Genital Estetik Ankara

Kadınlar içgüdüleri gereği hayatlarının her döneminde güzel görünmek isterler. Bu nedenle günümüzde estetik ameliyatlar giderek daha popüler hale gelmiştir. Kadınların kendi vücutlarını ve cinselliklerini keşfetmeleri ile beraber, genital estetik (vajina estetiği) ameliyatlarına da talep son yıllarda daha da artmıştır.

Genital Estetik (Vajina Estetiği) Nedir ?

Doğum sonrası oluşan veya genetik olarak doğuştan gelen genital bölgedeki esneme, deri sarkmaları, asimetri, büyük vajina, vajina genişlemesi, vajina dudaklarında kararma gibi estetik problemleri düzeltmek için yapılan operasyon ve lazer uygulamalarının hepsine birden genital estetik denir. Genital bölgeye yapılan bu uygulamalara ‘Vajina Estetiği’ de denir.

Kadında Genital Bölge Tam Olarak Neresi?

Büyük dudaklar (labium majus, edış dudak), küçük dudaklar (labium minus, iç dudak), vajina ve iki iç dudak arasında yer alan klitorisi de içine alan bölgeye genital bölge veya halk arasındaki adıyla etek bölgesi, bikini bölgesi veya özel bölge de denir.

Normal Vajina Nasıl Olur?

Kadınların merak ettiği konulardan biri de “Normal vajina görüntüsü nasıl olmalı? Benim vajinam çirkin mi? Vajina dudaklarım neden bu kadar büyük?” gibi soruların cevabıdır. Her kadının nasıl dış görüntüsü farklıysa, genital bölgenin de şekli ve görüntüsü kadından kadına farklılık gösterir.

Normalde küçük dudaklar, büyük dudakların arasında ince deri kıvrımı şeklinde uzanır ve dış dudağın dışına çok çıkmaz. Her iki taraftaki iç dudaklar yukarda birleşerek klitorisi bir kılıf gibi örter. Aşağıda ise vajina girişine doğru incelerek belli belirsiz bir kıvrım halini alır.

Karşılıklı cinsel doyumun olabilmesi için de vajinanın geniş olmaması lazım, belli bir sıkılıkta olması gerekir. Vajinanın sıkılık derecesini de belirleyen en önemli faktör de, pelvik kas ve bağ dokusunun gücüdür. Bağ dokusu ve kas gücü ne kadar zayıfsa vajina o kadar büyük ve geniş olacaktır.

Klitoris Nerededir?

Klitoris anatomik olarak idrar deliğinin yani üretranın üstünde yer alır. Vajinanın her iki yanındaki iç dudaklar ortada yukarda birleşerek klitorisin üzerini örter. Yoğun sinir lifi bulunduğu için kadınların en çok haz aldığı bölge olarak tanımlanır.

Klitoris estetiği veya labioplasti esnasında bu bölgedeki sinirlere zarar vermemek gerekir. Eğer sinir hasarı olursa ameliyat sonrası his kaybı veya aşırı hassasiyet gibi problemler yaşanabilir.

Genital Estetik Kimlere Yapılır?

Zamanla yer çekiminin de etkisiyle tüm vücutta olduğu gibi, genital bölgede de sarkma, gevşeme ve kararma gibi estetik problemler görülmeye başlar. Gebelik, doğum gibi bazı faktörler ise bu süreci hızlandırır.

Estetik olmayan bu görüntüden dolayı da kadın özgüven kaybı ve cinsel hayatında problem yaşayabilir.

Cinsel problemler dışında, dar pantolon, mayo, bikini giyildiğinde kadın yürürken rahatsızlık hissedebilir veya genital bölge dışarıdan belli olabilir. Ayrıca iç dudakları büyük ve sarkık olan bir kadında genital bölge sürekli ıslak kalır ve bu durum koku, kaşıntı ve tekrarlayan mantar enfeksiyonuna yol açar. Bunlar da kadının günlük hayatını ve psikolojisini olumsuz etkileyebilir.

Aşağıdaki nedenlerden dolayı genital estetik görüntü bozulduysa ve bu durum kadının hayatını etkiliyorsa, bu hastalara genital estetik uygulamaları veya ameliyatı yapılabilir.

 • Vajinanın dış dudaklarında sarkma
 • Vajina iç dudaklarında sarkma
 • Vajinada iç dudakların büyük olması
 • Vajina iç dudaklarında asimetri
 • Büyük vajina
 • Genişlemiş ve sarkmış vajina
 • İlişki esnasında veya sonrasında vajinadan ses ve hava gelmesi
 • Genital bölgede (dudaklarda) kararma

Vajina ve Dudakları Neden Sarkar ya da Gevşer?

Genital bölgede sarkma, yer çekiminin etkisiyle zamanla her kadında ortaya çıkar. Ancak, aşağıdaki faktörler bu süreci hızlandırır.

 • Gebelik

Vajina sarkması ve gevşemesi için en önemli risk faktörü gebe kalmış olmaktır. Normal doğumda vajinal esneme daha çok olsa da sezaryenle doğum yapanlarda da genital bölgede gevşeme olur. Çünkü doğum şeklinden bağımsız olarak gebe kalmış olmak bile genital estetik ve sıkılığı olumsuz etkiler.

 • Normal doğum

Doğum yapan bir kadında en çok deforme olan bölgeler meme ve genital bölgedir (vajina ,iç dudak). Hormonların ve alınan kiloların etkisiyle dokular eski sıkılığını kaybeder ve gevşer.

Zorlu doğumlardan sonra vajina yan duvarlarında oluşan derin yırtıklar vajinanın normalden fazla genişlemesine ve bu durumun kalıcı olmasına neden olabilir. Normal doğum sayısı ve bebeğin kilosu arttıkça vajinal sarkma daha da kötüleşebilmektedir.

 • Yaşlanma

Yaş ile beraber bağ dokusunun kaybı ile beraber tüm vücutta olduğu gibi vajinada da genişleme ve sarkma görülebilir.

 • Kilo alıp verme

Gebelikten bağımsız aşırı kilo alıp verme sonucu vajinanın görüntüsü bozulur ve genişleme ortaya çıkabilir.

 • Genetik

Bazı kadınlar doğum yapmamış olsalar bile genetik olarak vajinada genişlik veya iç dudaklarda sarkma, büyüklük problemleri olabilir.

Genital Estetik Ameliyatları Nelerdir?

Son yıllarda tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de özellikle Ankara, İstanbul, İzmir çevresinde genital estetik ameliyatlara talep artmıştır. Peki genital estetik uygulamalarının içine neler girer?

 • İç dudak estetiği operasyonu (Labioplasti, labio minora cerrahisi)
 • Ameliyatla vajina daraltma (Vajinoplasti)
 • Kitoris üzeri katlantıları düzeltme estetiği (Kliteroplasti, klitoral hudoplasti)
 • Doğum kesilerinin düzeltilmesi (Perinoplasti)
 • G noktası büyütme (G spot augmentasyonu)
 • Büyük dudaklara (dış dudaklara) yapılan dolgular
 • Genital bölge beyazlatma (renk açma, labial whitening)
 • Pubis tepesinin düzeltilmesi (puboplasti)
 • Lazer ile Vajina Yenileme ve daraltma (Vaginal rejuvenation, vajinal tightening)
 • Kızlık zarı diktirme ameliyatları (himenoplasti) de genital estetik ameliyatları içerisinde yer almaktadır.

Labioplasti Nedir?

Labioplasti iç dudakları küçültmek ve simetrik hale getirmek için yapılan iç dudak estetiğidir. İç dudaklarda sarkma, büyüklük, asimetri şikayeti olan kadınlara yapılır. Labioplasti ameliyatı yaklaşık 30 dakika sürer ve hasta operasyondan 2-3 gün sonra normal hayatına dönebilir.

Vajinoplasti Nedir?

Vajinada genişlik, sarkma şikayeti olan kadınlara yapılan vajinoplasti ameliyatına vajina daraltma ameliyatı da denir. Bu ameliyat sonrası hastanın cinsel hayatında ciddi düzelme görülür. Hem kadın hem de erkeğin ilişki sırasında aldığı cinsel haz artar. Vajina estetiği olarak da bilinen vajinoplasti ameliyatı sonrası hasta aynı gün taburcu edilir ve 2-3 gün sonrası günlük aktivitelerine dönebilir.

Genital Estetik Sonrası İz Kalır mı?

Genital bölge yapısı itibari ile kıvrımlı olduğu için ve kolay iyileşen bölge olduğu için vücudun diğer yerlerine göre iz daha az kalır ya da kalmaz. Ama tabiki kullanılan dikiş ipinin yapısına, cerrahi tekniğe göre de ameliyat sonrası iz kalma riski değişir.

Vajina daraltma ameliyatı iç kısımda yapıldığı için hiçbir şekilde iz kalmaz. Ama labioplastide kalın dikiş ipi kullanılırsa, estetik dikişe dikkat edilmezse iç dudaklarda tırtıklı bir görünüm olabilir ve iz kalabilir.

Vajina Estetiği Yaptıranların Yorumları

Vajina estetiği olmayı düşünenlerin en çok merak ettiği konulardan biri de yaptıranların sonuçlardan memnun olup olmadığı ve ameliyat olanların yorumlarıdır. Vajinoplasti, labioplasti öncesi sonrası kıyaslandığında hasta memnuniyeti %90-95 civarındadır.

Ameliyat öncesi ve sonrası hasta memnuniyetini etkileyen en önemli faktör elbette cerrahi tekniktir. Ama cerrahi teknik dışında operasyon sonrası yara yeri bakımı da estetik iyileşmede çok önemlidir.

Labioplasti ve Vajinoplasti Ameliyatları İçin Hangi Doktora Gidilmeli?

Genital estetik, kadın doğum uzmanı veya plastik ve estetik cerrahlar tarafından yapılabilir. Ameliyatın başarısı operasyonu yapacak doktorun o bölgenin anatomisine ne kadar hakim olduğuna ve cerrahi tekniğine göre değişir.

Özellikle vajinoplasti ameliyatının, o bölgenin anatomisine daha hakim olan jinekolog tarafından yapılması önerilmektedir. Vajinanın önünde yer alan mesane (idrar torbası), arkasında yer alan kalın bağırsak ve rektum komşuluğu dolayısıyla gelişebilecek her hangi bir komplikasyon (kanama, delinme..vb) durumunda operasyon en iyi jinekologlar tarafından yönetilebilir veya komplikasyon oranları en aza indirilebilir.

Vajina estetiği ameliyatında önemli bir diğer faktör de hastanın kendini estetik açıdan en çok rahatsız eden sorununu doktoruna net olarak ifade etmesidir. Örneğin hastada hem dudaklarda büyüklük hem de vajinada genişlik olabilir. Ama hastayı esas rahatsız eden sorun sadece iç dudaklar olabilir, vajinadaki genişlikten rahatsız olmayabilir.

Bu durumda tıbbi açıdan da ihtiyaç yoksa sadece hastaya labioplasti yapılmalıdır, vajina daraltmaya gerek yoktur.

Genital Estetik Ankara da Nerede Yapılır?

Genital estetik Ankara ilinde birçok noktada uygulanmaktadır. Ancak estetik ameliyatlar SGK kapsamında olmadığı için genital estetik Ankara’da devlet hastanelerinde yapılmamaktadır. Vajina estetiği ameliyatı için özel kliniklere veya muayenehanelere başvurmak gerekir.

Bizler de Ankara’daki kliniğimizde, genital estetik adı altında vajinoplasti, labioplasti, genital beyazlatma (renk açma) ve diğer uygulamaları titizlikle yürütmekteyiz. Genital estetik yaptıranların yorumları, öncesi sonrası görüntüleri ve Ankara genital estetik fiyatları için 05059819919 numaralı telefonu arayarak, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Genital Estetik Fiyatları Ne Kadar?

Genital estetik fiyatları 2021 için tek bir fiyat vermek doğru olmayacaktır. Genital estetik fiyatları ilden ile, klinikten kliniğe değişmektedir. Ayrıca yukarıda saydığımız gibi genital estetik adı altında birçok uygulama vardır. Tek başına labioplasti fiyatları, labioplastiyle beraber klitoris estetiği (hudoplasti) veya vajinoplasti yapıldığında aynı olmayacaktır, fiyatı etkileyecektir.

Ankara vajina estetik fiyatları (vajinoplasti fiyatları) veya labioplasti fiyatları 2021 için mutlaka kapsamlı bir muayene olmanız gerekir. Yapılan muayenenin sonucunda hangi tip genital estetik ameliyatına ihtiyacınız olduğuna karar verilir ve buna göre ücretlendirme yapılır.

Ayrıca vajina estetiğinin yapılacağı hastane de ücretleri etkileyecektir. Genital estetik fiyatlarını etkileyen diğer bir faktör ise yapılacak olan anestezidir. Genel anestezi ile yapılan vajina estetiği fiyatları biraz daha yüksektir. Sonuç olarak vajina estetik fiyatları, vajinoplasti Ankara fiyatları veya labioplasti Ankara fiyatları için en doğrusu kiniğimize gelip muayene olarak tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ankara’nın Çankaya İlçesi Çukurambar semtindeki kliniğimizde Genital Estetik uygulamaları Jinekolog Doktor Prof. Dr. Deniz Ulaş tarafından yapılmaktadır. Vajina Estetik fiyatları ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Genital Estetik ile İlgili Merak Edilen Sorular

Vajinayı daraltmak için ne yapmalı?

Vajinayı daraltmak için vajinoplasti ameliyatı veya lazerle vajina daraltma yapılabilir. Hafif genişleme olan vakalarda ise doğal yöntemler uygulanabilir.

Vajina doğal yolla nasıl daraltılır?

Doğal olarak vajinayı daraltmanın en iyi yöntemi spordur. Özellikle pelvik taban kaslarını çalıştıran pilates en etkili yöntemdir. Bunun dışında Kegel egzersizi de vajina daraltmada çok etkili bir doğal yöntemdir.

Vajina daraltan ilaçlar hangileridir?

Piyasada vajina daraltan ilaçlar adı altında bazı kremler vardır. Ancak bunların etkiniği bilimsel olarak kanıtlanmamıştır ve uzun süreli daraltma etkisi yoktur. Tavsiye edilen bazı bitkisel çözümlerin (limon vs) ise vajina daraltma hiçbir faydası olmayacaktır.

Vajina daraltma hareketleri nelerdir?

Kegel egzersizi adı verilen hareketler vajina daraltmada çok etkilidir. Kegel egzersizinde pelvik taban kasları 10 sn kasılır, 10 sn gevşek bırakılır. Ve bu hareketler 30 defa 3 set halinde haftada 3 gün yapıldığında vajinada farkedilir daralma yapacaktır.

Vajina daraltma ameliyatı kaç günde iyileşir?

Vajinoplasti sonrası 1-2 günlük istirahatin ardından hasta günlük hayatına dönebilir. Ama dokular tam olarak 1-1,5 ayda iyileşir. Bu nedenle ameliyattan sonra 1 ay ilişkiye girilmemelidir.

Vajina dış dudak sarkması nasıl geçer?

Vajina dudak sarkması labioplasti veya dış dudaklara dolgu yapıldığında geçer. Hangi yöntemin yapılması gerektiğine ise muayene sonrası karar verilir.

Labioplasti ameliyatı olanlar ne zaman işe dönebilir?

Labioplastiden 2-3 gün sonra hastalar işe dönebilir.

Doğum kesisi izi estetik düzeltilebilir mi?

Bazı zor normal doğumlarda, vajina ve dudaklarında normalden fazla kesi veya yırtık oluşabilir. Doğumda bu yırtıklar tam olarak karşı karşıya getirilmezse, estetik olmayan bir görüntü oluşabilir. Vajina girişinde et parçası varmış izlenimi oluşturabilir.

Bu problemler de diğer estetik uygulamaları gibi kısa ve kolay bir ameliyatla düzeltilebilmektedir. Bu ameliyatta fazla, görüntüyü bozan doku çıkarılır. Normal vajina görüntüsü olacak şekilde tekrar dikilir. Bu operasyon sonrası hasta 1-2 günde iyileşip, işine dönebilir.

Labioplasti fiyatları mı yüksek, vajinoplasti fiyatları mı?

Doktordan doktora ücret politikası değişse de vajinoplasti ve labioplasti fiyatları aşağı yukarı benzerdir. Ama vajina daraltma biraz daha uzun sürebileceği için ve biraz daha invazif olduğu için bir miktar daha pahalı olabilir. Labioplasti ile beraber hudoplasti de yapılacaksa fiyatlar biraz daha yükselecektir.

Labioplasti yaptıranlarda ödem, şişlik ne zaman geçer?

Ameliyat sonrası ilk 10-15 gün genital bölgede ödem olur. O yüzden ilk 15 gündeki vajina dudaklarının görüntüsü yanıltıcı olur ve dudakla son hali 1 ay sonra oturur. 1 ay sonra kimsenin anlayamayacağı şekilde iyileşme olur.

Vajina estetiği sonrası ne zaman cinsel ilişki olabilir?

Ameliyat sonrası 1-1.5 ay sonra ilişki olabilir. Ama ilişki öncesi mutlaka kontrolü yapılmalı ve doktor izin verirse ilişki olmalıdır.

2 YORUMLAR

 1. dogumdan sonra vajinamda genişleme oldu. Doğum yapalı 5 seneyi geçti bir defa da kürtaj oldum. Sonra bosandık 3 sene hiç ilişkiye girmedim şimdi bi seks hayatım var ama vajinam normale dönmedi. Partnerim yeterince hissetmiyor.. Kesi yapmıslardı Doğum rahat olsun diye vajina da. Muayene için gelecegim ama öncesinde bi tahmini fiyat bilgisi istiyorum. Vajina daraltma ameliyatı için.?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.