Orgazm olamama veya boşalamama tüm dünyadaki kadınların ortak problemidir. Yapılan çalışmalarda erkeklerin neredeyse %100’ü cinsel ilişkide boşalırken, kadınlarda sadece %50-60’ında cinsel ilişkide boşalma gerçekleşir.

Kadınların orgazm olamamasının altında yatan nedenler psikolojik veya fizyolojik olabilir. Bu yazımda sizlere kadınların kolay orgazm olabilmesi için püf noktaları açıklayacağım.

Konsantre Olun

Kadınların kolay orgazm olmasının belki de en önemli püf noktası cinsel ilişki esnasında kadının konsantre olabilmesidir.  Bir kadın cinsel ilişkide ne kadar iyi odaklanıyorsa o kadar kolay orgazm olur. Ama ne yazık ki kadınlar sosyal ve dini nedenlerle cinselliğe erkeklere göre daha uzaktır.

Özellikle bizim gibi muhafazakar toplumlarda cinsellik kadınlar için bir tabudur. Kadının cinsel ilişkiden zevk almasının bile ayıp, günah kabul edildiği bir toplumda kadının cinsel ilişki sırasında kendini olduğu gibi ifade etmesi, konsantre olması beklenemez.

Ama kadınların kolay orgazm olması için yapılması gereken şey kadının zevk almaya, dokunuşlara konsantre olmasıdır. Cinsel ilişki sırasında eşinizle olan sorunları, gündelik hayattaki sorunlarınızı, sosyal ve dini baskıları unutun, sadece ilişkiye odaklanın. Odaklandığınızda her şeyin daha farklı olduğunu, daha çok zevk aldığınızı göreceksiniz.

Teslim Olun

Kadınlar yaratılış olarak sığınmayı sever. İçgüdüsel olarak güçlü erkek bir kadını tahrik eder. Bu mantıkla bakıldığında yatakta kadının teslim olması daha kolay orgazm olmasını sağlar. Kadının teslim olması erkeği de daha çok tahrik eder. Bu şekilde uyumlu bir cinsel birliktelik yaşanabilir.

Cinsel İlişkide Vajina Kaslarınızı Kullanın

Cinsel ilişki sırasında kadının vajinal kaslarını kasıp gevşetmesi hem kadına hem de erkeğe daha çok zevk verir. Bir kadın kolay orgazm olmak istiyorsa ilişki sırasında vajina kaslarını kasıp gevşetmelidir.

Bu kasları çalıştırmanın da en iyi yolu Kegel egzersizidir. Bir kadın ne kadar çok Kegel egzersizi yaparsa vajinal kaslarını o kadar iyi kullanır. Kegel egzersizi pelvik taban kaslarının kasılıp gevşetilmesi şeklinde yapılır. İdrar yaparken pelvik taban kasları kasılır, idrarı tutarken pelvik taban kasları gevşer.

Kegel egzersizini doğru yapmak için 10 sn idrarı tutar gibi pelvik taban kasları kasılır, 10 sn idrar yapar gibi pelvik taban kasları gevşetilir. Kegel egzersizi ne kadar çok yapılırsa vajina o kadar sıkılaşır, cinsel ilişkide o kadar çok zevk alınır.

Cinsel ilişki sırasında penis vajinaya girerken pelvik taban kasları kasılırsa, çıkarken pelvik taban kasları gevşetilirse kadın daha kolay orgazm olur ve boşalır.

Mastürbasyon Yapın

Mastürbasyon bir kadının kendi vücudunu tanıması ve zevk aldığı erojen bölgeleri tanıması için çok önemlidir. Mastürbasyon yapan bir kadın daha kolay konsantre olur ve vücudunu daha iyi tanır. Kolay orgazm olmanın en önemli püf noktalarını da yerine getirmiş olur.

Bu bağlamda mastürbasyon yapan bir kadın her zaman mastürbasyon yapmayan bir kadına göre daha kolay orgazm olur.

Kadınlarda mastürbasyon yapmanın tek zararı çok yapılması durumunda kadının vajinal orgazm olamamasıdır. Aşırı mastürbasyon yapan kadınlarda vajinal orgazm zorlaşır ve mutlaka klitoral uyarı desteği gerekebilir. Bu nedenle kadının aşırıya kaçmadan mastürbasyon yapması daha kolay orgazm olmasını sağlayacaktır.

Hayal Gücünüzü Genişletin

Cinsellikte hayal gücü çok önemlidir. Hayal gücü ne kadar genişse cinsel haz da o kadar çok olacaktır. Hayal gücünün genişletilmesi ise seks oyuncakları ve videolar ile mümkündür. Abartmadan yapılan seks oyunları, kullanılan seks oyuncakları cinsel hayatı renklendirecek ve kadınların daha kolay orgazm olmasını sağlayacaktır.

Klitoral Uyarı

Yapılan çalışmalarda kadınların klitoral orgazmı daha çok yaşadıkları saptanmıştır. Vajinal orgazm olan kadınların çoğunluğunda klitoral uyarı desteği ihtiyacı olmaktadır.

Hiç boşalamayan kadınlar belki de vajinal ilişki sırasında klitoral uyarı (parmak, vibratör vs) ile daha kolay orgazm olacaklar. Boşalamayan kadınlar vajinal ilişki sırasında eşinden klitoral uyarı yapmasını isteyebilir veya kendisi yapabilir. Bu şekilde daha kolay orgazm olabilirler.

Genital Estetik Uygulamaları

Kadınlarda cinsel hazzı artıran yöntemlerden biri de genital estetik uygulamalarıdır. Kadınların kolay boşalmasını sağlayan bu uygulamalar arasında en sık uygulanan G noktası büyütme ve vajina daraltma işlemleridir.

G noktası vajinanın 4-5 cm iç kısmında ve yukarıda bulunan sinir ağından zengin bir bölgedir. Bu bölge kadının daha çok zevk almasını ve daha kolay boşalmasını sağlar. G noktası aşısı (G Shot) denilen yöntemde G noktasına dolgu materyali enjekte edilir. Bu bölgenin alanı genişletilir ve kadının daha kolay orgazm olması sağlanır.

Vajinoplasti ameliyatında ise vajina ameliyatla daraltılır. Bu sayede hem kadın hem de erkek cinsel ilişkide daha çok zevk alır. Ayrıca dar vajina kadının özgüvenini yükselterek cinsel ilişkiye daha konsantre olmasını ve daha kolay orgazm olmasını sağlar.

Sonuç olarak orgazm olmak erkekler kadar kadınların da en doğal hakkıdır. Kadınların cinselliği bir görev gibi görmemesi, temel ihtiyaç gibi görmesi gerekir. Unutmayın cinsel olarak sağlıklı bir kadın her zaman daha mutlu ve daha pozitif bir birey olacaktır.

Sağlıkla ve sevgiyle kalın…

06.05.1977 tarihinde Tarsus’ta doğdum. 1995 yılında Abdülkerim Bengi Anadolu Lisesi’ni bitirdim. Çocukluktan beri hayalini kurduğum mesleğe ilk adımı, aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanarak attım. Kadın Hastalıkları ve Doğum alanındaki uzmanlık eğitimimi ise 2001-2006 tarihleri arasında Ankara Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamladım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.