde adet goruyorum 11 inde kırmızı pembemsi hafif lekelenme ardından kahverengi siyah bir kan geldi bir hafta boyunca tam 18 inde kırmızıya döndü normal adet oldum bu neden oldu acaba kahverengi ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum suanki kaynanamda siyah ve kırmızı karışık geliyor endişelenmem gerekirmi

 138. Merhaba 27 ocakta regl oldum (27-28 gün arasi regl görüyorum) fakat 5 şubatta ara kanamam oldu bu 13 subata kadar sürünce muayne olmaya gittim jinekolojik muayne sonunda bunun bi ara kanama oldugunu soylediler fakat ertesi gün resmen regl oldum bugun ilk 2 gun asiri yogundu fakat hala devam ediyor muaynede miyom vb.bisey görmediklerini hersey normal oldugunu söylediler ne yapmam gerekiyor tekrar gitmem gerekirmi

 139. Merhaba 27 ocakta regl oldum (27-28 gün arasi regl görüyorum) fakat 5 şubatta ara kanamam oldu bu 13 subata kadar sürünce muayne olmaya gittim jinekolojik muayne sonunda bunun bi ara kanama oldugunu soylediler fakat ertesi gün resmen regl oldum ilk 2 gun asiri yogundu fakat hala devam ediyor muaynede miyom vb.bisey görmediklerini hersey normal oldugunu söylediler ne yapmam gerekiyor tekrar gitmem gerekirmi

  Yorumu Cevapla

 140. Merhabalar 14 gün gecikti adetim ve de bugün kahverengi kırmızıya yakın hafif bir akıntı geldi normal midir yani acaba bir sorun olabilir mi stresle alakalı ya da

 141. Önceki erkek arkadaşımda 3 kere birlikte olduk ancak hiçbirinde bir kanama olmadı ve kendimi gerçekten aşırı kastığımdan dolayı içime 3 santimi anca girmiştir ve şu anki erkek arkadaşımda tamamen beraber olduk ve içime tamamen girdi ve yaklaşık 18 20 santim kadarı sonrasında o bölgeye hiç dikkst etmedim ama yarım saat sonrasında baktığımda orda kahverengi kan gibi ama vajinal sıvıyla karışmış kahverengi akıntı vardı bekaretimi eski erkek arkadaşımda değil de bu erkek arkadaşımda kaybetmiş olabilir miyim

 142. Merhabalar. Reglimden 4 gün önce ve ilişkimden 1 gün sonra pembemsi başlayıp kahverengiye dönen kanama tarzı akıntım var. En son ilişkimde korunmamamıza rağmen herhangi bir boşalma yaşanmadı. Regl olmam gereken günde minik minik lekelenmeler dışında herhangi bir kan gelmedi ve 5 gündür durum böyle. Bunun sebebi nedir acaba?

 143. Merhaba Deniz hanım benim adetime 4 gün kala kahverengi lekelenme başladı ve ara ara lekeler devam ediyor.. Acaba bu lekeler normal mi..? Gebe olabilme ihtimalim de olabilir mi..??

 144. Adetime 5 gün kala kahverengi akıntı geldi. 4 gündür azar azar devam ediyor. Test yaptım gebelik beklediğim için ama negatif çıktı. Acaba bir hafta öncesinde kullandığım fitil ( doktor kontrolünde) böyle birşeye sebep olur mu? Gebelikse akıntı bu kadar uzun sürer mi ?

 145. Merhaba deniz hanim ben adet baslangici ve bitiminden sonra da ara ara gelen kahverengi akinti sorunu yasamaktayim.Yaklasik 2 yildir da spiral kullanmaktayim. Genelde adet bitiminden sonra beraberlik yasadiğimizda da kirmizi renkte kan geliyor bunlar tam olarak neyin habercisidir?

 146. 2 aydır olmam gereken regliyi oldum ama ocak ayında regl olduktan 15 gün sonra lekelenme tarzı kanamam oldu ve yaklaşık 10 gündür devam ediyor sebebi ne olabilir

 147. İyi günler ben kader benim adet günüm bittikten 4gun sonra kahverengi akıntım olmaya başladı ve çoğaldı normalde de adet günümun ilk günü kahverengi gelir sonra kana döner sprial da var neden bittikten sonra tekrar kahverengi akıntım gelmeye başladı ilk defa oluyo böyle ağrılı ikinci kere geldi ilişki sonrası sabahı geliyor

 148. Merhaba hocam ben polikistik over hastasıyım. Hormonal bozukluğum da vardı. Bir kadın doğum uzmanına gittim diane 35 ve aldactone ile tedaviye basladım. 2 ay sonra tahlillerime bakıldı ve tedavime son verdik. Ben ardından zoretanin ilacına basladım
  Bir kaç gün sonra ara ara kahverengi-bazen de kanlı akıntı basladı. Sebebi nedir

 149. Merhabalar.9 yıl önce tüplerimi bağlattım.bağlatmadan önce ve sonra hiç bir şekilde adet düzensizliği yaşamadım.her zman bir ay önceki tarihten üç veya beş gün önce adetim gelirdi takı en son 12 ocakta adet oldum 30 ocakta faranjit yüzünden 1000 lik amoklavin antiyotik kullandım.sonrasında vajinal kaşıntı oldu bir tane hap ve bir tane vajinal fitil kullandım ve bu ay adet olmadım bu dün ve bu gün arada kahverengi lekelenme oluyor tamam geldi diyorum pet koyuyorum devamı yok çıkarıyorum yine kahverengi leke geliyor gebe olma ihtimali yok diye biliyorum ama test yapmadım gerek duymadım çünkü tüplerin bağlı ama niye adetim gelmiyor

 150. Merhaba deniz hanım benim adetim bittikten sonra ilişkiye girdim ve ilişkiden sonraki gün yani adetten 2gün sonra kırmızı lekelenmeler oldu tedbir amaçlı pet taktım ama petde birşey yok sadece idrara çıkarken damla damla oluyor ve idrarımı yaparken rahimim sancı yapıyor ilk defa böyle oldu. Ciddi birşey mi korkmalı mıyım

   • Merhaba Deniz hanım 9yıl önce tüplerimi bağlattım.bağlatma öncesi ve sonrası hiç adet düzensizliği yaşamadm her zaman bir ay önceki adet tarihimden üç beye beş gün önce gelirdi.en son 12 ocakta geldi.30 ocakta faranjit tedavisi için 1000 lik amoklavin antiyotik kullandm onun bitiminde vajinal kaşıntı oldu bir tane hap ve bir tane vajinal fitil kullandım.iki gün önce kahverengi leke geldi pet koydum ama devamı yok pedi çıkardım tekrar kahverengi leke bu gün üçüncü gün ara ara çok az kahverengi leke harici bir şey yok gebelik ihtimalim yok diye biliyorum çünkü tüplerim bağlı ama niye hala adetim gelmiyor

 151. Merhaba 👋🏻 adetim bitti ve üzerinden yaklaşık 2 hafta geçti. Bu gün akıntıda çok az bir miktar kan vardı. Gebelik şüphem yok. Doktora başvurmam gereken bir durum var mıdır?

 152. Hocam merhabalar 6 gün oldu hala adet olmadım bende gebelikten şüpheleniyorum kahvrenegi akıntı çok az oldu öğlen şimdi de çok silik şekilde bir damla oldu Gine acaba hamilemiyim napmam lazım yardimci olurmusunuz hocam

 153. merhaba benim adet dönemlerim hastanelik olucak derecede ağrılı geçiyor ve her ay çok fazla gecikiyor ve iki adet donemimin ortasinda bazen beyaz akintilar geliyor ama son adetimi 14 gün önce oldum ve bugün kahverengi akıntı ve kan gelmeye başladı ve aşırı derecede ağrıyor bu ne anlama gelir zamanında doktora gittim ama pandemiden dolayı devam edemedim yumurtalıklarımın düzgün çalışmadığını söylemişti

 154. Merhaba gebelik şüphesi dışında kahverengi akıntılar lekelenmeler enfeksiyon kaynaklı da olabilir mi? reglime şu an bir hafta var ve bir hafta önce de ilişkim oldu endişe etmeli miyim cevap verirseniz çok sevinirim teşekkürler

 155. Merhaba Ben 19 yaşındayım. normalde adet olduğumda 1,2 gün öncesinden ağrım olurdu sonrada kan gelirdi bu sefer hem gecikti hemde adet kanım kahverengi, sümüksü ve ara ara geliyor. Normalde hep kan renginde olurdu acaba neden böyle oldu?

   • Merhaba Deniz hanım. Adet gecikmelerimden dolayı doktorum fsh Lh ve prolaktin testi yapacak. Adetin 2.veya 3. günü gelmem gerektiğini söyledi. Ben şunu merak ediyorum bazen adetimin ilk 2 günü kahverengi leke geliyor. Eğer bu ayda kahverengi leke gelirse, kahverengi leke gelen günler adetin başlangıcı olarak sayılıyor mu ? Yoksa illa kırmızı kan görünce mi adetin 1. Günü sayıyoruz. Ben doktora ne zaman gitmeliyim test için ? Şimdiden teşekkür ederim 🙏

 156. Merhaba Deniz hanım. Adet gecikmelerimden dolayı doktorum fsh Lh ve prolaktin testi yapacak. Adetin 2.veya 3. günü gelmem gerektiğini söyledi. Ben şunu merak ediyorum bazen adetimin ilk 2 günü kahverengi leke geliyor. Eğer bu ayda kahverengi leke gelirse, kahverengi leke gelen günler adetin başlangıcı olarak sayılıyor mu ? Yoksa illa kırmızı kan görünce mi adetin 1. Günü sayıyoruz. Ben doktora ne zaman gitmeliyim test için ? Şimdiden teşekkür ederim 🙏

 157. merhaba benim adetim 1 gün oluyor biteli dün temizlendikten sonra bugün sabah çamaşırımda biraz kahverengi akıntı vardı peçete ile sligimde de geldi ve kokusu kötüydü bunun nedeni nedir acaba zarla alakalı bir durumdur diye de korkuyorum

 158. Merhaba Deniz hanım. Adet gecikmelerinden dolayı yapılan fsh Lh ve prolaktin testleri adetin 2.veya 3. günü yapılıyormuş. Benim merak ettiğim şey ise bazen adetimin ilk 2 günü kahverengi leke geliyor. Bu kahverengi leke gelen günler adetin başlangıcı olarak sayılıyor mu ? Yoksa illa kırmızı kan görünce mi adetin 1. Günü sayıyoruz ? Lütfen cevaplar mısınız

 159. Merhaba 25 şubatta adet oldum 6 gün sonra çok yoğun olmadım ama iki gündür kahverengi akıntı ile karışık kan geliyor neden olabilir sizce normal midir hiç böyle olmaz dı

 160. Merhabalar. Ben yeni 3 aylık evliyım. İlk 1 bucuk ay adet olmadım.Gidip test aldım negatif çıktı ve hapta kullanıyordum. 2ci aya dogru cok hafıf adet oldum gibi oldu ama önden gelen akıntı kan degil kahvemsi gibiydi.normal adet olacagımı düşünürken ilk 2 3 gün cok ama cok az kan geldi ardından tekrar kahvemsi leke geldi.Bu durum beni tedirgin ediyor.acaba bu şekilde adet olmamam ve kötü akıntı olması normal mi yoksa doktora mı gitmeliyim

 161. Hocam merhabalar. 7 ay önce normal doğum yaptım. Ve daha hiç adet görmedim. Fakat 4 gündür ara ara lekelenmeler oluyor. Bugün de şiddetli ağrı yaşıyorum. Ve hala adet olmuyorum. Ara ara damla şeklinde lekelenmeler devam ediyor. Sizce sebebi nedir?

 162. Hocam merhabalar. 7 ay önce normal doğum yaptım. Ve daha hiç adet görmedim. Fakat 4 gündür ara ara lekelenmeler oluyor. Bugün de şiddetli ağrı yaşıyorum. Ve hala adet olmuyorum. Ara ara damla şeklinde lekelenmeler devam ediyor. Sizce sebebi ne olabilir?

 163. Merhaba hocam. Benim 3 aydır adetimden bikaç gün sonra 2 3 gün süren kanamam oluyor ama çok değil lekelenme gibi.ilk olduğunda şiddetli bel ağrım vardı gebelik testi yaptırdım negatif çıkmıştı ama hâlâ aynı şekilde devam ediyor korkmalimiyim

 164. Merhaba 31 yaşında üç çocuk annesi biriyim son aylarda kahverengi lekeler oluyor bazende ilişki sırasında hissetmeyip sonradan ağrı oluyor lekeler de genelde adetten bir hafta sonra oluyor ne yapmalıyım

 165. hocam merhaba şubatın 26sında adet gördüm martın 2 3 ü gibi bitti .10 gün sonra bu sabah kanım siyah olarak tekrar akmaya başladı sebebi nedir acaba? karnımda da ara ara sancı oluyor.

 166. Merhaba hocam
  37 yaşındayım 4gun önce adetim bitti az önce adet sancısı gibi bir ağrı oldu ve kahverengi leke geldi.ilk kez böyle oldu normalmidir

 167. Merhabalar adetimi en son 28 ocakta olmuştum 11 şubatta ertesi gün hapı kullandım ve 16 şubatta kahverengi az sayılmayacak ama çok da olmayan fazlaca parçalı bir kanama geçirdim normalde 3 martta olmam gerekiyordu ama 10 gün geçti 3 marttan 16 şubatta olduğum regl miydi bu normal mi

 168. Merhaba hocam polistik over tedavisi görüyorum 21 yaşındayım adet düzensizliği için doğum kontrol hapı kullanıyorum fakat bu ay adetim kahverengi ve kan pıhtısı şeklinde. Kanamam olmuyor ve sıvı kahverengi bir akıntı oluyor sebebi nedir korkulacak bir durum var mıdır öğrenebilir miyim

 169. Hocam 6 aylık evliyim regliden 2 gün sonra hafif bi kanamam oldu 2 gün sonra tekrar oldu ve kısa sureliydi.Daha sonra regl olacakmış gibi bi agrım oldu kahverengi alıntımla beraber. Neden kaynaklı olmuş olabilir?

 170. Hocam merhaba ilişkiden sonra sarı renkli yoğun akıntım vardı 13 gün sonra ise çamaşırımda kahverengi gibi akıntı olmaya başladı daha önceki ilişkiden sonra karın ağrısı ve yoğun akıntı vardı doktor kontrolü ve karından ultrason sonrası antibiyotik ve mantar ilacı kullandım akıntım geçti üzerine regl oldum ve ikinci ilişkiden sonra bu şekilde akıntı, hafif miktarda karın ağrısı, bel ağrısı ve bir ayı aşkın karında şişlik var. Şu an reglime 10 gün var bu gebelik belirtisi midir yoksa enfeksiyon veya bulaşıcı hastalık mıdır ? Vajina içerisine boşalma olmamıştı.

 171. Hocam merhaba ilişkiden sonra sarı renkli yoğun akıntım vardı 13 gün sonra ise çamaşırımda kahverengi gibi akıntı olmaya başladı daha önceki ilişkiden sonra karın ağrısı ve yoğun akıntı vardı doktor kontrolü sonrası antibiyotik ve mantar ilacı kullandım akıntım geçti üzerine regl oldum ve ikinci ilişkiden sonra bu şekilde akıntı, hafif miktarda karın ağrısı, bel ağrısı ve bir ayı aşkın karında şişlik var. Şu an reglime 10 gün var bu gebelik belirtisi midir yoksa enfeksiyon veya bulaşıcı hastalık mıdır ? Vajina içerisine boşalma olmamıştı.

 172. Merhaba doktor 2 ay önce 20 gün adet gecikmesi yaşadım 25 yaşımdayım hayatımda ilk kez oldu 5 kere test yaptım negatif çıktı hep ondan sonra 1 hafta adet öncesi 2 gün kahverengi akıntı oluyor 1 hafta sonra normal adet oluyorum 2 aydır böyle yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim 🙏

 173. Merhaba deniz hanım ben 38 yaşındayım 6 yıllık evliyim bebek istiyoruz ik defa düşük yaşadım biri kürtaj oldu.sonra bidaha hamile kalmadım ve iki aydır sıkıntım var geçen ay sancı bel ağrısı hep siyah leke ile 7 gün sürdü doktorum enfeksiyon var dedi antibiyotik verdi kullandım geçti ağrılarım bu ayda 40 gün üstüne adet oldum çok sancilaniyorum pedime az bı leke geliyo peceteye bayag kırmızı kan geliyo miğde bulantısı başim dönüyor bir çok test yaoti doktorum hicbisey yok herşey normal görünüyor muayne oluyirum sorun yok yok yok ama bu adetlerim neden bukadar sıkıntılı veya gecikiyo test yaptım negatif çıkıyor bana yardım edin lütfen bu durum normalmi yani 😔

 174. Merhaba geçen ay regl başlangıcımla beraber yazz kullanmaya başladım kutunun ortalarında yaklaşık 4-5 günlük bir kahverengi akıntım oldu ama kutu bitimine rağmen regl olmadım birliktelik sadece reglimin 3.gününde oldu sonrasında diğer kutuya başladım olmama sebebim ne olabilir?

 175. Merhabalar adetim duzenli olmuyor cinsel iliskimden 3 hafta sonra 3 gün ara ara lekeler devam etti koyu renkte ayrıca normal beyaz akıntı da beraberinde akıntı oldu gebelik söz konusu olabilir mi iliskimden sonra 1. hafta da test yaptim negatif cikti 4. Hafta da test yaptım negatif çıktı nedeni ne olabilir

 176. Merhaba hocam ben 6 aylık evliyim 21 yaşındayım adetim düzenli ve adetime daha çok var 3 4 gündür kahverengi leke kesik kesik ve az bir sekilde geliyor sadece bazen baş ağrılarım siddetli oluyor ve bazende kasıklarimda ağrı oluyor ama daha sonra geciyor 5 dakikalik ağrılar endişeleniyorum sizce bunun sebebi nedir?

 177. Merhaba adetim 8gün sürüyor 8 günün sonunda yani 10. Gün cinsel ilişkide bulunduktan sonra hafif kahverengi renkli kanama oldu çok az miktarda ama bu lekelenme adet bitikten sonra 5gün devam etti acaba hamile olma ihtimalim var mıdır

 178. Merhaba 13 yasindayim adet oldum adetimin ilk oldugum gun yogun kan geldi 2.gun de geldi 3. Gun kahverengi bir akinti geldi kan az az geliyor ama pede gitmiyor nedeni nedir

 179. Merhaba bgun regil 2 gunu olmasi gerekiyordu ama dun ve bugun sadece ara ara koyu kahve leke geldi hafifte pembe sekilde leke vardi acaba hamile olabilirmiyim mumkunmudur

 180. Merhaba..ben 3 gündür kahverengi akıntı görüyorum tabii arada açık kahverengi ve beyaz bir akıntıda oluyor.Kasıklarım da ağrıyor sonra duruyor sonra yine ağrıyor.Gebelik hissi yaşamıyorum çünkü 11 yaşındayım.

 181. Merhabalar benim adet günümde kahverengi lekeler geliyor 5 gün oldu sadece bir iki defa pembe leke geldi onun dışında hep kahverengi lekeler oldu sizde kötü birşey mi test yaptım ama negatif çıktı

 182. Merhaba Deniz hanım cinsel olarak aktif 20 yaşındayım erkek arkadaşımla bikac gün önce ilişkimizde parmagini vajinama soktu ve bende ittirdim kendimi bayağı kastım iki gündür kahverengi akıntım var daha önce hiç böyle bişey yaşamamıştım acaba eliyle temasından dolayı bı zedelenme mi olmuştur napmaliyim doktora hemen gitmeli miyim

 183. Merhaba neredeyse 7 aydır doğum kontrol hapı kullanıyorum adetime 4 gün kala kahverengi bir akıntıyla karşılaştım hapı kullanmaya başladığımdan beri adetim çok düzenli ve ilk aylar hariç böyle bir şey ile karşılaşmamıştım biraz endişelendim hemen doktora gitmeli miyim? şimdiden teşekkür ederim

 184. Denız hanım bende 3 aydın evliyım ilk adetim geçikti 50 gün sonra falan oldu ikinci adetim de ilk kırmızı iki gündür kahverenkli şekılde geliyor sizce sebebi ne olabilir

 185. Adetten 10 gün sonra 3 gundur kanlı akıntı geliyor acaba sebebi nedir ayrica suphelendigim iliskiden 50 gun sonra kan testim negatif cikti ama onun uzerine boyle akıntı olmasi biraz kafami karistirdi yardimci olabilir misiniz rica etsem neden oluyordur

 186. Merhaba , adetim bitti beyaz akintiyla birlikte cok az girunur bir sekilde kahverengi bir damla kadar beyaz akintiya bulusamis bir leke gordum sizce ne olabilir

 187. İyi günler hocam ben arkadaşımla ilişkiye girdim ama korunarak içime boşalma falan olmadı yalnız adetime iki gün vardı akşamı kanamam koyu kırmızı hatta böyle arada katı pıhtı givi geldi şimdi 3 gün azaldı ayrıca şubatın 27- ve 4 martta bitmişti nomalde şimdi 24 martta olmam gerekti ama 22 martta bu durumla karşılaştım acaba diğer zamanlar gibi neden sürekli aktıgını vs hissetmiyorum bir ayda iki kere olduğun için oladabilir mi

 188. Merhaba. Bundan 6 gün önce regl dönemimin son günü eşimle korunmadan beraber olduk. Adetimin bitişinden 6 gün sonra yumurta akı gibi bir akıntının üzerine yine aynı kıvamda kahverengi lekelenmem oldu. Aynı zamanda bel, kasık ve eklem ağrılarımda vardı lekelendiğim gün. Sizce yumurtlama döneminden kaynaklı mıdır, yoksa yerleşme kanaması mıdır ? Daha önce hiç adetten bir kaç gün sonrası hariç böyle bir şey başıma gelmemişti. Yanıtlarsanız sevinirim.

  • Merhaba yumurtlama ‘dan kaynaklı akıntı olabilir gebelik için ilişki üzerinden 10 gün geçtikten sonra kanda gebelik testi yaptırabilirsiniz emin olmak icin.

 189. Hocam kolay gelsin. 6 yada 7 haftalık hamileyim 2 hafta önce kahverengi şekilde lekelenmelerim başladı.doktor kese var bebek var kalp atışı yok haftaya gek tekrar bakalım haftaya da atmıyorsa alacağız dedi.Bugün kanamaların siyah ve kahverengi arasında yoğun şekild e olmaya başladı düşük belirtisi mı? Doktorum beta testi falan istememişti.Ayrica 3 cm boylarında kist im de var aydınlatırsanız sevinirim

 190. Merhabalar, adet gunumden önce 4 gun birer gun ara ile kahve rengi lekeler az geldi sadece 1 gun elimin ayasindan az bir kahverengi bir akinti oldu onun harivi damla damla seklinde geldi şuan adet gunumden 5 gun gecti test yaptim bir iki gun once negatif cikti boyle ilk kez oldu hic bir sey anlayamadim geri donuste bulunursaniz cok sevinirim

 191. 1haftadir koyu kahverengi akintim oluyo. Geçtiğini zannediyorum ama çamaşırımın altina kadar bulaşıyor
  alt tarafina bakinca hafif kirmizi gorunuyo onceden düşük yaptim ama bikac ay önceydi icimde korku oldu ve bu sayfayi bulup danışmak istedim

 192. Merhaba deniz hanım. 18 ay önce doğum yaptım. 40 insan sonra adet oldum hemen. Adet donemlerim düzenli. Fakat birkaç aydır adetten 4-5 gun once hafif kahvesi lekelenme oluyor sonra adetim zamaninda başlıyor. Doktora gittim jinekolojik muayeneden şey yok enfeksiyon var dedi ilac kullandim. Adetin 3. Günü hormon testi ver dedi verdim normal görünüyor. Yine Adetime bikac gun kala leke geldi. Simdi 2 gun var dün iliski sonrasi kanama gibi geldi ama bugün devam etmedi. Yine leke gibi. Görev sebebiyle doğuda yaşıyorum ve doktor bulamıyorum. Endiselenmelimiyim. Bu arada hala emziriyorum

 193. Merhabalar hocam benim normalde adetim en fazla 5 yada 6 gün sürer üç gün sonra ilişkiye girdim eşimle akşamına leke gibi kan geldi sıkıntı varmıdır korkulacak bişey yoktur korktum yani ilk defa oluyor bu olay

   • Merhabalar hocam öncelikle ben 26 yaşındayım evli değilim ve hiç bir şekilde cinsel ilişkiye girmedim olmadı hatta normlde âdet dönemim sancısız geçer son âdetim bittikten sonra gün gün ufak kanamalar olmaya başladı özelikle dışarıda yürüdüğüm zaman 5 dakikalık bir yerde dursam akıntım olmaya başlıyor parça şeklinde sonrası hafif akıntılar oluyor Ve âdetim biteli baya olacak ilk defa böyle oluyor neden acaba ? Muane olmaya gideceğim ama beni önceden bilgilendirirseniz sevinirim hocam teşekkürler

 194. Hocam kolay gelsin sağlıklı günler dilerim öncelikle. Yaşım 27 ilk gebeliğim normal yollarla oldu. Bugün ultrason a gittim daha önce görünen kese ve embriyo vardı lakin bugün doktor kese hala var içi boş bebek erimiş diyor böyle bişey mümkün mü? Bebek erir mı bana ikiz falan demedi doktorum. Ultrason sonuçları için de bişey demiyor 6 gün önce bebek 6 haftalık geç döllenmiş demişti bugün ise 10 haftalık olması lazımdı diyor kürtaj istiyor ne yapmalıyım bilmiyorum lütfen yardımcı olun

 195. Mrb iki aydir düzenli iliskiye giriyoruz bebek istiyoruz. İlk ay olumsuz gecti. İkinci ay adetime 4-5 gun kala pembe akinti diyeyim leke geldi sonrasi cok az kahve rengi akinti tarzinda. Alt karnimda ağrı.göğüslerde siskinlik vardi Adetimden 12 gün gecti hala adet olmadım. Bugun ise kahve rengi akıntı cok cok az yok diyebilecek sekilde var. Kasiklarimda bu arada agrilar oluyordu.test yapmaya korkuyorum çünkü olumsuz birsey duymak istemiyorum 🥺

 196. Merhaba hocam polikistik over var ve üç ay dienille diye bir ilaç kullanmam gerektiğini söyledi doktorum ilk kutu bitti ve dördüncü gün adet gibi siyaha yakın bir renkte adet gibi oldum bu kanama sadece pede oldu ve 3 gün sürdü sizce bir sıkıntı mı var cevap yazarsanız sevinirim birde asiri derecede ağrılarım oluyor genital bolgem düşecek gibi bazen ağrıları dayanılmaz seviyede sizin cevabınızı bekliyorum simdiden teşekkürler

 197. Merhabalar adetime 1 hafta kala lekelenme başladı 3 gündür ara ara lekeler devam ediyor koyu renkte ayrıca normal beyaz akıntı da beraberinde akıntı olunca kanama başladığını düşünüyorum ama bir şey yok gebelik söz konusu olabilir mi ?

 198. Merhabalar deniz hocam adetime 1 hafta kala lekelenme başladı 3 gündür ara ara lekeler devam ediyor koyu renkte ayrıca normal beyaz akıntı da beraberinde akıntı olunca kanama başladığını düşünüyorum ama bir şey yok gebelik söz konusu olabilir mi ?

 199. Mrb benim adetim oldu ama 2 aydır adetim 2gun gelip kesiliyor ve sürekli kahverngi ve sarı akıntı glyor sürekli kötü koku glyor ve ayrıca sürekli midem bulnyo basım dönüyor kan testi yaptm ama hamile değilim 7 aylık evliyim 2 aydrda sürekli fazla fazla akıntı glyor buda koku yapyor

 200. Merhaba
  Regl günüm 11 marttı 15-16 martta bitti takvime göre 25 mart yumurtlama günü görünüyordu yumurtlama sürecini değerlendirdik yeni adet günüm takvime göre 8 nisan ancak 5-6 gündür kaşık ağrısı bel ağrısı ve bazen sol bazen sağ kasıkta batmalar oluyor 26 martta ise aşırı şiddetli bir bel ağrısı ile uyandım daha önce hiç yaşamadığım kadar çok ağrılı idi 30martta çizgi şeklinde turuncu leke 31 martta misket büyüklüğün de Kahverengi leke ve 2 Nisanda ise sarımsı turuncu yine çizgi şeklinde leke geldi sizce neden olabilir ?

  • Maili yanlış yazdım tekrar yazıyorum
   Regl günüm 11 marttı 15-16 martta bitti takvime göre 25 mart yumurtlama günü görünüyordu yumurtlama sürecini değerlendirdik yeni adet günüm takvime göre 8 nisan ancak 5-6 gündür kaşık ağrısı bel ağrısı ve bazen sol bazen sağ kasıkta batmalar oluyor 26 martta ise aşırı şiddetli bir bel ağrısı ile uyandım daha önce hiç yaşamadığım kadar çok ağrılı idi 30martta çizgi şeklinde turuncu leke 31 martta misket büyüklüğün de Kahverengi leke ve 2 Nisanda ise sarımsı turuncu yine çizgi şeklinde leke geldi sizce neden olabilir ?

 201. merhabalar adetimden 8 gün sonra kırmızı renkte kan geldi sprial kullanıyorum sorunun o olma ihtimali olabilir mi acaba agrım yok ilk defa böyle birşey oldu panik oldum onun için

 202. Hocam merhaba, 5 gün adet 3-4 gün lekelenme şekilde düzenli adet oluyorum.. sivilce sorunum yüzünden hormon testi yaptırdım ve doktorum bana diane ilacını verdi adet olmaya başladığım gün kullanmaya başladım ve bana adet süremin kısalacağını söylemişti. Adetim 5 gün sürdü 10 gündür kahverengi lekelenme sorunu yaşıyorum. ilk başta kahverengi akıntı şeklindeydi daha sonra lekeye döndü giderek leke miktarı azalmaktadır. Bu kadar lekelenme normal mi hapı bırakmayı düşünüyorum, şuanda hapı düzenli kullanmaya devam ediyorum.

 203. Hocam merhaba, 5 gün adet 3-4 gün lekelenme şekilde düzenli adet oluyorum.. sivilce sorunum yüzünden hormon testi yaptırdım ve doktorum bana doğum kontrol hapı/diane ilacını verdi adet olmaya başladığım gün kullanmaya başladım ve bana adet süremin kısalacağını söylemişti. Adetim 5 gün sürdü 10 gündür kahverengi lekelenme sorunu yaşıyorum. ilk başta kahverengi akıntı şeklindeydi daha sonra lekeye döndü giderek leke miktarı azalmaktadır. Bu kadar lekelenme normal mi hapı bırakmayı düşünüyorum, şuanda hapı düzenli kullanmaya devam ediyorum.

 204. Hocam merhaba, 5 gün adet 3-4 gün lekelenme şekilde düzenli adet oluyorum.. sivilce sorunum yüzünden hormon testi yaptırdım ve doktorum bana doğum kontrol hapı verdi adet olmaya başladığım gün kullanmaya başladım ve bana adet süremin kısalacağını söylemişti. Adetim 5 gün sürdü 10 gündür kahverengi lekelenme sorunu yaşıyorum. ilk başta kahverengi akıntı şeklindeydi daha sonra lekeye döndü giderek leke miktarı azalmaktadır. Bu kadar lekelenme normal mi hapı bırakmayı düşünüyorum, şuanda hapı düzenli kullanmaya devam ediyorum.

 205. Hocam 2 dir adet kanamam 14 gün sürüyor ilk bi kaç gun lekelenme tarzında kahverengi sonra bu koyu kahve kanama biraz fazlalaşıyo ve sonrasnda 4 5 gün kadar bana göre aşırı kanamam oluyo daha sonra tekrardan kahveye dönüyor lekelenme tarznda adet dışı zamanda ise cok farklı bi akıntım var cocukların oynadığı slime bilirsiniz onun daha katisi ve rengi hafif kahve rengiye dönük ağrılarımı saymıyorum bile zaten sizce ne olabilir yaa tabi gormeden bisi net bisi demek mümkün olmaz ama cok korkmalimiyim yoksa normal olabiliyomu bu durumlar

 206. Merhaba. Yaklaşık 1 yıldır regl kanamam çok çok fazla olduğundan(aynı zamanda demir eksikliğim de çok yüksekti) doktora gittim ve neredeyse 6 ay önce polikistik over tanısı koyuldu, 4 aydır da doğum kontrol hapı kullanıyorum. Beyaz akıntım çok fazla oluyor, gün içinde yaklaşık 6-7 kez iç çamaşırı değiştirtecek kadar ama ilk defa dün bir de az şekilde kahverengi akıntım başladı. Regl olmama yaklaşık 5 gün var ve tabi ki doktorlar olarak siz daha iyi bilirsiniz ama miyom belirtilerine baktığımda onun da çoğuna uyduğumu farkettim. Yanlış tanı olabilir mi yoksa benim durumumda normal midir? (19 yaşındayım, 6 yıl önce başladı regl dönemlerim) Teşekkür ederim.

 207. Merhaba, beyaz peynirimsi bi akıntım vardı enfeksiyon kaptığımı düşündüm haftasonu yasağı var diye eczaneye gittim ve fitil verdi 2 gün kullanın geçmezse Pazartesi doktora gidin dedi 3 gün kullandım bu arada geçtiğini farkettim daha sonra bıraktım fitili 4. Gün yapmadım bu kez de koyu kahverengi bi leke geldi covid den dolayı hastaneye girmek istemiyorum sizce önemli mi gitmeli miyim

 208. Merhaba Doktor hanım.
  Ben 23 yaşındayım ve ben de adet düzensizliği var. Bazen 1.5-2 ay hiç adet olmuyorum bazen normal şekil de oluyor.
  Geçen ay kahverengi akıntı geldi bir iki gün sonra durdu. Daha sonra birkaç gün sonra bir kez kan olarak geldi sonra yine durdu sonra yine kahverengi akıntı daha sonra tamamen bitti.
  Bir hafta,on gündür normal akıntı oluyordu o her zaman olan bir şey. Lakin dün baktım yine kahverengi akıntı olmuş,bugün yine durmuş.
  Bunun sebebi nedir acaba?? (Gebelik vs gibi bir durum söz konusu değil..) Cevap verirseniz çok sevinirim. İyi günler

 209. Merhaba 1 aydır bitmeyen koyu renkli kahverengi akıntım var gebelik gibi bir durumum yoktur daha öncede olmuştu 22 m över kist diye çıktı emarda sonra kaşık fıtığı dediler oda değilmiş sebebi ne olabilir siZce

 210. Merhaba geçen ay bir ay regl olmadım onun yerine 2-3 günü kahverengi akıntı geldi sonraki ay regl oldum bu ay da yine kahverengi akıntı geliyor regl olmam gereken tarihte daha önce ultrasonda bir sey cıkmamıstı ama vajinamın ph değeri çok yüksek çıkmıştı ve bakteriyal vajinoz dendi ilaç kullandım sizce o geçmemiş ve ondan kaynaklı bir akıntı mıdır bu

 211. Merhaba ,
  Normal dönemde adet kanamam yaklaşık 5 y
  6 gün sürmektedir.Ancak bu ay hala daha devam eden lekelenme şeklinde 11 gündür devam etmektedir.Sizce ne yapmamı önerirsiniz teşekkür ederim.

 212. Merhabalar hayırlı akşamlar bir sorum olacaktı size bebek planlaması yapıyoruz ve tahmini yumurtlamam 30 nisan idi yaklasık 2 gundur kahverengi akıntım var ve göğüslerimin sadece yan taraflarında acıma var ve midemde yanma var acaba bu akıntı yerlesme kanamasi olabilir mi yoksa adet oncesi gelen bir akinti midir?

   • Yarın gideceğim aile hekimim ile görüşmeye ama insan merak etmeden duramıyor adet belirtileriyle aynı olduğu için kafamız karıştı o yüzden rahatsız ettim iyi akşamlar.

 213. Merhaba, benim subatta sadece kahverengi pihtilar geldi ve bu regl gunlerim surecinde oldu tek sknti regle dair hic kan yoktu. Martta normal regl oldum. Bu ay ise yine kan yerine kahverengi seyler geliyor. Bu surec hep regl donemi surecine geliyor onun disinds hic yaşamıyorum fakat kan yok. Herhangi bir iliskim olmadi ve evlide degilim. Bunun sebebi nedir doktora gitmelimiyim?

 214. Merhaba 2 hafta önce adet duzensizligi icin diane35 hapı kullandim. Normalde ayin 21 gibi regli olmam gerekiyor Suan 1 hafta once regli oldum. İlac kaynaklimi bu durum.

 215. Merhaba
  Kahverengi akıntım var 3-4 gündür sorun nedir acaba ? 2 ayda 1 regli oluyorum sorun düzen bu şekilde oluştu .Evliyim sorun nedir acaba merak ediyorum

 216. Merhaba; regl dönemi bitiminden 1 gün sonra kahverengi ve açık kırmızı akıntılar meydana geldi bende ardından gebelik testi yaptım farklı saatlerde ve hepsi pozitif çıktı buna karşın kan testi de yaptırdım beta değerim 98 çıktı bir sonraki gün hemen bi doktora başvurdum yine kan testi yapıldı bu sefer beta 140a yükseldi muayene oldum alt karın şikayetim var ve doktorum dış gebelikten şüphe ediyor. Fakat normal gebeliğe de şans veriyor. Beta yğkselimi ve durumu anlayabilmek için bi kaç gün zaman verdi. Şimdi aralıklarla açık kırmızı ve kahverengi görüyorum sizin düşünceniz nedir ? Yardımcı olursanız sevinirim.

 217. Merhabalar adetimin bitiminden 10 gün sonra hafif ağrılı kahverengi lekelenmem başladı ve ağrıyla beraber 2 gündür devam ediyor.. ciddi bi sorun olabilir mi? Yurtdışında olduğum için hastaneye gidemiyorum

 218. Hocam ben adet donemimden çıkalı 5 gün oldu yaklaşık iki gündür her lavaboya ciktigimdan kum renginde akıntı akıyor ve hafif pıhtılı adet duzensizliginden doktora gittim ilaç tedavisi gördüm ultrasona girdim kisim olduğunu öğrendim kilo verirsem geçeceğini söylediler bu kim gibi akıntı ne olabilir hocam

   • Merhaba hocam adetime 10-12 gün kala cinsel ilişkiden sonra hafif akıntı ile pembe kanamam geldi devaminda yaklaşık 5-6 gün sürdü lekelenme tarzında adet günüm de 6 gün gecikti bu durumdan sonra. 10 aydir da düzenli olarak doğum kontrol hapı kullanıyorum daha önceleri hiç bu şekilde bı durumla karşılaşmadım. Neden olmus olabilir

 219. Merhaba, hocam adetime 3 gün kala kahverengi lekelenmeler oldu gebelik testi yaptım negatif çıktı sonra da adet oldum. İlk defa böyle bişey oldu neden olabilir?

 220. hocam merhaba sevgilimle 10 ve 12 şubatta ilişkimiz oldu adetinin son günüydü boşalma olmadı sürtünme yoluyla zaten bakire kendisi 20 şubatta birilişkimiz daha oldu ve 12 saat içinde ella kullandık içine boşalma olmadı. 11 martta beklediği tarihte adetini oldu renk koku yoğunluk normaldi. ve adetinden sonra 3 kez erken gebelik testi yaptık negatifti sonrasında 9 nisanda 29 gün sonra yeniden beklediği tarihte adet oldu yine 5 gün sürdü normal şekilde ancak bugün 16 nisanda şeffaf su gibi akıntısının olduğunu söyledi hamilelikle bi alakası var mıdır. akıntının nedeni nedir teşekkür ederim

   • hocam 2 ay beklenen tarihte adetini oldu 1. adetinden sonra 3 kez 1. 3. 7.günlerde test yaptık negatif çıktı. sizin yorumunuz nedir düzenli adetini her zaman ki gibi ( renk yoğunluk süre) gören birisi gebe olabilir mi

 221. Merhaba 45 yasindayim adetin 12. Gününde kahverengi leke geldi.
  Sık sık bu durum tekrar ediyor. Ama çok onemsemedigim için, ne zaman geldiğine hiç dikkat etmemiştim. Ailem de 1 kaç kişiyi kanserden dolayı kaybettim. Bunlardan 1 kişi rahîm kanseriydi. Diğerleri akciğer kanseri.
  Bu aralar covit sebebi ile hastaneye gitmekten korkuyorum.
  Karnım çok ağrıyor ve şişiyor. Ne YAPMALIYIM.

 222. Merhabalar en son adetimi Aralık ayında oldum 2 ay önce birkaç gün boyunca süren kahverengi akıntı geliyordu aynı durum 1 ay önce yine tekrarlandı 2 kere gebelik testi yaptım negatif çıktı sizce adet gecikmesinin sebebi ne olabilir ?
  Teşekkürler

 223. Merhaba 42 yaşındayım 11 yasinda 1 oglum var en son ayin 24 de hastalandim. Bu ay 9 gün öncesinde kahverwngi leke seklinde ara ara gelenlerim var karnim ve belimde agrilarim var 2. Bebek istiyoruz yymurtlama donenlerinde birliktelik oldu ama bu adet kanamasimidir sizce yoksa bebek geliyo olabilirmi

 224. Merhaba deniz hanım 2 aydır adetimden 2 gün sonra kahve rengi lekelenmem oluyor ve adetim 9 gün sürmeye başladı öncesinde 1 hafta sürüyordu ve adet sonrası karnımın içinde bir hareketlilik var sanki bebek tekmesi gibi tabi bu ara ara oluyor

 225. Hocam merhaba eşimle ilişki yaşadıktan 3 5 saat sonra kahverengi leke farkettim. Eşim korunmadi korktum açıkçası hamilelikte yerleşme sonucu böyle akıntının olduğunu biliyorum ki iki bebeğim var küçükler aslında 3. Gebelik istemiyorum normalde korunuyoruz ve adetim bittikten sonra tam yumurtlama dönemi oldu bu yüzden korktum bu lekelenmenin sebebi bu olabilir mi

 226. Merhaba 20 gündür evlenmisim adet olacağım hafta geldi ama kahverengi lekeler geliyor ve yumurtalıklarımın bulunduğu bölgelerde aşırı ağrı var niye oluyor acaba bu

 227. Merhaba, adet bitiminden 6 gun sonra kahverengi leke geldi, ovulasyon testi yaptım acaba yumurtlama ile mi alakalı diye, test negatif. Göğüslerimde hassasiyet var ve belim de ağrıyor ne onerirsiniz

 228. Merhabalar Deniz Hanım
  Adetim düzenli oluyor bu ayda her zamanki zamanında oldu. Fakat bu ayki kanamam siyah olarak başlayıp siyah olarak bitti lakin 2 gündür iç çamaşırı çamaşırıma akmayan ama silince gelen kahverengi parçalar geliyor sizce neden ?