Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Tedavisi Ankara

Vajinismus, her 10 kadından 1’inde görülen psikofizyolojik bir problemdir. Cinsel birleşme sırasında vajina 1/3 dış kısımda pelvik taban kaslarında istemsiz kasılma sonucunda cinsel ilişki mümkün olamamaktadır. Fizyolojik boyutu dışında olayın psikolojik boyutu da çiftler için yıpratıcı olmaktadır. Vajinismus sorunu yaşayan kadınlar vajinismus Ankara klinikleri arasında yer alan merkezimizde tedavi olup Ankara’da vajinismus doktorları bünyesinde terapi alabilmektedirler. Bu yazıda sizlere bu konuda daha iyi hizmet verebilmek için vajinismus hakkında çeşitli araştırmalar, en iyi doktorlar ve fiyatlar hakkında bilgi birikimlerimizi sizlere net bir şekilde aktaracağız. Başlıklarımız içerisinde vajinismus hakkında bilmek istediğiniz her sorunun cevabını bulacak ve tedaviniz konusunda detaylı bilgilere sahip olacaksınız.

Vajinismus Nedir?

Vajinismus, kadınların cinsel birleşme anında kendilerini istem dışı olarak kasması sonucu cinsel birleşmenin gerçekleşememesi durumuna denir. Vajinismusun görülme sıklığı hiç de azımsanmayacak kadar çoktur. Bizim gibi muhafazakar toplumlarda her 10 kadından 1’inde vajinismus görülmektedir. Primer vajinismus şimdiye kadar hiç ilişkiye girememiş hastalar için kullanılan bir tanımdır. Sekonder vajinismus ise daha önce cinsel ilişkiye girebilmişken daha sonra doğum, tecavüz vs gibi bir travma sonrası ilişkiye girememe durumudur.

Vajinismus Belirtileri Nelerdir?

Vajinismus belirtileri dendiğinde cinsel ilişkiye girememe veya ağrılı cinsel ilişkiye girme anlaşılır. Vajinismusun ilk gece korkusundan bazı farkları vardır. İkisinde de altta yatan temel sorun korkudur. Ama korkunun derecesi farklıdır. İlk gece korkusu olana bayanda korkuya rağmen ilişki mümkün olabilmekteyken, vajinismuslu hastada hiçbir şekilde ilişki mümkün olmamaktadır. Hatta ilişkiyi bırakın hasta genital bölgesine elle bile dokundurmaz. İstem dışı bacaklarını kapatır veya partnerini iter. Bu tepkilerin hepsini istem dışı kendini korumak için yapar. Çünkü bilinç altından beyine tehlike varmış gibi sinyal gider, vücut da kendini korumaya alır. Vajinismus cinsel isteksizlik anlamına gelmez. Sadece fiziksel anlamda da değil ruhsal anlamda yaşanan bazı sorunların dışa vurumu anlamına da gelir.

Vajinismus Neden olur? Vajinismus Nedenleri Nelerdir?

Vajinismus içsel kaygıların cinsel ilişki sırasında dışa vurumundan kaynaklanan cinsel işlev bozukluğudur. Kadının cinsellikle ilgili korkularından dolayı birleşme sırasında vücudunu koruma güdüsü devreye girer ve vücut cinsel birleşmeye izin vermez. Vajinismusun nedeni tamamen psikolojiktir. Daha önce yaşanan bir travma bilinç altında cinsel ilişkinin kötü bir olay olduğu algısı oluşturur. Örneğin komşulardan, akrabalardan dinlenen korkunç ilk gece hikâyeleri, film sahneleri, tecavüz, taciz gibi olaylar neticesinde bilinçaltının cinselliğe bakışı bozulur ve hasta cinsel ilişki esnasında kendini kapatır. Aslında vajinismus ruhun bedeni hasta etmesi olarak da açıklanabilir.

Vajinismusta vajinal bölgede organik bir problem yoktur. Yani nadiren görülebilen imperfore himen (kızlık zarının kapalı olması), vajinada perde olması gibi problemlerde de hasta ilişkiye giremez. Çünkü vajinada ilişkiye engel olan ve gözle görülen bir problem vardır. Basit bir jinekolojik muayene ile bu sorun tespit edilebilir. Bu nedenle ilişkiye engel olan organik bir sorunun olup olmadığını anlamak için hastanın öncelikle jinekolog tarafından muayene edilmesi gerekir. Altta organik bir problem yoksa o zaman hastaya vajinismus tanısı konulur.

Vajinismus nedenleri arasında, kadının eşini sevip sevmemesi yoktur. Çünkü vajinismuslu hastaların çoğu severek evlenen çiftlerdir. Bu anlamda partnerin olayı kompleks yapmasına veya kişiselleştirmesine gerek yoktur.

Vajinismus Tedavisi Olan Bir Hastalık Mı?

Vajinismus %100 tedavisi olan bir cinsel işlev bozukluğudur. Problemin esas nedeni psikolojik olduğu için tedavide en önemli basamak hastayı dikkatli dinlemektir. Sadece dinleyerek esas korkunun nerden kaynaklandığı rahatlıkla saptanabilir. Ve bu korkuya yönelik psikoterapi yöntemleri ile vajinismus tedavi edilebilir.  Vajinismus tedavisi Ankara paketi olarak 3 seansta bu problemden kurtulabilirsiniz.

Ankara Vajinismus Tedavi Yöntemleri

Vajinismus tedavisi Ankara’da, bu konuda özel eğitim almış vajinismus doktorları tarafından yapılmaktadır. Ankara vajinismus doktorları denildiğinde ise cinsel terapi eğitimi almış psikologlar veya jinekologlar anlaşılmaktadır. Ankara vajinismus tedavisi, seanslar şeklinde Ankara vajinismus tedavi merkezlerinde vajinismus doktorları tarafından %100 tedavi edilmektedir. Vajinismus tedavi süresi; hastadaki vajinismusun derecesine, çiftin tedaviye olan isteğine ve çabasına göre değişir. Ama Ankara’da vajinismus tedavisi ortalama 3-4 seansta çözülmektedir.

Vajinismus tedavi yöntemleri arasında hipnoz, pelvik taban egzersizleri, dilatasyon eğitimi, geçiş adımları ve ağrı giderme yöntemleri vardır. Sorunun büyük kısmı psikolojik olduğu için tedavide esas basamak psikoterapi yani telkinle bilinçaltının değiştirilmesi basamağıdır. Bu tekniklerden hangisinin size uygun olduğu muayene ve görüşmeden sonra belli olacaktır. Kişiye özel, bireyselleştirilmiş vajinismus tedavi yöntemleri ile Ankara’da bu problemden kolaylıkla kurtulabileceksiniz. Vajinismus tedavisinde hedeflenen, vücudunuzu rahatlatmak ve kaslarınızın gevşemesini sağlamaktadır. Bu sebeple uygulanacak tedavi esnasında hastaları zorlayacak hiçbir teknik uygulanmaz ve kişiler farklı yöntemlere zorlanmaz.

Ankara’da Vajinismus Tedavi Fiyatları Ortalama Ne Kadar?

Vajinismus fiyatları merkezden merkeze değişmekle beraber   Ankara’da vajinismus fiyatları paket şeklinde uygulanmaktadır. Ankara vajinismus tedavi ücretinin seansı 500-1000 TL arasında değişmektedir.  Vajinismus tedavisi fiyatları vajinismus derecesine ve vajinismus tedavi merkezine göre değişeceği için en kesin fiyat bilgisini klinikten almak en doğrusudur. Ankara vajinismus doktorları kapsamında bulunan doktorları arayarak veya muayene olarak net vajinismus fiyat bilgisi alabilirsiniz.  Vajinismus tedavisi Ankara fiyatlarını etkileyen en önemli faktör problemin kaç seansta çözüldüğüdür. Bu da hastadan hastaya değişmekle beraber Ankara’daki kliniğimizde ortalama 3 seansta vajinismus tedavisini tamamlamaktayız.

Vajinismus Tedavisi Ankara’da Nerde Yapılıyor?

Vajinismus tedavisi için vajinismus Ankara veya çeşitli illerde birçok hastane, klinik yada özel jinekoloji merkezleri sizlere yardımcı olacaktır. Seçeceğiniz merkez içerisinde muayene odasının steril olması, şikayetlerinizin doktor tarafından dikkatlice dinlenmesi ve ekibin koordineli şekilde çalışması dikkat etmeniz gereken hususlar arasında olmalıdır. Şikayetlerinizi dikkatlice dinleyen bir ekip koordineli çalıştığı zaman tedavi sürecini başarıyla yürütecek ve sizlere samimi bir ortam sunmuş olacaklardır. Zaten hastalığın baş sebebi gerginlik ve psikolojik sorunlar olduğu için kendinizi rahat hissedeceğiniz ortamda tedavi olmaya özen göstermelisiniz. Merkezimizde size sunacağımız hizmetler sırasında kendinizi çok rahat hissedeceğinize emin olabilirsiniz. Ankara’nın en iyi doktorları bünyesinde vajinismus için etkili ve doğru tedavi süreçleri uygulamaktayız.

Ankara’da En İyi Vajinismus Doktoru Kimdir?

Ankara’da en prestijli ve profesyonel doktorları bünyemize katarak sizlere hizmet vermeye devam etmekteyiz. Amacımız vajinismus gibi önemli sağlık sorunlarından başarılı şekilde kurtulup sağlığınıza kavuşarak hayatınıza devam etmeniz. Evlilik yaşantısı içerisinde yaşanan bu sorun eşler tarafından çeşitli psikolojik sorunlara ve tartışmalara sebep olabileceği için sizlere Ankara’da en iyi doktor kimdir sorusunun cevabını şehirde sizi en iyi anlayacak doktorları ekibimize dâhil ettiğimiz bilgisini vererek cevaplandırabiliriz. Çünkü herkesin kişilik özelliği, dikkat ettiği noktalar ve hastalık içerisindeki sorunun oluşmasına sebep olan faktörler farklıdır. Bu yüzden de en iyi doktor kimdir sorusunun cevabı kişiden kişiye değişmekte ve farklılık göstermektedir. O nedenle de en iyi doktor cevabını bizler değil sizlerin tercihleri belirlemektedir.

Cinsel yaşantı bir kadın için oldukça önemli bir konudur. Amacımız sizleri hem psikolojik hem de fizyolojik olarak sizleri sağlığınıza kavuşturmak ve merkezimizden mutlu bir şekilde ayrılmanızı sağlamaktır. Vajinismus konusunda her türlü teknik ve yöntemde başarılı olan kliniğimiz sizleri germeden, telaşa mahal vermeden yönlendirecek ve sürecin ne kadar rahat ve keyifli devam ettiğini göreceksiniz. Böylelikle Ankara’nın en iyi vajinismus doktoru kimdir dendiğinde memnun kaldığınız tedavi süreci doğrultusunda deneyimlerinizi çevrenizle paylaşmış olacaksınız.

Ankara’nın Çankaya İlçesi Çukurambar semtindeki kliniğimizde Vajinismus Tedavisi, Ankara Vajinismus Doktoru Jinekolog Doktor Doç. Dr. Deniz Ulaş tarafından yapılmaktadır. Ankara Vajinismus Tedavi fiyatları 2019 ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ankara Vajinismus Tedavisi, Ankara Vajinismus Tedavi Fiyatları, Ankara Vajinismus Doktoru, Doç. Dr. Deniz Ulaş

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bize Ulaşın!
Adres