Gebelik Haftası Hesaplama

Son Adet Tarihinizi Giriniz !

ajax loader

Gebelik haftası hesaplaması yapılırken son adet tarihi baz alınır. Bu hesaplamaya göre hamilelik 280 gün yani 40 hafta sürer.

Gebelik haftası hesaplanırken son adet tarihinin ilk gününden itibaren hamilelik başlamış kabul edilir. Hesaplamalar yapılırken biten gebelik haftası söylenir.

Beklenen doğum tarihi hesaplanırken de naegele formülü kullanılır. Buna göre son adet tarihinin gün hanesine 7 eklenir, ay hanesinden 3 çıkarılır ve beklenen doğum tarihi bulunur. Bu tarih 40 haftaya tekabül eden tarihtir.

Gebelik takibi ve bebeğin hafta hafta gelişimi için linke tıklayabilir, ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

———————————————-

Hamilelik 40 hafta (280 gün) süren heyecanlı bir serüvendir. Tüm anne baba adayları bu süreçte bebeklerinin hafta hafta gelişimini merak ederler. Ayrıca bazı testlerin belli gebelik haftalarında yapılması gerekir. Bu testlerinin zamanını kaçırmamak için ve beklenen doğum tarihini hesaplamak için bebeğin haftasını bilmek çok önemlidir. Bu yazımda gebelik haftasının ve doğum tarihinin doğru bir şekilde nasıl hesaplanacağını sizlere anlatacağım.

Hamilelik Hesaplama

Hamilelik hesaplama doğru bir şekilde yapılmalı ki gebelik takibi ve doğum zamanlaması sağlıklı bir şekilde planlanabilsin. Hamilelik hesaplamasında son adet tarihi çok önemlidir. Çünkü gebelik haftası son adet tarihine göre hesaplanır. Bu nedenle gebelik planlayana veya gebe kalmış bir kadının son adet tarihinin ilk gününü not etmesi gerekir.

Gebelik Haftası Nasıl Hesaplanır?

Gebelik haftası son adetin ilk gününden itibaren hesaplanır. Yani adetin 1. Günü bir kadın gebe kalmış gibi farz edilir. Aslında hiçbir kadın adetli gebe kalamaz, bunu hepimiz biliyoruz. Çünkü gebelik yumurtlamadan sonra olur. Yumurtlama da ortalama adetin 14. Gününde gerçekleşir. Bu da demek oluyor ki adetin 1. Gününden gebelik başlamış gibi kabul ettiğimiz için, aslında biz gebelik haftasını 2 hafta büyük söyleriz.

Hastalar ise ilişki tarihine göre gebelik haftasını söylerler. İşte doktorlar ile hastaların gebelik haftası uyumsuzluğu bundan kaynaklanır. Ama gebelik haftasını standardize edebilmek için dünyanın her yerinde gebelik haftası son adet tarihinin 1. Gününe göre hesaplanır.

Geç Döllenmede Gebelik Haftası Hesaplama

Normalde adetin 12-14. günlerinde yumurtlama olur ve gebelik oluşur. Ama bazı kadınlarda yumurtlama geç olabilir ve gebelik geç oluşur. Bu durumda ultrasonla ölçülen gebelik haftası son adete göre gün hesaplamasından farklı çıkabilir.

Bu durumlarda ilk 3 ayda yapılan ultrasonlar dikkate alınır. Gebelik haftası ve doğum tarihi hesaplaması ilk 3 aydaki ultrasonlara göre yapılır. 3 aydan sonraki ultrasonlar bebeğin gerçek haftasını göstermez. Örneğin bebeğin gelişimi iyiyse gerçek haftasından daha büyük çıkar. Ama bebeğin akciğer gelişimi gerçek hamilelik haftası ile uyumludur.

Yani bebek iri diye erken doğum planlanırsa bebeğin akciğer gelişimi tamamlanmadan doğum gerçekleştirilmiş olur ve yeni doğan yoğun bakım ihtiyacı gündeme gelebilir.

Kaç Haftalık Hamileyim?

Kaç haftalık hamileyim?” sorusu tüm anne adaylarının bizlere sorduğu sorudur. Dijital platformda kaç haftalık hamile olunduğu uygulamalardan takip edilebilir.

Bu uygulamalara son adet tarihi yazılarak kaç haftalık hamile olduğunu öğrenebilir. Ultrasonla da bebeğin ölçümlerinin kaç hafta ile uyumlu olduğu belli olur. Eğer son adet tarihi ile ultrason ölçümleri hafta olarak birbiri ile uyumlu ise bebeğin gelişimine iyi deriz.

Bazı kadınlar son adet tarihini hatırlamayabilir veya geç döllenme nedeniyle son adet tarihine göre yapılan hamilelik hesaplaması, ultrasona göre çıkan gebelik haftası ile uyumsuz olabilir. Bu durumda gerçek gebelik haftası ilk 3 aydaki ultrasona göre yapılır.

Çünkü ilk 3 aydaki ultrason ölçümleri bebeğin gerçek haftasını gösterir. Bu şekilde doğum tarihi doğru bir şekilde hesaplanabilir. Gereksiz yere erken doğum yaptırılmamış olur.

Bu arada gebelik haftası hesaplamada diğer önemli bir nokta biz kadın doğumcular hep biten gebelik haftasını söyleriz. Mesela 37 hafta demek, gebeliğin 37. Haftası bitmiş, 38. Haftadan gün alıyor demektir. 38. Haftadan da kaç gün aldığını söyleriz. Örneğin 37 hafta 3 günlük demek, 37 hafta bitmiş 38. Haftadan 3 gün almış anlamına gelir.

Bazı gebelik haftaları bizim için çok önemlidir. Mesela 6. Gebelik haftasında ilk defa kalp atışı duyulur. 12. Gebelik haftasında ense kalınlığı ölçümü ve ikili test yapılır. 16. Gebelik haftasında cinsiyet belli olur ve dörtlü tarama testi yapılır. 20. Gebelik haftasında anomali taraması için çok önemli olan ayrıntılı ultrason yapılır. Bebeğin hareketleri ise ortalama 18-20. Hafta civarında anne tarafından ilk defa hissedilmeye başlanır.

34. hafta prematürite için eşik değerdir. Yani 34. Hamilelik haftasından sonra yeni doğan yoğun bakım ihtiyacı ciddi anlamda azalır. 37. Hafta miyad sınırı olması açıksından önemlidir. 37 haftanın altında doğan bebekler prematür kabul edilir. 40. Hafta ise gebeliğin son günüdür. 40. Gebelik haftasından sonra gebenin günü geçmiş kabul edilir ve yakın takip veya doğum gerekir.

Bebeğim Kaç Aylık?

Gebeliğin halk arasında 9 ay 10 gün sürdüğü şeklinde ifade vardır. Tıbbi olarak bu süre 40 haftaya tekabül eder. Ay hesabı ile hafta hesabı birbirini tutmaz, çünkü her bir ayda 4 hafta artı 2-3 gün vardır. Bu artık günler hesabı karıştırır. Bu nedenle gebelik süresini ay üzerinden değil de hafta üzerinden söylemek daha doğru olacak, hamilelik haftası hesaplamasının karışmasını engelleyecektir.

Doğum Tarihi Hesaplama

Beklenen doğum tarihi Nagele formülü ile hesaplanır. Son adet tarihinin gün bölümüne 7 eklenir, ay bölümünden de 3 çıkarılır. Böylelikle beklenen doğum tarihi hesaplanır.

Beklenen doğum tarihinden kastettiğimiz gebeliğin 40. Haftası yani son günüdür. Bildiğiniz gibi gebeliğin 37. Haftasından itibaren bebek miyad kabul edilir, yani her an doğum olabilir. Ama Nagele formülü ile biz beklenen doğum tarihinin son gününü hesaplarız, yani 40. Haftayı hesaplarız.

Örneğin son adet tarihinin 1. Günü 10.06.2019 olan hamile bir kadını düşünelim. Bu kadının Nagele formülüne göre beklenen doğum tarihi 17.03.2020’dir. (Gün hanesine 7 ekledik, ay hanesinden 3 çıkardık). Yani 17.03.2020’de gebelik tam 40 haftayı bitirmiş olacaktır.

Hamile Kaldığım Gün Nasıl Hesaplanır?

Bazı durumlarda kadınlar “Tam olarak ne zaman hamile kaldım?” sorusunu bizlere sorarlar. Hamile kalınan günün tam olarak hesaplanabilmesi için ultrason ile hamilelik haftasının belirlenmesi gerekir. Kaç haftalık hamilelik çıktıysa ondan 2 hafta önceki ilişki ile hamile kalınmıştır. Örneğin ultrasonda 6 haftalık gebelik tespit edilen bir kadın 4 hafta önceki ilişki ile hamile kalmıştır.

40 haftalık bu mucizevi süreçte tüm anne adaylarına sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

Referanslar

 1. Bushnik TGarner RThe Children of Older First-time Mothers in Canada: Their Health and Development. Statistics Canada, September 2008
 2. Royal College of Obstetricians and GynaecologistsRCOG Statement on later maternal age. Royal College of Obstetricians and Gynaecologists: London2009.

 

327 YORUMLAR

 1. Merhaba ben son adet tarihime göre 8 haftalık hamileyim. Kesem 24 mm ama bebeğin boyu 4mm. Ve kalp atışı yok doktorlar kürtaj dediler hiç umut yok mu sizcede ne olur yardım edin ilk gebeliğim ve 2 yıldır bekliyorduk

  • Merhaba
   Bebeğin boyutu 5mm olmasına rağmen kalp atışı yoksa sorun vardır. Sizinki 4mm, o yüzden 1 hafta sonra tekrar bakmak lazım. Ama 1 hafta önce bakılan ultrasonda da bebek 4 mm ise ve 1 haftada büyümediyse yine sorun var denektir

   • Hocam ben 34 günde bir regli oluyorum . Bu ay 16 da regli olmam gerekiyor du olmadım . 17 de test yaptım silik çıktı . 18 sağlık ocağına gittim beta 20.03 çıktı. Bugün tekar sağlık ocagin da beta baktılar 93 çıktı oradaki doktor hani yavaş ilerliyor dedi . Daha yüksek çıkması gerekiyor dedi ama emin de değilim dedi hiç bişey anlamadım hocam bu değerler normal mi düşük mü sıkıntı olduğu anlamına mı geliyor ?

   • İyi akşamlar hocam ben doktora gittim kesenin çapı 12mm kadarmış aradan iki hafta geçti bugün hafif kana gördüm sonra gelmedi akşama doğru kahverengi akintim geldi ne yapmam gerekiyor çok tedirgin oldum

 2. Ben çok erken öğrendim gebeliğimi değerim 12.2 idi 3 gün sonra tekrar beta verdim bu sefer 255.78 çıktı sonra 5 ekimde doktora gittim doktorum çok küçük olduğunu değerini takip edeceğimizi söyledi. Sağlıklı bir gebelik olup olmadığını takipte kalacağız dedi. Çok küçük kese görünmüyor dedi. Ve iki gün önce beta verdiğinde 2207 cıktı değerim ama kaç haftalık ve ne kadar olduğunu bilmiyorum son adetim 24 ağustos geç döllenmeyi nail hesaplama yapıyoruz.

  • Muhtemelen sağlıklı bir gebelik gibi duruyor gebeliğiniz, küçük olduğu İçin görünmüyor
   Ultrasonda görünür hale geldikten sonra gebelik haftası belli olacaktır. Geç döllenme olduğunda böyle olur, sizin gebelik haftası son adete göre değil ultrasona göre hesaplanacak artık

 3. Merhabalar deniz hanım 9+3 günlük gebeyim. Kese dışında sıvı izlenildiğini söylediler boyutu 18×0,1 mm. Hiç lekelenmem ve kanamam olmadı. Progestan kullanıyorum. Düşük riski oluşturur mu? Yada bebeğime zararı olur mu ilk gebeliğim çok endişeliyim

 4. merhaba ben reglim geçeli 4 gün oldu bugün ve evde gebelik testi vardı sabah 5 te kalkıp testi yaptım ve 2.çizgi silik çıktı hamilemiyimdir sizce?

 5. Merhaba benim adet tarihim 03 agustos ve 35 günde adet oluyorum adetim geçtiği günün 4.gunu test yaptım çıkmadı şuan adet günümden 11 gün geçti evde test yapsam çıkar mı yoksa olumsuz sonuç mu alırım 9 ay önce kürtaj olmak zorunda kaldım kalp atışını duyamadık şuan çok hamile kalmak istiyorum 2 aydır folik asit kullanıyorum.

 6. merhaba 12 eylul son adet baslangic tarihim ve 10 ekim ortalama olmam gerekiyordu hala olmadim bu durumda gebe isem ortalama hangi tarihlerde gebe kalmis olabilirim

  • Kesin olmamakla beraber 26 eylülde yumurtlamaniz olmuştur, bu tarihten 3 gün önce veya 1 gün sonrasi olan iliskiyle gebe kalmışsınızdir ( eger gebe kaldiysaniz)

 7. Merhaba 37 haftalik 4 gunluk hamileyim ve belde agri kasiklarda kasilmalar karinda sertlesmeler oluyor bebek hareket ettikce vajina bolgesi aciyor acaba dogum yaklasmis midir

 8. Mrb ben adetim 8 gün geçti dün evde gebelik testi yaptım 2. Çizgi silik çıktı akşam kan verdim değerim 67 çıktı çok düşük bi değer değil mi 2 gün sonra tekrar gideceğim

 9. Mrb ben adetim 8 gün geçti dün evde gebelik testi yaptım 2. Çizgi silik çıktı akşam kan verdim değerim 67 çıktı çok düşük bi değer değil mi 2 gün sonra tekrar gideceğim

 10. Hocam 19 Ekim son adet tarihime göre 6 haftalık hamile görünüyorum ama kese var embriyo görünmedi.Hamile kalma tarihim kendimce 5 Kasım sizce boş gebelikti midir?

 11. Merhaba deniz hanım ben evde gebelik testi yaptım pozitif çıkınca doktora gittim hem karından hem alttan baktı keseyi gördü ama bebeği net göremedi son adet tarihine göre 7 haftalık hamile olman lazım dedi ama ultrasona göre öyle olma olasılığı yok boş gebelik olabilir mi acaba ?

   • Merhaba 8 aralık son adetim testim pozitif çıktı doktora 2 hafta sonra randevu alabildim hiç folik asit kullanmadım tahlil yapılmadan eczaneden alsam sorun olur mu veya kontrolü beklesem bebeğin gelişiminde sorun olurum folik asit kullanmamak .Cevaplarsanız çok sevinirim.Teşekkürler.

 12. Merhabalar deniz hanım 20-11-2020 son adet tarihim ve hamileyim normalde bugün tam 5 haftalık hamileyim ama dün doktora gittim ve doktorum ultrasonda baktı 5+3 günlük dedi bu nasıl olabilir anlamadım

 13. Merhabalar deniz hanım bu saatte yazıyorum gece boyu içim içimi yedi son adet tarihim 20-11-2020 hamileliğimin 6. Haftasına girdim biraz boğazım acıyordu bende böyle durumlarda genelde doğal tedaviler tercih ediyorum bir yemek kaşığı elma sirkesi içtim 4 ay öncede ben yine hamileydim 9. Haftada bebeğimin kalbi durdu bir sürü testler yapıldı sebebi araştırıldı hiç birşey çıkmadı sadece çinkom çok düşük çıktı o zamanda böyle boğazım acıyordu ve yine sirke içmiştim şimdi içimi bir korku sardı acaba sirkeden olmuş olabilir mi yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler 🙏

 14. Hocam 26 veya 27 Kasım son adet tarihim 4 aydır her ayın 26 ve 27 de adet görüyorum yani 30 günde bir 29 u bugun dün ve bugün kan testi yaptım doktor ultrasonda da baktı gebelik yok dedi ben 8 yıldır düzenli adet görüyorum hiç aksaması ve hocam her adetten bir hafta önce göğüslerim ağrırdı adetime bir yada iki gün kala ağrısı dururdu bu ay hiç ağrımadı ve hala bi belirti yok hamile olabilir miyim acaba 21 gün oldu bu günle korumasız ilişki kan testin de ve ultrasonda çıkmaması normalmi yada hamile olmayabilirmiyim

 15. Deniz hanım merhaba.son adet tarihim 27 kasım.adet e 1gun kala beta hcg 175 çıktı karından ultrason ile kucuk bir kese gördüğünü söyledi doktorum. ikigün ara ile beta hcg takibi yaptim degerim güzel arttı.23kasım çarşamba 175..25kasım cuma340 28kasım pzartesi1288 çıktı.benim sorum.bugün doktor kontrolumde karından ultrasonla kuçük bir kese gördü.sorun Yok dedi ama geçen hafta kese gördüm dediği için endişeliyim kese büyümüyor yada boş gebelikmi acaba? 1ay önce kimyasal gebelik yaşadım aynı şeyleri yaşamaktan çok korkuyorum.şimdiden teşekkur ederim.

 16. merhaba hocam ben en son 9 kasim 2020 de adet oldum bu sekilde 7 hafta 4 gun cikiyo ayin 30 da doktora gittim kese var bebek gorunmedi tahminen hamile kaldigim tarih 23 kasim olarak gozukuyo 10 gun sonra tekrar gitcem bi sorun varmidir

 17. Merhaba deniz hanım bi önceki yorumumda Ayları yanlış yazdığım için cevap vermediniz sanırım.
  27kasım son adet tarihim.
  23aralik da 175beta hcg ile küçük bir kese gördüğünü söyledi doktorum.29aralik gunu kontrolde aynı keseyi gördüğünü ilk gördüğü gibi küçük oldugunu söyledi.beta hcg 5400 diger tahlillerde gayet normal cikmis.dış gebelik olabilir tam tanı koyamıyorum.pazartesiye kadar bekleyelim.kese yine ayni durumdaysa kürtaj ile alalim dedi.benim herhangi agrim.kanamam olmuyor hatta hicbir belirtim de yok diyebilirim.pazartesiye kadar beklerken kanama agri vs olursa hemen bana ulaş dedi çok korkuyorum yaşadığım dışgebelikmi

 18. Merhaba son adet tariyim 24 eylul 2020
  14 haftalik hamileyim bebeyim 15 cm ve 25 mm doktorlar cok salikli bir gebeliyim oldunu soyluyorlar
  Ama endişelendim bir sorun var gebelim boyunca kocamdan dayak yedim ve karnima tekme vurdu ablasindan her gun piskolojik sidet gordum bebeyim saliklimi dogucak yoksa bir sorun olabilirmi ?

 19. Merhaba Deniz Hanım doktora ilk muayene olduğumda kese göründü doktor hamile olduğumu söyledi diğer gün sabah kan testi yapıldı ve beta hcg değerim 35393,7 çıktı doktorum izinli olduğundan kaç haftalık hamile olduğumu net olarak öğrenemedim. Siz söyleyebilir misiniz 🙂

 20. İyi güler benim size sorum olacaktı benim adetıım 30 günde bir olur adettim 20 Kasım’da baslayıp 3 Aralık’ta bıttı sımdı ıse 3 gun gecıktım test yapmalıyım hamilelik var mıdır adettim duzellı olur

 21. Merhabalar hocam.Son adet tarihime göre şuan 7+1 olmam gerekirken 6+5 görünüyor ultrasonda. Bu normal bir durum mudur? 28 günde bir adet olurum normalde hocam. Bu arada 31 yaşındayım ve amh değerim 1. 17 olduğu için acil çocuk kararı vermek zorunda kaldık umarım bir sıkıntı yoktur. Teşekkürler şimdiden.

 22. İyi akşamlar deniz hanım be 2 aylık evliyim evlendikten sonra ilk adetim normaldi ama sonraki ay 10 gün önce 3 gün leke geldi sonra 3 gin normal oldu doktora gittim test yaptılar 0.100 çıktı normal midir.
  İsmi mi rumuz umut ktk olarak yazabilir misiniz

 23. İyi akşamlar deniz hanım be 2 aylık evliyim evlendikten sonra ilk adetim normaldi ama sonraki ay 10 gün önce 3 gün leke geldi sonra 3 gin normal oldu doktora gittim test yaptılar 0.100 çıktı

 24. Merhabalar hocam.. Evleneli 6 ay oldu ve evlendıgım aydan itibaren duzenlı olan adetlerim düzensızleştı. 40 gunde olmaya başladım. Defalarca doktora gıttım her sey normal sıkıntı yok dedıler..bebek te dusunuyırız yanı bı korunma da mevcut degıl. Suan da en son 26 Kasım da adet oldum. Halen olmadım. Bu ay daha ıyı hesaplamaya calıştım yumurtlama gunlerımı ama bılmıyırum. 18 aralıkta 3gun suren kahverengi lekelenmem oldu akabinde yogun kasık agrıları. 6 gun önce ıdrra testı yaptım ama negatıf cıktı. Ne yapmam gerekir.

 25. merhaba adetim 2 alaiktaydi ve gecikti şüphelendim 3 defa test yaptım ilkinde hiç bisey çıkmadı diğer ikisinde çift çizgi göründü doktora gittim ultrasonda görünmedi kan testi yaptım onda hamile olduğum cikti ama daha çok küçük olduğu için kaç haftalık bilmiyourm bi hafta sonra kontrole gidicem omana Görünür mü acaba..

 26. Benim son adet tarihim 3 aralık.,bu hafta test yaptım iki çizgi çıktı muhtemelen gebeyim.ama hangi gün hamile kaldığımı öğrenmek istiyorum.duzenli adet görüyorum bu ayda 3 ünde gelmeliydi gelmedi.iki gün gecikmesiyle test yaptım pozitif çıktı.

  • Merhaba Gebelik hesaplamasi yaparken son adet tarihinin başlangıcından hesaplama yapılır.
   Hangi gün hamile kaldığınızı bilemeyiz

 27. Ben 6.24.2020 adet oldum temmuzdada test yaptım ve hastaneye gittim 1 buçuk aylık hamile olduğum çıktı benim dördüncü sezeryanım kaç hastaneye gittiysem bebek ya küçük dediler yada büyük dediler kafam karıştı günümüzde sayamıyorum sezeryan 4 duncu zor olurum benim tahminime göre şubat 24 sezerysn olmam lazım sorgumu

 28. Ben 24.062020 adet oldum temmuzdada test yaptım ve hastaneye gittim 1 buçuk aylık hamile olduğum çıktı benim dördüncü sezeryanım kaç hastaneye gittiysem bebek ya küçük dediler yada büyük dediler kafam karıştı günümüde sayamıyorum sezeryan 4 duncu zor olurum benim tahminime göre şubat 24 sezerysn olmam lazım dogrumu

 29. Ben dusuk nasil olur bilmiyorum ama iki gun once test yapdim hamile oldugum cikti sonra kan geldi bende dusuk yapdim diyp anladim ama bu gunde test yapdim cizgi cikti hamile gorkezdi dusuk nasil olur

 30. merhaba ben kasımın 15 de normal düşük yaptım ve ve bana hic birşey söylemediler ilişki ve gebe kalmama hakkında düşükten sonra kanamam 15 gun sonra bitti ben aralığın 4 de ilişki oldu bundan sonrada başka ilişki olmadı ve 1 ay beklidim adet olmayınca test yaptım pozitif çıktı bunun bi zararı varmı ve konturele gittiğimde adet tarihim olmadığı için bana herhangibi bi işlem yaparlarmi yani gebe kaldığım tarih yeterli olurmu

 31. merhaba 19kasımda tüpbebek yaptırdık olumsuz oldu 5 aralıkta adet gördüm şuan adetim gecikti hamile ola bilirmiyim doktor 9 aralıkta yumartan yeni gelişiyo dedi test yapmalımıyım

 32. merhaba 19kasımda tüpbebek yaptırdık olumsuz oldu 5 aralıkta adet gördüm şuan adetim gecikti hamile ola bilirmiyim doktor 9 aralıkta yumartan yeni gelişiyo dedi test yapmalımıyım

 33. Merhaba,
  Bugün erken gebelik testimde çift çizgi çıkınca doktora gittim. Kese görünmediğini ama yumurtanın sağ ve soldan çatladığını vücudun gebeliğe hazırlandığını söyledi. Sağ ve soldan çatlama ne demek acaba? Birde beta hcg 78 çıktı, son adetimin ilk günü 25 aralıktı. Hamilemiyim anlamadım🙈🙈🙈

 34. Merhaba en son 30 kasim da adet olmustum bugün ultrasonda 4 haftalik hamile oldugumu ögrendim hoca dediki o tarihte adet olduysan 7 haftalik gebe olman gerekirdi bugün ocak 22 dedi bu durumda benim yumurtlamam ne zaman olmuş oluyor

 35. Hocam merhaba,gebelik icin kan tahlili yaptirdim internet uzerinden baktim haftasonu yasak oldugu icin beta-hcg 17575 yazıyor hamilemiyim bilgi verirseniz cok sevinirim 🙏

 36. Merhaba hocam son adet tarihim 21 kasım.Adet tarihime gore 10 haftalik hamileyim.30 kasimda ilk keseyi gorduk .25 ocaktada hafif lekelenme ve kanama ile doktora gittim ve dusuk riski oldugunu ogrendim.25 ocakta ultrasonda ilk defa bebegi gorduk ama kalp atisi duyamadik ve bebege gore crl 3.88mm cikti.4 gun sonra tekrar kontrole gittim ve crl 4.35 mm olmus ama kalp atisi yine alamadik.doktorum 7mm kadar duyulamayabilir onyizden beklememi soyledi ve rahimde kanamam oldugunu belirtti.ama lekelenmeler devam ediyor.sizce dusuk mu yapiyorum.sat ile olculen haftada cok farkli.tesekkur ederim.

 37. Merhaba hocam 16 ocakta aşılama oldum beta hcg değerlerim 22 ocakta 6.5 26 ocakta 7.2 28 ocakta 20.80 çıktı kahverengi tortu gibi Bi kanama var beş gündür Duphaston kullanıyorum. Bu kanamanın bu kadar sürmesi normal mi değerlerin artışı normal mi?

 38. Merhaba.Tup bebek tedavi oncesi son regl tarihim 21 aralik.Sonrasnda Tup bebek tedavisi gordum.
  5 +3 de kese,yolk kesesi ici dolu olarak goruntulendi.1 subat tarihinde 5+6 gunluk iken ultrasonda kese goruntulenemedi ve dusuk denildi.Kanamam ve lekelenmem yok,1-2 gun icinde baslayacagi ongoruluyor.
  Cinsel Birliktelik yasamamizda sorun olmadigi belirtildi.
  Doğal yolla gebe kalabilmem icin Adetimin ilk gunu olarak dusuk teshisi konan tarihimi baz almaliyim yoksa dusuk nedeniyle baslamasi beklenen kanama gununu mu baz almaliyim?
  -Dusuk sonrasi adet gormeyi beklemeden ovulasyon test takibiyle hamile kalınabilinir mi?

  • Merhaba düşük sonrası kanamanın başladığı günü adet sayarız. Ovulosyan testi ile takip edebilirsiniz ama 1 2 ay korunma öneriyoruz rahimin kendini toparlaması icin

 39. Merhaba Hocam;
  ben geçen hafta ultrasona girdiğimde 6 hafta 4 günlük olarak sonuç almıştım ama bu hafta yine aynı gün gittiğimde 7 hafta 1 günlük gebelik çıktı. Olumsuz bir durum mu bu içim içimi yedi cevap verirseniz çok teşekkür ederim.

   • son adet tarihime göre aslında olması gereken 7 hafta 4 gün ama çıkan 7 hafta 1 gün olunca aklımda soru işaretleri oluştu. Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim hocam doktoruma sordum ama maalesef cevap alamadım. Bu şekilde farklı çıkması sorun teşkil etmez değil mi?

 40. Merhaba
  Son adetimin ilk günü 25 aralıktı, geçen perşembe kese görülmüştü, bugün kalp atışı için gittik, kalp atışlarını gördüğünü ancak sesinin duyulmadığını söyledi doktorumuz. Yolk kesesi var dedi. Sesinin duyulmaması sorun olur mu?

 41. Merhaba son adet tarihim 30 aralıktı. 2 şubatta test yaptım kan değerim 454,17 çıktı. Kaç haftalık gebeyim. Kontrole gittiğimde kalp atışını duyabilirmiyim. Cevap verirseniz çok memnun olurum. Çok teşekkür ederim şimdiden.

 42. Merhaba Deniz Hanım son adet tarihim 30 aralıktı. 2 şubatta test yaptım kan değerim 454,17 çıktı. Kaç haftalık gebeyim. Kontrole gittiğimde kalp atışını duyabilirmiyim. Cevap verirseniz çok memnun olurum. Çok teşekkür ederim şimdiden.

 43. Merhaba benim adetim 1 gün gecikmeyle 21.7 beta değeri cıktı. Bugün tam 9 gün gceikme ile dr a gittin değer 595 olmuş. En son 27 aralık tarihinde olmuştum. Değerin artışının normal olduğunu ama adet tarihi ile uyumlu bir gelişimin olmadığını söyledi. 1 hafta sonra tekrar çağırdı. Endişeliyim sağlıksız bir gebelik mı diye.

   • Merhaba Hocam, gebelikten şüphelendiğimiz için adet dönemime 5 gün kala gebelik testi yaptım2. Çizgi silik çıktı. Sonra doktora gittik önce ulturasonda bakıldı ve rahmimin 12-13 cm kadar kalınlaştığını yaptığım testtinde pozitif çıktığı için gebe olabileceğim söylendi. Akabinde kan testinde beta hcg 18 çıktı doktor gebelik olmadığını söyledi. Açıkçası kararsız kaldım, hamile değil miyim ?

 44. Merhaba Hocam 30 Aralık 2020 son adet tarihinin ilk günüydü 4 ocak 2021 de reglim gecikince idrarda gebelik testi yaptım pozitif cikti kesin olmasi amacıyla 8 ocakta testi yeniledim ve yine pozitif cikti 29 ocak tarihinde kan testim 10.000 cikti. 4 şubatta vajinal ultrasona girdim kese var ancak bebek görünmedi kalp atışı alınmadı bir gün sonra ayrintili ultrasona girdim kesenin dış kenarında 6mm çapında birsey göründü ve bebek olarak degerlendirildi ancak kalp atışı duyulmadı 1 hafta daha beklemem söylenildi. Bu durumda sizin görüşünüz nedir? Birde son regl tarihine göre 10 haftalik olmasi gereken bir bebegin 6 haftalik olmasi mümkünmü?

 45. Merhaba son adet tarihim 7 ocak. 1 şubatta erken gebelik testiyle hamile olduğumu öğrendim. Kan verdiğimde betam 57.3 çıktı. Adetime 6 gün vardı kan verdiğimde. O gün doktora gittin kese görünmedi adet gecikmesi olmadığı için. Şu an adetim 2 gün gecikti. 15 şubata randevu verdiler. Bir daha kan tahlili istenmedi. 57.3 oran düşük mü? 15 şubatta kesem görünebilir mi?

 46. Hocam merhaba, ben ilk adet olduğum günden beri hep düzensiz oluyordum. Doktor küçük küçük kistler gördügünü söylemişti, adet düzensizliğim içinde dienille doğum kontrol hapı kullandım bir sene boyunca. Bir sene sonunda ilacı bıraktıktan sonra tekrar düzensiz oldum. İlaçtan sonra ilk adetim 4 gün gecikti ikinci adetim 10 gün gecikti. Yani 14 aralık 2020 de adet olmustum, 20 ocak 2021 de beta hcg yaptım 0.02 çıktı aynı gün, kendim evde idrar testi yaptım negatif çıktı. Sonrasında 2 şubat 2021 de kahverengimsi sarımsı kulak kiri görünümünde akıntım lekelenme gibi oldu üç dört gün sürdü, üç dört gün sonrasında kanamam oldu o kanamamda yaklaşık 4 gün falan sürdü. Gebelik söz konusu mudur sizce? Adet düzensizliklerimin sebepleri neler olabilir

 47. Son adet tarihim 6ocak 2021 8şubat ta betam 13.356 çıktı daha hastaneye gitmedim Betam yüksek mi acaba ikiz olabilir mi kaç haftalık hamileyim

 48. İyi günler benim 16 Ocak adet tarihim ama korunmadan ilişkiye girdigim tarih 25 Ocak dün kan testi yaptirdim hamileyim çin takvimine bakacam hocam hamile kalma tarihim ocakmi subatmi bilgi verirseniz sevinirim

 49. Merhabalar deniz hanim 27+6 gunluk hamileyim 9 haftalik iken kanama yasadim 22 haftaya kadar devam etti 27 ci haftada tekrar basladi suan hastanede takip altindayim yurt disinda yasiyorum kanamayi durdurmak icin hic bir ilac kullanilmadi sadece magnezyum vitamin ve serum aliyorum plasentanin asagida oldugu rahim agzi kapandigi 37 ci haftaya kadar cikmazsa sezeryan olacagim soylendi nasil bir yol izlemeliyim artik pskolojim alt ust olmus durumdayim

 50. Meraba hocam en son adet tarihim 1ocak ama korunuyordum 26 ocakta korunmadim ve henuz adet olmadim kan verdim ama gebelik cikmadi ne yapmam lazim gebelik varmi yokmu

 51. Şüpheli ilişkiden sonra 2 kez adet gördm evde erken gebelik testi ve ilişkiden yaklaşık 45 gun sonra tekrar normal idrar testi yaptım sonuc negatif hamile olma ihtimalim varmıdır çok endişeleniyorum

 52. hocam en son korunmasız cinsel ilişkiden 10 gün sonra kanda beta hcg testi negatif ise bunun sonradan pozitife dönme olasılığı var mıdır? Yani bu testcinsel ilişkiden 10 gün sonra %100 kesin bir sonuç mu verir?

 53. Deniz Hocam Merhaba
  Son adet tarihim 02.01.2021. Gebeliğimi öğrendiğim 04.02 de bhgc 5083 çıktı.14.02 de kahverengi akıntım başladı kan uyuşmazlığı nedeni ile coombs negatif çıkınca 72 saat kuralına uygun inemi oldun progestanı vajinal günde 3 kere 2 şer tane olacak şekilde proluton u 4 günde bir yaptırıyorum. Açık Kahve akıntı henüz geçmedi. Evde istirahat verildi. Rutin kontrollerimde kesenin olması gerektiği kadar büyümediği söylendi şöyleki; 17.02 de Crl:4.96 GS:12,82 iken 20.02 de Crl:8.03 GS:14.56 mm olması gerekenden 6-7 mm küçük olduğunu söyledi doktorum.kalp atışını duyduk dakikada 137. bir makalede gördüğüm kadarıyla bu fark 5 mm in üzerinde ise gebeliğin sağlıkla devam etme ihtimali %20 den %70 e çıkabiliyormuş. İlk gebeliğim, düşük veya kürtaj olmadı. annem çatır çatır 4 çocuk doğurmuş genetik hastalık yok ailelerimizde. İçim içimi yiyor haftaya kadar nasıl bekleyeyim. kesenin büyümesi için ne yapayım ya da sizce yanlış yapılan işlem var mı? İstanbuldan yazıyorum Aydınlatabilir yol gösterebilirseniz sevinirim.
  Saygılarımla

 54. Deniz Hocam Merhaba
  Son adet tarihim 02.01.2021. Gebeliğimi öğrendiğim 04.02 de bhgc 5083 çıktı.14.02 de kahverengi akıntım başladı kan uyuşmazlığı nedeni ile coombs negatif çıkınca 72 saat kuralına uygun iğnemi oldum. Progestanı vajinal günde 3 kere 2 şer tane olacak şekilde proluton u 4 günde bir yaptırıyorum. Açık kahve akıntı henüz geçmedi. Evde istirahat verildi. Rutin kontrollerimde kesenin olması gerektiği kadar büyümediğini şöyleki; 17.02 de Crl:4.96 GS:12,82 iken 20.02 de Crl:8.03 GS:14.56 mm olması gerekenden 6-7 mm küçük olduğunu söyledi doktorum.Kalp atışını duyduk hatta gördük dakikada 137. Yabancı kaynaklı bir makalede gördüğüm kadarıyla kese bebek arasındaki fark 5 mm in üzerinde ise gebeliğin sağlıkla devam etme ihtimali %20 den %70 e çıkabiliyormuş. İlk gebeliğim düşük ya da kürtajım yok. genetik hastalık yok ailelerimizde. Haftaya kontrole gideceğim İçim içimi yiyor haftaya kadar nasıl bekleyeyim. Kesenin büyümesi için ne yapayım? Gebeliğimin devam etme ihtimali nedir? Endişelenecek bir durum ya da sizce yanlış yapılan işlem var mı? İstanbuldan yazıyorum Aydınlatabilir yol gösterebilirseniz sevinirim.
  Saygılarımla

 55. Hocam ben 25 Aralık son adet günümdü doktora 15 ocakta gittim yumurtan çatlamak üzere dedi betam 0.1 di sonra bir hafta sonra kanımda pozitif çıktı ben şimdi kaç hafta kaç günlük gebeyim acaba

 56. Merhabalar deniz hanım. Bende adet tarihime göre 8hafta gebeyim fakat doktorum bebeğin gelişiminin 5-6 haftalık oldupuNu yani 2-3 hafta geriden geldiğini söyledi. Kalp atışlarını duyduk ama bunun da istediği düzeyde olmadığı belirtti. Doktorum herhangi Farklı bir sıkıntımın olmadığını belirtmesine rağmen her hafta kontrole çağırıyor beni. Ve kontrolleri alttan yapıyor. Aynı zamanda yumurtalıklarımda bi kist belirtisi olabileceğini fakat bunun yumurtla kalıntısı olabileceğini de söyledi. Kist eğer varsa bebeğin gelişimine etkisi bar mıdır? Gerilik neden olur ? Herhangi bi tedavisi var mıdır? Bu süreçte beni beler bekliyor acaba ?

 57. Merhaba! Ben ayın 25.02.2021 hastaneye gittim bhcg 36.02 dediler 2 gün snra tekrar gittim bu defada sadece 77 dediler yumurtlamamın üstünden daha 7 gün geçmiş. Bana yardımcı olur musunuz??

 58. Merhabalar 16_20 şubat tarih aralığında adet gördüm 24 şubatta kasık ağrılarım başladı 26 şubatta erken gebelik testi yaptım negatif cıktı ağrılar nedeniyle 28 şubatta doktora gittim kan testi de negatif cıktı idrar yolu enfeksiyon olduğunu söylediler ama göğüs şişkinliği ve ağrısı devam ediyor hamile olma ihtimalim varmıdır ilişkiden 5 gün sonra erken gebelik testi yapsam doğru sonuç alır mıyım yeniden kan tahlili yaptırayım mı lütfen yardımcı olursanız sevinirim

 59. merhaba 1 haftadır kasıklarımda ağrı vardı adet olcaktım onun ağrısıdır diye düşündüm.Ama evde dayanamayıp test yaptım pozitif çıktı.Adetim 1 gün geçincede kan testi yaptırdım.Beta hcg 1540.0 çıktı.Ama kasıklarımda hala ağrılar oluyor.Bazen dayanılmaz oluyor.Ağrım için ne yapabilirim bide değerim nasıl sizce ?

 60. Hocam merhaba son adet tarihim 6 Ocak 18 Ocak’ta çatlatma iğnesi oldum adet günüm iki gün geçtikten sonra beta 46 çıktı son adet tarihime göre 8 haftalık gebeyim ancak 6 haftalık gözüküyorum doktor gelişim geriden geliyor dedi 2 haftadır kontrole gidiyorum bugün alt muayenede crl:0.61 cm bebeğin kalp atışı 111 dedi doktor ama istediğimiz gibi değil dedi 10 gün sonra tekrar çağırdı açıkçası çok tedirginim sizce normal mi benim durumum

 61. Hocam merhaba benim en son adet tarihim 25 ağustos geç döllenme dedi doktor 11 eylül olarak ben doğumumu hangi tarihe göre ayarlamalıyım yardımcı olurmusunuz

 62. İyi günler adetin ocak 26 eşimle 10 şubatta ilişkiye girdik ama korunmalı her girdiğimizde korunuyoduk bugün evde 2 tane test yaptım ikiside pozitip çıktı kan testi yaptırdım daha çıkmadı ama doktorum pozitip çıkar dedi ben şaşkınım olsa bile kaç haftalık hamile olurum

 63. Merhaba 7 Mart Pazar günü beta hgc baktırdım 4.1 çıktı iki gün sonra tekrar baktirdigimda 58.8 çıktı adetim uc gün gecikmiş durumda son adet tarihim 6 Şubat son adet tarihime göre biraz düşük değil mi değer artis güzel ama değer düşük gibi geldi bana

 64. Merhaba hocam ben 7+3 günlük bebeğim kalp atışı var fakat sıvı su gibi akıntıların var açık sarı renkte bu bebeğe zarar verir mi? Çok teşekkür ederim

 65. Merhaba Deniz hanım benim son adet tarihim 4 Ocak .5 mart ve 12 Mart’ta ultarason çektirdim boyu 4.6 mm ve ikisinde de 6 hafta 1 günlük çıktı.doktor ümit yol dedi.ama daha çok küçük olduğu için FKA negatif görmüş olabilir mi yoksa kesin bu haftalık bebegin kalp.atisi duyulmalı mıydı.Doktor kürtaj önerdi hatta hemen yatis yapacaktı.narkoz yapmadıkları için devlette istemedim özelde yüzde yüz emin olmak istedim .sizin yorumunuz nedir lütfen acil yorum yapar mısınız salı günü doktora gideceğim

 66. Merhaba. Benim adet günüme göre gebelik yaşı ultrasounda 8-9 gün irelidi. Şimdi 22- ci haftasındayım çok şükür. Bunu açıklarsanız memnun olurum. Teşekkür ederim.

 67. Merhabalar son adet tarihim 19 şubat. 23 martta evde test yaptım pozitif çıktı hastaneye gittim kan verdim. Beta hcg 119.2 çıktı sizce değer düşük mü.

 68. Deniz Hanım Merhaba,
  Eşim son adet tarihine göre 4 haftalık hamile. Ultrasonda da 4 haftalık görünüyor. Fakat biz 4 hafta önce aynı şehirde bile değildik. Gebelik haftası son adet tarihine göre belirleniyor biliyorum. Ama ultrasonda görünen hafta neye göre belirleniyor bu konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim. İlişki tarihini mi baz alıyor?

 69. Merhabalar deniz hanim ben antideprasan kullaniyorum ykasim.ayindanitibaren adet olamadim aralik ayinda ocakta sogan kurü yaptim ve 27 ocakta adet oldum pesine subat ve bu ay yine olmadim 15 martta kan verdim ve beta 6374.0 cikti hemen 16 martta kadin doguma gittim kese gorundu 5 haftalik denildi 22martta tekrar kan sonucum icin gittim kalp atisina baktirdim cikmadi 15 gun sonra gel dedi doktorum fakat adet tarihine gore daha buyuk olmasi gerek dedi boyle olmasi normalmi bos gebelik olma sansi varmi neden kan sonucuma gore ve adet tarihime gore kesem kucuk cikti hocam

 70. İyi günler hocam. Ben adetim 4 gün geçince test yaptım ve çizgiler netti. Sonrasında kan verdim 826.9 değeri sonucunu aldım. Kaç haftalık hamileyim?

 71. Hocam Merhaba, Son adet tarihimi hatırlamıyorum. Ultrasonda 7 haftalık hamile görünüyorum. Ama 5 hafta önce ilişki yaşadım eşimle daha önce yaşamadım. Hamileliğim nasıl 7 hafta önce başlamış olabilir. Ultrasondaki hafta yanlış mı gösteriyor.

 72. merhaba hocam benim adet tarihim 27 ocak ama 18 şubat korunmadik hamileyim daha doktora gitmedim sizce kac haftalık bebeğim ve kalp atışları belimidir

 73. Saygıdeğer hocam. Düzensiz bir regl takvimi olduğu için SAT bilinmemekte. Malesef istenmeyen, hazır olmadığımız bir gebelik söz konusu. Kan testinde 4-5 haftalık gebelik olabileceği söylendi. Birleşme tarihi 19 Şubat. Tahmini SAT 6 Şubat. Bu tabloda gebeliğin 10 haftalık yasal sınırı geçmediğini söyleyebilir miyiz? Ayrıca ultrasonografi ile SAT hesaplamasında astronomik bir rakam çıkması söz konusu olur mu? Yani SAT’a göre 9 haftalık, ultrason’a göre 10 haftalık gebelik tespitinde mağdur olur muyuz?

   • Bu durumda 10 şubat tarihini referans alarak, sorunsuz bir işlem geçirebilir miyiz? Ultrasonografi ile arasında anormal bir uçurum çıkıyor mu? Duruma göre yarın geleceğiz size.

 74. Merhabalar Deniz hanım 1 Nisanda bhcg sonucum 368 çıktı doktorum 4-4.5 haftalık dedi ana küçük olduğu için ultrasonda görünmedi 10 nisanda kontrolüm var ultrasonda görünür mü o tarihte?ve görünmesi için bhcg kaç olmalı teşekkür ederim şimdiden

 75. Merhabalar Deniz Hanım. ilişkim üzerinden 12 gün sonra regl kanamam gibi üç gün süren kanamam oldu. Bir sonraki adet tarihimde hafif kahverengi kanama geldi ve bir hafta sonra ultrasonda 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim. İlişki tarihime bakılırsa beş haftadan daha büyük olması gerekmez mi? Böyle bir ihtimal var nı Hangi tarihte hamile kalmış olabilirim? 5 haftalıktan daha önce hamile kalmış olabilir miyim. Teşekkür ederim şimdiden

   • Merhaba hocam adetime 2 gün kala2 Nisan da idrar testi yaptım pozitif çıktı son adet tarihim 6 Mart yumurtlama tarihim 21 Mart klomen kullandım 2 Nisan’da kan testi verdim 37.95 çıktı 5 Nisan’da 187 6 Nisan’da 356 çıktı herşey normal mi kese ne zaman görünür doktora gittim hicbisey demedi tahlil yaptı progesteron değerim 44 çıktı progeston hapı verdi ama guvenemedigim için hapı kullanmıyorum sizce kullanmalimiyim

 76. Merhaba hocam adetime 2 gün kala2 Nisan da idrar testi yaptım pozitif çıktı son adet tarihim 6 Mart yumurtlama tarihim 21 Mart klomen kullandım 2 Nisan’da kan testi verdim 37.95 çıktı 5 Nisan’da 187 6 Nisan’da 356 çıktı herşey normal mi kese ne zaman görünür doktora gittim hicbisey demedi tahlil yaptı progesteron değerim 44 çıktı progeston hapı verdi ama guvenemedigim için hapı kullanmıyorum sizce kullanmalimiyim

 77. merhba,
  en son adet tarıhım 27şubat,bu duruma gore 6haftalık hamıleyım, ama ultrasonda kesem gorunmuyor.alttan da baktı keseyı göremedıgını soyledı.
  beta degerım bır oncekı gttıgımde (perşembe )1086 ıdı tekrar pazartesi gıttıgımde 2526 ydı yarın tekrar gıdıcem sızce anormal bır durum mu soz konusu ?
  yorum atarsanız cok sevınırım.
  iyi gunler

 78. Peki hocam ben bugun doktora gittim kesem göründü en son beta degerım pazartesi 2521idi bugun Perşembe günü 4300cıktı sızce anormallik var mı doktor yavaş geliştini söylüyor

 79. Merhaba ben riskli hamilelik geçiriyorum 3lü test 1.27 çıktı gebelik yaşı doğrulandığı takdirde sonuç pozitif ama beta değeri yüzünden. adetin üstüne hamile kalıyorum gebelik yaşı ultrasonda Kesin belli olur mu.

 80. Merhaba 6 haftalık hamileyim kontrol amaçlı smear testi yapıldı lgsil teşhisi kondu ve kolposkopi ve rahim ağzı biopsisi yaptırmam istendi.Sizce bu uygulama hamileliğime zarar verir mi yaptırmayı erteleyip doğumdan sonraya bıraksam bebeğe zarar verir mi acaba

 81. merhaba 3 aydan fazladır folik asitte kullanıyorum 2 marttan beri renk olmadım test yaptım pozitif çıktı beta testinde 26079 çıktı kontrole gittim 12mm kese gözüküyor 10 gün sonra gelin kalp atışlarını duyalım dendi hafif kahverengi kanamalarım oluyor karın agrım yok acıle gittigimde alttan muayne oldum gene kese var dendi ama boş isterseniz özeldede muayne olun dendi zizce durum nedir

 82. Merhaba hocam eşimle farklı şehirlerde yaşıyoruz Mart ayında bir kere yanyana geldik oda 27 Mart yumurtlama gunumdu ve şimdi gebe olduğumu öğrendim. Adetime bir gün varken 9 Nisan yani 2 gün önce beta hcg hormonum 37 ydi.. benimle aynı günde test yaptıranların testlerinin çok çok daha yüksek olduğunu görüyorum bu beni çok endişelendirdi, değeri benim gibi 30 larda olanlarin adetine daha çok var, belki geç döllenmedir diyolar ama biz bir kere buluştuk bunun mantigini anlayamıyorum lütfen beni bu konuda aydınlatabilir misiniz sağlıksız bir gebelik diye çok korkuyorum

 83. Merhabalar benim son adet tarihim 5 Mart adet geçikmem sonucu kan verdim gebelik çıktı doktorum ultrason da 5 haftalık olduğunu söyledi ama ben eşimle birlikte olduğum tarih 31 Mart ve kesen 10mm lde ben nasıl oluyorda 5 haftalık gebe olabiliyorum buna lütfen bi açıklık getirimisiniz

 84. Son adet tarihim 11 ağustos 2020 özel hastahanede muayene oluyordum23 martta 36 haftalık demişti doktorum .
  Elde olmayan sebeplerden son ayımda devlete gittim 34 haftalık dedi hangisi doğru anlamadım

 85. Meraba ben beta-hcg ye baktırdım ama değerlerden bir şey anlamadım gebelik haftasını hesapliycaktim sonuç değeri 26365.19 referans ağırlığı 10 buna göre kaç haftalık hamileyim

 86. Hocam merhaba, son regl tarihimin ilk günü 17 mart, 14.04.21 tarihinde beta hcg değerim 190 U/L çıktı. Hamileliğim 4 haftalık mıdır? Ne zaman kadın doğum uzmanına gitmem doğru olur? İlginiz için teşekkür ederim.

 87. Merhabalar hocam
  2020 eylülde kürtaj oldum 8 haftalıkken kalbi durmuş ben 10.haftam zannederek doktor kontrolüne gittiğimde öğrendim ve aynı gün kürtaj yaptılar kendiliğinden ilaçla düşmedi.
  Şimdi ise 4 aydır folik asit kullanarak gebelik planlıyorum fakat hala gebe kalamadım. Yumurtlama günlerimi takip ediyorum, düzenli olarak adet görüyorum 27 gün sürüyor döngüm. Önerebileceğiniz bir şeyler varsa paylaşır mısınız?

 88. Merhabalar hocam 20 Şubatta ilişkim oldu 5 Mart’ta regl oldum ve bu ay ki reglim 10 gün gecikti adetten sonra test yaptım negatif çıktı ve geçen hafta test yaptım yine negatif çıktı hamilelik olabilir mi

 89. Merhaba son adet tarihim 7 mart adet tarihim fazlasıyla geçti test yaptım ve pozitif çıktı ama 27 martta birlikte oldum kaç haftalık olduğunu hala çıkaramıyorum 27sinde birliktelik olduysa kaç haftalık oluyor

 90. Merhaba hocam 23 şubatta son adetimi oldum 31 martta test yaptim çikmadi dun akşam bir daha yaptim 2 çizgi çikti kaç haftalik hamile olabilirim 15 aylik kizim var emiyo supriz oldu nasip olursa 3çü çocugum olcak

 91. Merhaba Deniz hanım benim gebe kalmadan önce adet döngüm son derece düzenli idi 29 ekimde adet olmam gerekiyordu lekelenme şeklinde başladı devam etmedi 4 kasımda tekrar başladı normal adet kanamam oldu ve 4 gün sürdü bu da önceki adetlerimle uyumluydu çünkü son adet tarihim 4 ekim idi. sonra 10 kasımda tekrar başladı ve yoğun bir kanamam oldu 18 kasıma kadar devam etti bu durumda benim gebelik hesabım hangi tarihten itibaren başlar. doktorum 10 kasımı baz alıyor bebeğin gelişimiyle uyumlu olduğu için. ancak benim için tam haftası önemli çünkü ona göre iznim başlayacak

  • Merhaba son adet tarihinin başlangıcından hesaplama yapılır gebelik hesaplamasi yaparken ama geç döllenme olduysa o Ultrasonda belli olur.

 92. Hocam reglime 7 gün var 3.25 çıktı beta hcg değerim daha öncesinde 0.2 altında çıkıyordu hep hamile olma ihtimalim var mı sağlıklı mıdır varsa da çok mu düşük değer teşekkür ederim şimdiden😊

 93. merhaba hocam. 27 şubat son adet tarihime göre şu an 8 haftalık hamileyim. Ancak bugün kalp atışını duyamadık doktor ultrasona göre 5 hafta 6 gün dedi crl 0,28. Başka bir doktor da 6 hafta 1 gün dedi onda da crl 0.48. Vajinal ultrason ile bakıldı yine kalp atışı duyulmadı. iki doktor da haftaya duyulmazsa kürtaj dedi. Sizce ne yapmalıyım? Beklemek işe yarar mı?

 94. mrb benm son adetim 6 marttı dr yumurtlama takibi yapacaktı 14.günde gittiğimde yumurta yoktu servest sıvı var dedi.yumurta erken catlamıstı.12.günü ve 14.günü ilişki oldu sonra adetim gecti ben hangi gün hamile kaldıgımı merak ediyorum.bu ne zmn belli olur

 95. Merhaba benim geçen ayda 10 gün gecikme yaşadım test yaptım iki çizgi çıktı sonra adet oldum bu ay yine 4 gün geçikme yaşadım yine test yaptım yine iki çizgi bu neden olabilir artık mutlu da olamıyorum

 96. Merhaba doktor hanım son adet tarihime göre 7+2 gözüküyorum. Karın ultrasonundan kese 18 mm gözüktü ama bebek gözükmedi. Doktor vajinal muayene yaptı bu defa kese 15,39 mm crl 3,64 mm gözüktü. Doktor kalp atışlarının yavaş olduğunu gebeliğin sonlanması gerektiğini söyledi bu doğru mudur. Bu durum düzelmez mi ?

 97. Merhaba , benim son reglim 19 Mart reglime göre 6+1 haftalık hamileyim. Karından ultrasonla bakıldığında kese gözüküyor 28 mm ama bebeği net göremediler renkli dopplere de girdim son olarak vajinal ultrasonla bakilacagini söylediler. Biraz kilomda var. Kişiden kişiye değişir diye biliyorum yağ dokusuna cilt kalınlığına göre. Sizce görünmemesi normal mi

 98. Merhaba ben son adet günümü hatırlamıyorum geçen ayın 27 sine gittiğimde doktor daha bir ayın var demişti ultrason göre son adet tarihim hangi güne aya gelir.

 99. merhaba Deniz Hanım,
  gebelik testi için test yaptırdım ve değer 12969 çıktı.
  bu ne demek oluyor?
  hamile miyim? hamileysem kaç haftalık oluyor?

 100. Iyi gunler 4 nisan 2021son adet tarihimin ilk gunu 12 mayis 2021 de kan da beta hcg test yaptrdim 10.000 cikti deger fazlami acaba normalmi sizce 20 nisan sonrasinda korunmasiz iliski yaptik cocuk icin degerim normalmi acaba

 101. Merhabalar deniz hanım benim reglim 21 nisanda olmustum en son evde hamilelik testi yapıyorum çıkmadı 11 Mayıs kan testi verdim yine çıkmadı. Ama mide bulantısı ve kusmalar oluyor ve bugün ayın 16 si regl mi yoksa yerleşme kanaması mi karar veremedim yardımcı olur musunuz?

 102. İliskinin üzerinden mi yoksa hastalığımın üzerinden mi 10 gün gecmeli bugünkü olduğum şey regl dir büyük ihtimal demi eger oyleyse de bebek yok demektir dogru mudur?

 103. Merhaba deniz hanım benim son adetime göre 5 hafta 4 günlük Ama dün ultrason la bakıldığında 4 hafta 4 günlük dedi doktor neden 1 hafta geriden geliyor doktor bı sıkıntı olmadığıni söyledi

 104. Merhaba birşey soracaktım son adet günüm 31 mart2021 ama 16 nisan 2021 de aşılama oldum şuan hamileyim ama yapıldığı günden mi saymalıyım yoksa adetten mi sayılmalı

 105. Merhaba deniz hanım
  Adetim 4 gün gecikti kan testi verdim 2.01 çıktı değerim. Adet belirtilerim de henüz yok. Acaba hamile miyim hamile isem idrarda/ kanda ne zaman çıkar acaba ?
  Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

 106. Merhaba hocam son adet tarihim başlangıcı 6 nisan 6 haftalık gözüküyor ama kese var 14mm embriyo yok bana göre adetten sonra döllenme olmustur olduysa napmam gerek

 107. Merhabalar deniz hanım benim regl dönemim 15 ile 21 i arası değişiyor ben hamile kalmak istiyorum dogurganlik günüm tam olarak ayın kaçıdır Mayıs 15 te regl durumum oldu ne zaman iliskiye girmem gerekir?

 108. Merhabalar deniz hanım benim regl dönemim 15 ile 21 i arası değişiyor ben hamile kalmak istiyorum dogurganlik günüm tam olarak ayın kaçıdır Mayıs 15 te regl durumum oldu ne zaman iliskiye girmem gerekir?

 109. Hocam son adet tarihime kadar şuan 9 haftalık görünüyorum.Ultrason ve alttan muayene yaptı keseyi gördü içini göremedi bir hafta sonraya çağırdı ve erken olduğunu söyledi sizce nedir durum

 110. İyi günler döktür hanım ben 29 Nisan’da regl oldum ayın 3 ünde bitti Regal araligimi bilmyorum sitenizde son regl tarihine göre test yaptimda 4haftalik diyor ama dün doktura gittim gebelik yok ama kis var dedi kan testi verdim ama sonucu almadım

 111. Merhaba 1 bucuk aylik dusuk yaptim ana rahmine tutunamamis bebek adetim gecikti 1 ay 5 gun oldu olmayali goguslerimde sizlanma oluyor sizce durum nedir

 112. İyi günler, son adet başlangıç tarihim 4 Aralık, telefonumda takip ettiğim uygulama da bebeğim 25 haftalık görünüyor 28 mayısta doktor kontrolünde 27 haftalık olduğunu söylediler. Arada ki 2 hafta bebeğime benim adet tarihime göre daha mı önce yoksa sonra mı hamile olduğumu gösteriyor?

  • Merhaba gebelik hesaplamasi yaparken son adet tarihinin başlangıcından hesaplama yapılır kan değerinden belli olur görünüp görünmeyecegi

 113. Doktor bey merhaba 6 mayısta adetim bitti 14 mayıs yumurtlama günümü değerlendirdim 29 mayıs adet günümdü 26 mayısta erken gebelik testi aldım negatif çıktı, beklenen adetim de olmuyor 3 gün geçti adet oluyorum sanıyorum lavobaya gidiyorum sadece beyaz akıntım var. tekrar erken gebelik testi alsam belli olur mu. Teşekkür ederim.

 114. Merhaba hocam 13 mayısta adet oldum hazıranın 5 ınde gebelık testi yaptırdım negatif çıktı adet günün geldiğinde yıne yaptırdım pozitif çıktı 213 doktor 4 gün sonra tekrar çağırdı 5ıncı gün gittim kesen görünmüyor dedi dış gebelık olabılır dedi beta hcg yaptırdım 792.37 çıktı sızce sonuç normal mi

 115. Merhaba hocam 13 mayısta adet oldum hazıranın 5 ınde gebelık testi yaptırdım negatif çıktı adet günün geldiğinde yıne yaptırdım pozitif çıktı 213 doktor 4 gün sonra tekrar çağırdı 5ıncı gün gittim kesen görünmüyor dedi dış gebelık olabılır dedi beta hcg yaptırdım 792.37 çıktı sızce sonuç normal mi

 116. Merhaba şüpheli ilişkiden 19 gün sonra kanda gebelik testi yaptırdım <2.30çıktı hamilelik yok gözüküyor acaba erken mi yaptırdım testi.

 117. Hocam Merhaba,
  Biz 22 hafta 4 günlük iken ayrıntılı ultrasona girdik.Her iki uterin arterde çentiklenme var yazıyor.İleriki dönemde gebelik zehirlenmesi ve gelişimde gerileme riski varmış.Yakın takip gerekir yazıyor ama neyi takip edicez tam olarak.Her hafta doktora mı gitmemiz gerekir.Doktorumuz bizi 1 ay sonra çağırdı.O 1 ay içinde problem oluşma riski yok mudur.Ne yapmamızı önerirsiniz.

 118. Hocam Merhaba,
  Biz 22 hafta 4 günlük iken ayrıntılı ultrasona girdik.Her iki uteri arterde çentiklenme var yazıyor.İleriki dönemde gebelik zehirlenmesi ve gelişimde gerileme riski varmış.Yakın takip gerekir yazıyor ama neyi takip edicez tam olarak.Her hafta doktora mı gitmemiz gerekir.Doktorumuz bizi 1 ay sonra çağırdı.O 1 ay içinde problem oluşma riski yok mudur.Ne yapmamızı önerirsiniz.

 119. Merhaba hocam ben eşimle kendimiz korunuyoruz son adetim 4 temmuz da oldum bir hafta sürüyor.bu ayın 6 sında kahverengi lekelenme oldu iki gün sürdü ve kesildi .lekelenmeden on gün sonra test yaptım öğle saatlerinde birkaç saat sonra silik çizgi çıktı sizce gebelik varmıdır hocam hala olmadım

 120. Hocam ben iki kese göründü fakat daha bebekler görünmedi son adet tarihim 10 agustos bu normalmi bugun hafif bir kanamam vardi sizce dusukmu yapiyorum lutfen lutfen cevap

 121. Merhaba,
  Son adet tarihim 28.10.2021 buna göre 7+4 günlük hamileyim ama ultrasonda 6+4 çıkıyor hangisini baz almalıyım ve gerçek doğumu nasıl hesaplamalıyım?

 122. Merhabalar son adet tarihim 4 ocak 2022 fakat ben baska bir sehirdeydim esimin yaninda degildim 16 ocak gibi döndüm yanına . Daha sonra adetim 4 gün gecince test verdim cift cizgi cıktı. 1 hafta sonra kan tahlili verdigimde hcg 903 çıkmıştı. Daha sonraki hafta 12 bin olunca kesem ve bebek gözüktü doktor 6 hafta dedi ama bana göre daha küçük haftaya gel kalp atışlarını duyurayım dedi ama gittigimde sagliksiz gebelik bebek hic buyumemis gecen haftayla ayni alalım dedi izin vermek istemedim çünkü onlara gore 7 8 haftalık olarak dusunduler birde polikistik over sendromum var benim ondan dedi geri kalmasi ama suan hicbi gelismw yok kalp atisi görmüyorum dedi ne yapmaliyim sonlandırmak istemiyorum

 123. Merhabalar Deniz hanım son adetimi mayısın 17 sinde gördüm ama yumurtlamam 30 31 olarak görünüyor ve değerlendirdim şu an doktorlara göre 6 haftalık hamileyim kese göründü ama bebek görünmedi ama hesaplamalarımıza 4 haftalık hamile olarak görünüyorum kesenin görünmemesi normal değil mi sonuçta adetten 14 15 gün sonra yumurtalama oluyor

 124. Merhaba 15 temmuzda regli olmam gerekirken 11 gün gecikme yaşadım. Bu esnada sabah ilk idrarla 4 tane farklı günlerde erken gebelik testi yaptım. Sonuç negatifti. 26 temmuzda sancılı bir şekilde regl oldum bittikten 3-5 gun sonra tekrar lekelenme şeklinde kanamam gelmeye başladı rengi kıpkırmızı.
  2 gün arayla betahcg değerim 38 ve 45 çıktı kanamam da regl şeklinde çoğalmış durumda. Geçmişte dış gebelik hikayem var tek tüpüm var. Beta hcg yükseliyordu ancak 325 diğeri 380 şeklinde çıkmıştı. Ve kanamam kahverengi lekelenme seklindeydi. Eğer şuan yaşadığım düşükse yükselmesini gerekirdi fakat dış gebelikse bu sefer çok farklı kafam çok karisik beta hcg takibine devam edeceğim ancak bu durum nedir çok tedirginim.

 125. Merhaba .
  Son adet tarihim 15temmuz 2022 , 23 Ağustos 2022 beta’m 1164,57 çıktı . Son adete göre beta değerim düşük . Bebekte bir sorun teşkil eder mi hocam? Teşekkür ederim

 126. Merhaba , Deniz Hanım.Umarım iyisinizdir . SAT ‘a göre 6 hafta 6 günlük hamileyim fakat crl 6 hafta 3 gün gösteriyor .Herhangi bir problem teşkil eder mi? Cevabınız ve vereceğiniz zaman için şimdiden çok teşekkür ediyorum.Esen Kalın.

 127. Hocam iyi akşamlar 10haftalık gebeyim kontrole gittiğimde cinsiyetini in kız olduğunu söyledi doktor bu kadar erken belli olabilir mi acaba tereddütte kaldık

 128. Merhaba. Son adet tarihime göre 15 haftalık hamileyim ancak dün ultrasona girdim. 14+3 göründü ultrasonda. Bu durumda bebekte gelişim sıkıntısı mı var ve bebeğin doğum tarihi gecikir mi

 129. Merhaba Deniz Hanım;
  En son gebelik tarihim 1 Kasım ve bugun 6. haftamdayım dört gün önce ultrasyon muayenesi olduğumda kese görünmüyordu. Beta-Hcg değerim 1229
  Kese oluşumu ve kalp atışını ilk ne zaman duyabilirim
  sorunlu bir gebelik mi sizce

 130. Merhaba hocam. 29kasimda adet oldum bir sonraki adetim olmadı. Adetim geçtikten üç gün sonra. Test yaptırdım silinik çikti emin olmak adına kan tahlili yaptırdım beta 240cikti. İlk başta aile hekimim emin değilim dedi daha sonra. Yeni oluşmuş gebelik olabilir. Dedi 1haftalij falandır dedi. Beta degerime göre hamile miyim

 131. İyi akşamlar hocam ben doktora gittim kesenin çapı 12mm kadarmış aradan iki hafta geçti bugün hafif kana gördüm sonra gelmedi akşama doğru kahverengi akintim geldi ne yapmam gerekiyor çok tedirgin oldum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz