Muhafazakâr toplumlarda bekâret namusun göstergesi olarak kabul edildiği için bakire olmayan bir kız ne yazık ki evlenemez ve yuva kuramaz.

Ama bakireliğini kaybeden kızların bazılarının da tecavüze uğradığını veya kaza sonucu kızlığını kaybettiğini unutmamak gerekir. Onların da yuva kurma hakkı olduğu fikriyle ortaya çıkan kızlık zarı dikimi halen ülkemizde Ankara, İstanbul gibi şehirlerde uygulanmaktadır.

Bazı yerlerde kızlık zarı dikimi, bazı yerlerde kızlık zarı tamiri olarak adlandırılan işlemin latince adı himenoplastidir (hymenoplasti). Hepsi aynı anlama gelmektedir.

Kızlık zarı dikimi nasıl yapılıyor?

Ankara’da kızlık zarı dikimi için 2 yöntem vardır.

  • Kalıcı kızlık zarı dikimi
  • Geçici kızlık zarı dikimi

Kalıcı kızlık zarı dikimi

Kalıcı kızlık zarı dikimi için flep yöntemi veya mikrocerrahi yöntemi uygulanır. Biz kendi kliniğimizde her iki yöntemi de beraber uygulamaktayız. Bu şekilde başarı oranı daha yüksek olmaktadır.

Kalıcı bekaret tamiri genelde adetten sonra yapılır. Tamir sonrası en az 2 ay ilişki olmaması gerekir. 2 aydan sonra ilişki olabilir. Kalıcı dikim sonrası için süre sınırı yoktur. 10 yıl sonra da ilişki olsa kanama olacaktır.

Geçici kızlık zarı dikimi

Geçici kızlık zarı dikimi için Ankara’da biz ilişkiden 3-5 gün öncesini tercih ediyoruz. Gerektiği durumlarda aynı gün bile geçici kızlık zarı dikimi yapılabilir. Ya da ilişkiden en fazla 10 gün önce geçici kızlık tamiri yapılabilir.

Kızlık zarı dikimi garanti sonuç verir mi?

Kızlık zarı dikimi sonrası kanama %90-100 olur. Bu başarı oranı cerrahi tekniğe, hastanın özelliklerine ve dikim sonrası hastanın bakımına göre değişir. Ama genel olarak kalıcı dikimin başarı oranı %90, geçici kızlık zarı dikiminin başarı oranı %100’dür.

Kızlık zarı dikimi sonrası dikkat edilmesi gereken noktalar

Özellikle kalıcı kızlık zarı dikimi sonrası bakım çok önemlidir, direk başarı oranını etkiler.

  • Yazılan ilaçların düzenli kullanılması ve pansumanın düzenli yapılması
  • O bölgenin kuru ve temiz tutulması
  • 2 hafta havuz, hamam, sauna, termal gibi ortak kullanım alanlarından uzak durulması
  • 2 hafta ayakta duş şeklinde banyo yapılması
  • Karın içi basıncı artıracak hareketlerden uzak durulması (kabızlık, ağır kaldırma, aşırı bacak açma vs.)

Ankara kızlık zarı dikimi fiyatları ne kadar?

Kızlık zarı dikimi fiyatları uygulanacak yönteme, anestezi şekline göre değişir. Ankara kızlık zarı dikimi ücretlerine bakıldığında kalıcı kızlık zarı dikimi, geçici kızlık zarı dikiminde daha pahalıdır. Ayrıca işlem sırasında genel anestezi kullanıldığında Ankara kızlık zarı dikimi fiyatları biraz daha yüksek olacaktır. Dikim ücretleri ilden ile hatta aynı ildeki ilçelerde dahi farklılık gösterebilir.

Kalıcı ve geçici kızlık zarı dikimi ve fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi almak için ….. ……ziyaret edebilir, 05059819919 numaralı telefondan Ankara’daki kliniğimize ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.