Genital Estetik

Genital Estetik Ankara

Kadınlar hayatlarının her döneminde kusursuz görünmek isterler. Bu bağlamda son yıllarda özellikle Ankara’da genital estetik, vajina estetiği (vajinoplasti) ya da labioplasti uygulamalarına daha çok talep olmaktadır ve  genital estetik başlığı altında birçok estetik işlem uygulamaları yapılmaktadır.

Doğum yapmak, dünyaya bir canlı getirmek mucizevî ve müthiş olaylardır. Ancak doğum yapmanın getirdiği güzellikler dışında götürdüğü güzellikler de vardır. Doğum yapan bir kadında en çok deforme olan bölgelerin başında meme ve genital bölge (vajina ,iç dudak) gelir. İster normal doğum olsun ister sezaryen olsun gebe kalan bir kadında genital estetik bozulur. Tabi ki normal doğumda genital anatomi, vajina sıkılığı daha çok olumsuz etkilenir. Ama tek başına gebelik bile genital estetiği ve vajina estetiğini bozabilir. Gebelikte kilo alma, gebelik hormonlarının etkisi ile dokularda gevşeme ve genital bölgenin üzerine binen yük arttığı için gebelikte vajina estetiği ve iç dudak estetiği bozulmaktadır. Özellikle vajinada genişleme, iç dudaklarda (labioplasti bölgesinde) sarkma gibi problemler sık görülmektedir.

Bu olayların sonucunda bozulan genital estetik sonucu çiftin cinsel hayatı olumsuz etkilenebilmektedir. İç dudak sarkması durumunda ise dar kıyafetler ve mayo giyildiğinde kötü bir görüntüye neden olabilmektedir. Ancak hanımlar bu problemlerden basit ve kolay bir şekilde kurtulabilirler. Genital estetik Ankara, vajina estetiği Ankara,  labioplasti Ankara kapsamında bu uygulamaları yapan merkezlerde sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz.  Genital estetik Ankara fiyatları, vajina estetiği Ankara fiyatları, labioplasti Ankara fiyatları ile ilgili ayrıntılı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.  Yazının devamında genital estetik Ankara hakkında merak ettiğiniz birçok sorunun cevabını bulabileceksiniz.

Genital Estetik Nedir?

Konumuzun girişinde bahsettiğimiz gibi genital estetik doğum sonrası oluşan esneme ve deri sarkmalarını düzeltmek için yapılan müdahalelerdir. Sadece doğum yapan bayanlarda değil doğum yapmamışlarda da genetik olarak genital estetik problemler olabilir. Bu hastalara da genital estetik ameliyatları uygulanabilir. Genital estetik ameliyatlarının içine

 • Labioplasti (İç ve dış dudak estetiği)
 • Klitoris üzeri katlantıları düzeltme operasyonları(Kliteroplasti- Klitoral hudoplasti -Kliteropeksi),
 • Vajina Daraltma (Vajinoplasti),
 • Genital bölge beyazlatma (renk açma)
 • G noktası Büyütme
 • Lazer ile Vajina Yenileme (Vaginal rejuvenation)
 • Dış Genitalya Sıkılaştırma
 • Büyük dudaklara dolgu
 • Kızlık Zarı Onarımı (Dikimi) ameliyatları girer.

Genital Estetik Uygulamaları Nelerdir?

Genital estetik uygulamaları içerisinde vajina estetiği Ankara merkezli olarak yapılan yukarıda sayılan işlemler vardır. Sorunun temeli aynı olsa bile etki ettiği bölge ve uygulamaları farklılık gösterecektir. Genital estetik Ankara dendiği zaman uygulamalar birden çok alt başlık halinde karşımıza çıkacaktır. Vajina estetiği Ankara ili içerisinde konumlanan merkezimizde vajina daraltılması, pubis tepesinin düzeltilmesi, genişletilmesi, dış ve iç dudak küçültme, G noktası büyütme ve kızlık zarı dikimi gibi işlemler genital estetik adı altında gerçekleştirilmektedir. Genital estetik başlığı altında yapılan bir diğer işlem epizyotomi izinin düzeltilmesidir. Bildiğiniz gibi epizyotomi normal vajinal doğum sırasında vajinaya uygulanan bir kesidir. Normalde sorunsuzca ve iz kalmadan iyileşir. Ancak bazı hastalarda  yanlış dikim ya da yanlış iyileşme sonucu kötü iyileşebilir ve oluşan görüntü hastayı rahatsız edebilir. Cinsel ilişkide ağrıya neden olma dışında psikolojik yönden de hastayı olumsuz etkileyebilir. Genital estetik uygulamalarında epizyotomi izleri kolay ve sorunsuz bir şekilde onarılabilmektedir. Sayılan operasyonları daha önce geçirdiniz ama sonuçlarından memnun kalmadıysanız vajinal estetik Ankara kapsamında tekrar düzeltme yapılabilmektedir.

Labioplasti Ve Vajinoplasti (Vajina Estetiği) Nedir?

Genital estetik operasyonlarından en sık uygulanan labioplasti ve vajinoplastidir. Vajinoplastiye vajina estetiği de denilir. Labioplasti; iç dudaklar dış dudaklardan dışarı sarktığı zaman yapılan iç dudak küçültme ameliyatıdır. Labioplasti wedge rezeksiyon veya edge rezeksiyon tekniği ile yapılabilir. Hangi tekniğin uygulanacağı hastadan hastaya göre değişir. Çıkarılacak dokunun boyutuna göre, beraberinde vajinoplasti veya hudoplasti yapılıp yapılmayacağına göre labioplasti süresi 20 ile 45 dk arasında değişir. Eğer klitoris etrafında katlantılar varsa tek başına labioplasti ameliyatı yüz güldürücü sonuç vermeyecektir. Bu vakalarda mutlaka klitoral bölgenin de düzeltilmesi gerekecektir.

Vajinoplasti ameliyatında ise vajinal giriş düzeltilir ve vajinal genişlik derecesine göre vajina daraltma işlemi yapılır. Aslında bu operasyon rekonstüktif bir işlemdir ve vajina genişliğinden şikâyetçi olan kadınlara uygulanmaktadır. Özellikle ard arda doğu yapan kadınlarda meydana gelen bu genişleme kadın ve erkek açısından cinsel yaşamı oldukça olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Yapılan operasyondan sonra ise cinsel yaşam düzelecektir. Deformitenin büyüklüğüne göre vajinoplasti Ankara’da yaklaşık 20-40 dakika sürmektedir. Genital estetik ameliyatlarında esas önemli olan nokta hastanın beklentisidir. Bu bağlamda labioplasti Ankara ve vajina estetiği Ankara’ da biz hastalar ile ayrıntılı bir görüşme süreci geçirdikten sonra operasyona ve şekline karar veriyoruz ve ameliyat sonrası süreç ile ilgili hastalarımıza ayrıntılı bilgiler veriyoruz.

Labioplasti Ve Vajinoplasti (Vajina Estetiği) Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Labioplasti ameliyatı Ankara ili içerisinde hizmet veren kliniğimizde ameliyat genel veya lokal anestezi altında yapılmaktadır. Yaklaşık 40 dakika süren bu ameliyat sonrasında kendiliğinden eriyen dikişler atıldığı için sonrasında dikiş alma problemi de oluşmamaktadır. Labioplasti ameliyatı hiçbir şekilde cinsel ilişkiyi olumsuz etkilemez, orgazmı ve gebe kalmaya engel olmaz. Ayrıca labioplasti ameliyatında kızlık zarına zarar gelmez, bu nedenle bakirelerde de bu işlem rahatlıkla yapılabilir.

Vajinoplasti ameliyatında ise dışarıya kesi yapılmadan sadece vajen bölgesi daraltılmaktadır. Yaklaşık yarım saat süren işlemde vajina içi daraltılır ve dikiş atılır. Bu dikişler de yine kendiliğinden eriyen dikişler olduğu için alınmasına gerek yoktur. Labioplasti ve vajinoplasti ameliyatlarından sonra hasta aynı gün taburcu edilir. 1-2 günlük istirahatin ardından günlük hayatlarına dönebilirler. Ameliyattan 6 hafta sonra gidilen kontrolde eğer doktorunuz uygun görüyorsa sorunsuz bir şekilde cinsel ilişkiye girebilirsiniz.

Genital Estetik Tedavisi Ankara’da Nerede Yapılır?

Vajina estetiği Ankara içerisinde birçok noktada uygulanmaktadır. Vajina estetiği için alanında uzman doktorlar hastalara yardımcı olurken doktorlar özel klinik veya hastanelerde hizmet vermektedirler. Bizler de kliniğimizde, genital estetik adı altında vajinoplasti, labioplasti ve diğer durumlar için verdiğimiz hizmetler sonucunda sorunlarınızdan kurtulmanız için tedavi sürecini titizlikle yürütmekteyiz. Bunun sonucunda da Ankara içerisinde merkezimiz genital estetik konusunda başarılı sonuçlara imza atarak karşınıza çıkmakta ve isterseniz geçmiş referanslarımızdan da bilgi edinme şansını elde edebilirsiniz.

Genital Estetik Fiyatları Ne Kadar?

Genital estetik fiyatları 2019 için tek bir fiyat vermek doğru olmayacaktır. Genital estetik fiyatları ilden ile, klinikten kliniğe değişmektedir. Ayrıca  yukarıda saydığımız gibi genital estetik adı altında birçok uygulama vardır. Tek başına labioplasti fiyatları ile labioplastiye ek olarak yapılan vajinoplasti fiyatları etkileyecektir. Vajina estetik fiyatları (vajinoplasti fiyatları) veya labioplasti fiyatları 2019 için mutlaka kapsamlı bir muayene olmanız gerekir. Yapılan muayenenin sonucunda hangi tip genital estetik ameliyatına ihtiyacınız olduğuna karar verilir ve buna göre süreç ilerler. Burada en önemli noktalardan biri de hastanın kendi beklentisinin ne olduğudur. Eğer hasta ne istediğini tam olarak biliyorsa ve bunu doktoruna tam olarak anlatırsa sonuçlar hasta için o kadar yüz güldürücü olur. Sonuç olarak vajina estetik fiyatları, vajinoplasti Ankara fiyatları veya labioplasti Ankara fiyatları için en doğrusu kiniğimize gelip muayene olarak tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ankara’nın Çankaya İlçesi Çukurambar semtindeki kliniğimizde Genital Estetik uygulamaları Jinekolog Doktor Doç. Dr. Deniz Ulaş tarafından yapılmaktadır. Vajina Estetik fiyatları Ankara ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Comments (2)

 • Hatice keser cevap

  dogumdan sonra vajinamda genişleme oldu. Doğum yapalı 5 seneyi geçti bir defa da kürtaj oldum. Sonra bosandık 3 sene hiç ilişkiye girmedim şimdi bi seks hayatım var ama vajinam normale dönmedi. Partnerim yeterince hissetmiyor.. Kesi yapmıslardı Doğum rahat olsun diye vajina da. Muayene için gelecegim ama öncesinde bi tahmini fiyat bilgisi istiyorum. Vajina daraltma ameliyatı için.?

  27 Ocak 2019 , 00:53
  • Deniz Ulaş cevap

   Buradan fiyat bilgisi veremiyoruz. 0505 9819919 dan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz

   5 Şubat 2019 , 21:49

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bize Ulaşın!
Adres