Kadınların cinsel metabolizması erkeklerden farklıdır. Metabolizma farklılığına çevre faktörleri de eklenince kadın ve erkeğin boşalması ve orgazmı birbirine benzemez.

Erkeklerin neredeyse %100 ü cinsel ilişki ile boşalabilirken kadınların sadece %50-60 ı cinsel ilişki esnasında boşalabilir. Hatta kadınların %20 si hayatları boyu hiç orgazm yaşamamıştır.

Kadınların çoğuna 1 cinsel birleşmede 1 defa boşalmak yeterken bazılarına bu sayı yetmez. Birden fazla orgazm ve boşalma yaşamak isterler. Peki bu fizyolojik olarak mümkün müdür?

Kadınlar nasıl orgazm olur?” hakkında daha detaylı bilgi için bu linke tıklayabilirsiniz. Bu yazımda sizlere “Kadınlar en fazla kaç defa boşalır? Arka arkaya kaç kez orgazm olur? Bunun için ne kadar süre gerekir?” gibi merak ettiğiniz ama kimseye soramadığınız soruların cevabını vereceğim.

Kadınlar Cinsel İlişkide Birden Fazla Boşalabilir mi?

Erkeklerden farklı olarak kadınlar tek bir cinsel birleşmede birden fazla boşalabilirler. Birden fazla boşalma için kadının cinselliği ve kendi vücudunu keşfetmiş olması ve ne istediğini biliyor olması gerekir. Bu şartlar sağlanmadığı taktirde değil birden fazla, 1 defa bile boşalamayabilir. Daha önce de belirttiğim gibi kadınların %20’si hayatları boyu hiç orgazm yaşamamışlardır.

Bu anlamda aslında kadınlar erkeklere göre daha şanslıdır. Çünkü bir erkek boşaldıktan sonra tekrar uyarılması için uzun bir süreye ihtiyacı vardır. Bu süreye refraktör periyot denir.

Refraktör periyot kadınlarda çok kısadır. Yani bir kadın boşaldıktan sonra veya orgazm olduktan sonra saniyeler içinde tekrar uyarılabilir. Erkeklerde bu süre dakika hatta saat olabilir.

Kadınlarda refraktör periyot çok kısa olduğu için tek bir ilişkide kadının birden fazla boşalması mümkündür.

Kadınlar En Fazla Kaç Defa Boşalabilir?

Yapılan çalışmalarda kadınların arka arkaya 5 kez orgazm olduğu veya boşaldığı gösterilmiştir. Bu sayı bazı kadınlarda daha yüksek olabilir. Ancak tüm kadınlar bu sayıya ulaşamaz. Kadınların sadece %30 u arka arkaya birden fazla orgazm yaşamaktadır.

Kadınların Birden Çok Boşalabilmesi İçin Neler Yapılabilir?

Her kadın birden fazla boşalmak zorunda değildir. Eğer en fazla 1 defa boşalıyorsanız üzülmeyin, ama birden fazla boşalmayı deneyerek daha fazla cinsel haz alabilirsiniz.

Tek bir cinsel birleşmede birden fazla boşalmak için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

  • Başla-durdur metodunu deneyin (Size zevk veren hareketi yapın ama tam boşalma olacağında durun)
  • Cinsel ilişki sırasında klitoral uyarı, meme başı uyarısının yapılması
  • Beyninizi birden fazla boşalacağınıza yönlendirin
  • Mastürbasyon yapmayın
  • Gün içinde sık sık Kegel egzersizi yapın

Kadınların Birden Fazla Boşalması Zararlı mıdır?

Hayır çok kez boşalmak vücuda zararlı değildir. Ancak sürtünmeden dolayı vajinal kaslar veya klitoriste ağrı, yanma, sızı hissedebilirsiniz. Bu durumda ilişki esnasında kayganlaştırıcı kremler kullanabilirsiniz.

Kadınlar En Çok Ne Zaman Cinsel İlişki İster?

Kadınlar en çok yumurtlama döneminde cinsel ilişki isterler. Çünkü bu dönemde hormonların da etkisi ile libido yani cinsel istek artar. Zaten doğanın düzenine bakıldığında tüm hayvanlarda, türün devamı için yumurtlama döneminde cinsel istek artar. Bu şekilde bir kadının hamile kalma olasılığı da artar.

Kadın Kaç Dakikada Tatmin Olur?

Kadın kaç dakikada tatmin olur sorusunun tek bir cevabı yoktur. Çünkü bu süre kadından kadına değişir. Bazı kadınlar saniyeler içinde tatmin olurken, boşalırken; bazı kadınlarda bu süre dakikalar, hatta saat sürebilir.

Kadının daha kısa sürede tatmin olması için konsantre olması çok önemlidir. Konsantrasyon ne kadar az olursa, boşalma o kadar geç olacaktır. Bu süre zarfında da erkek boşalırsa, kadın hiç tatmin olmadan ilişki sona ermiş olacaktır.

Sağlıklı bir cinsel ilişki için erkeğin erken boşalmaması, kadının da bu süre zarfında boşalabilmesi gerekir. Bu şekilde yaşanan cinsellik uyumlu cinsel birliktelik olarak tanımlanır. Kadının tatmin olması için gerekli olan süre ortalama 15-20 dakikadır.

Bir erkek 15 dakikadan önce boşalıyorsa, kadın da geç uyarılıyor ve geç boşalıyorsa bu durumda kadın tatmin olamaz ve sağlıksız bir cinsel birliktelik yaşanmış olur.

Sağlıkla ve sevgiyle kalın…

 

06.05.1977 tarihinde Tarsus’ta doğdum. 1995 yılında Abdülkerim Bengi Anadolu Lisesi’ni bitirdim. Çocukluktan beri hayalini kurduğum mesleğe ilk adımı, aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanarak attım. Kadın Hastalıkları ve Doğum alanındaki uzmanlık eğitimimi ise 2001-2006 tarihleri arasında Ankara Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamladım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.