Doğum Paketleri Ankara

Tebrikler!!! Aylardır beklediğiniz mucize gerçekleşti…Evet hamilesiniz. Yaklaşık 280 gün sürecek bu inanılmaz maceraya hoş geldiniz. Doğum paketleri Ankara ile bu çok özel hamilelik serüvenini hem fizyolojik hem de psikolojik olarak 7/24 yanınızda olacağım. Her aradığınızda ulaşabileceğiniz, doğumunuza gireceğinden emin olduğunuz ve avantajlı Ankara doğum paketi fiyatları sayesinde siz sadece bebeğinize odaklanacaksınız.

Hamilelik, çok özel ve ancak yaşayarak anlaşılabilen bir serüvendir. Bu serüvende sizi bir dizi psikolojik ve fizyolojik değişiklikler bekliyor olacak. Bazı anne adayları bu süreçte ortaya çıkan fiziksel ve duygusal değişime uyum sağlamada ve kabullenmede sıkıntılar yaşayabilir. Bir yandan dünyaya çocuk getirmenin verdiği heyecan ve sevinç vardır. Diğer yandan ise nasıl bir hamilelik süreci geçireceği, bebeğin sağlık durumu, doğum şekli, kendi doktorunun doğuma girip girmeyeceği ve doğum sonrası ile ilgili kaygılar ve beklentiler yaşar.

İşte bu süreçte kafanızdaki tüm soru işaretlerini yok etmek ve keyifli bir doğum için bebeğiniz ve siz bana emanetsiniz. 7/24 bana telefonla ulaşabileceğinizden de emin olun, çünkü gebeliğin her aşamasında acil müdahale gerektiren durumlar ortaya çıkabilir

Doğum Paketi Nedir?                   

Anne adayları hamile kaldıkları andan doğum yapacakları saate kadar stresten uzak ve sağlıklı bir dönem geçirmelidirler. Bebeğin gelişimi, sağlığı, annenin rahat doğum yapabilmesi için oldukça önemlidir. Anne baba adayları yavrularını güvenilir hekimlerin olduğu hastanelerde kucaklarına almak isterler.

Bu sebeple anne ve baba adayları çeşitli doğum paketlerinin arasından kendilerine en uygun doğum paketlerini seçerek gebelik takibi ve doğumlarını gerçekleştirirler.

Son yıllarda özel hastanelerin artması ile beraber, doğum için özel hastaneler daha çok tercih edilmeye başlanmıştır. Ama tabi ki gebelik takibi ve doğum süreci ile ilgili en önemli kaygılardan biri de olayın maddi boyutudur. Avantajlı olması nedeni ile Ankara’da çoğu aile kendi bütçelerine uygun doğum paketlerini Ankara’da tercih etmektedir. Doğum paketlerine olan ihtiyaç da giderek artmaktadır.

Doğum Paketinin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Doğum paketi Ankara ili içerisinde yararlanacağınız haklar öncelikle doğum sırasında sadece anne ve bebeğin sağlığına odaklanmanızı sağlayacaktır. Doğum Paketine dahil olan hizmetler alındığında münferit bir durum görülmezse cebinizden toplam ne kadar paranın çıkacağını bilmiş olacaksınız.

Ankara Doğum Paketinde Neler Var?

Seçeceğiniz doğum paketinin size sağladığı avantajları mutlaka kontrol etmeli ve içerikleri özenle incelemelisiniz. Benim anne adaylarım için hazırladığım Ankara doğum paketine dahil hizmetler şu şekildedir:

 Gebelik paketi içeriğinde neler var ?

 • Dört boyutlu ultrason ile 10 muayene (CD ve resim dahil)
 • NST (Non Stres Test)
 • Ayrıntılı Ultrason (Gebeliğin 20-22. haftasında )
 • Kan ve idrar testleri:

 

      Gebeliğin 6. haftasında :

 • Hemogram
 • Biyokimya (Kan şekeri, ALT, AST, Üre, Kreatin)
 • Toxoplasma IgG,Toxoplasma Ig M,Rubella Ig G, Rubella Ig M, CMV Ig G, CMV Ig M
 • TSH
 • VDRL
 • Hepatit B, Hepatit C, HIV
 • İdrar tahili ve idrar kültürü
 • *Gebeliğin 12. haftasında ikili tarama testi
 • *Gebeliğin 16. haftasında dörtlü tarama testi
 • *Gebeliğin 24-28 haftası arasında 50 g şeker yükleme testi
 • *Gebeliğin 32. haftasında hemogram, idrar tahlili ve idrar kültürü

Doğum paketi:

 • Doğum ücreti (Sezaryen veya normal doğum)
 • Hastane ücreti
 • Tek gecelik standart odada yatış
 • Anestezi ücreti (Genel, spinal veya epidural anestezi)
 • Bebeğin 1. gün muayenesi ( K vitamini, Hepatit B aşı uygulaması ve topuk kanı dahil)
 • Bebeğin 5. gün muayenesi (Topuk kanı dahil)
 • Refakatçi (yemek dahil)
 • Yenidoğan bebeğin yoğun bakıma yatması gerektiği durumlarda tedavi için ek ücret çıkmamaktadır
 • Annenin 1 hafta sonra muayenehanedeki kontrolü

Doğum Paketinin Anne Adayı İçin Önemi Nedir?

dogum-paketi-ankaraAnne adayları hamilelik süreci içerisinde oldukça mutlu ve duygusal anlar yaşarken bazen endişeli bir tavır da sergileyeceklerdir. Bunun sebebi ise annelik hormonlarının verdiği duygulardan ve bebeğine kusursuz şekilde bakabilme isteğinden ileri gelmektedir. Bunları düşünürken doğum zamanını da düşünen anneler herhangi bir sorun olmaması için tüm önlemleri alıp hazırlıklarını tamamlamak isterler. Onun içinde doğum paketi bir nevi anne adaylarının doğum anını garantiye alan bir uygulamadır. Gidilecek hastane, kalınacak oda, yapılacak testler belirlendiği zaman doğum zamanına tam olarak hazır olacak anneler kendilerini güvende hissedecek ve sağlıklı bir doğum için gün saymaya devam edecektir. Yapılacakların ayrı ayrı değil de tek elden düşünülecek olması sadece anneleri değil baba adaylarını da oldukça rahatlatacaktır.

Doğum Paketinin Bebek İçin Önemi Nedir?

Gebelik paketi Ankara ilinde yaşayan annelerin doğum sürecini ve sonrasını organize ettiği kadar bebeğin de doğduktan sonraki sürecini garanti altına almaktadır. Bebeğe yapılacak ilk muayene ve aşılara hiçbir ücret ödemeyeceksiniz. Ayrıca doğumdan 1 hafta sonra bebek sağlığı için çok önemli olan topuk kanı alınması muayeneler de doğum paketine dahil hizmetler arasında olacak. Hem bebeğinizi güvenli özel hastane doktorlarına emanet etmiş olacaksınız hem de aile bütçenizi zorlamamış olacaksınız.

Gebelik paketi kapsamında 10 muayene, NST ve 4 boyutlu ultrason ile bebeğin görüntülenmesi bulunmaktadır. Ayrıca gebelikte yapılması gereken kan ve idrar testleri de doğum paketi kapsamındadır. Normal doğum veya sezaryen doğum olması Ankara doğum paketleri fiyatını değiştirmemektedir. Ankara doğum paketi fiyatlarına anestezi ücreti de dahildir.  Doğumdan sonraki 1 gecelik  hastane yatışınız ve refakatçi ücretleriniz  de doğum paketi tarafından karşılanacaktır.

Doğum Paketi Ankara’da Hangi Hastane’de Var?

 

Hemen hemen her özel hastanede doğum paketi bulunduğu gibi, özel sigorta şirketlerinin de böyle bir hizmeti bulunmaktadır.  Bazı internet sitelerinde de doğum paketi hizmetinden yararlanabilir ve bütçe olarak size en uygun olanını tercih edebilirsiniz. Ankara doğum paketleri 2019

içerisinde seçmek istediğiniz paketler her ailenin bütçesine ve isteklerine uygun bir şekilde hazırlanmış olarak karşınıza çıkacaktır. Sigorta şirketlerinin anlaşmalı olduğu hastanelerde geçerli olan paketler hayatınızdaki en önemli süreci eksiksiz bir şekilde geçirmenizi sağlayacaktır.

Doğum Paketi Fiyatları Ortalama Ne Kadar?

Doğum paketi fiyatları Ankara için net bir fiyat söylemek doğru olmayacaktır çünkü paketlerde belirleyici en önemli unsur seçilen kurumdur. Seçilen hastaneye, hastanenin verdiği otelcilik hizmetine göre Ankara doğum paketi fiyatları değişmektedir. Ankara doğum paketi fiyatları 2019’de biraz artmış olsa da önceki yıllara göre çok fazla doğum paketi ücreti değişmemiştir. Size sunmuş olunan paket içeriğindeki hizmetler sayesinde oldukça uygun fiyatlara sağlıklı bir gebelik ve doğum süreci geçirmiş olacaksınız. Hem zamandan hem de bütçenizden tasarruf etmenizi sağlayacak olan Ankara doğum paketleri 2019 hakkında kapsamlı fiyat bilgisine merkezimizden de ulaşabilirsiniz. Böylelikle doğum paketi Ankara ili içerisinde anlaşmalı hastaneler, fiyatta belirleyici unsurlar ve faydalı bir süreç için seçilmesi gereken paketler hakkında çok daha ayrıntılı bilgi sahibi olmuş olacaksınız.

Ankara’nın Çankaya İlçesinde bulunan Çukurambar semtindeki muayenehanede gebelik takibi ve doğum, Kadın Doğum Uzmanı Jinekolog Doktor Doç. Dr. Deniz Ulaş tarafından yapılmaktadır. Doğum paketleri içerikleri ve doğum paketleri fiyatları 2019 hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Comments (5)

 • Pınar Tuna cevap

  Merhabalar. Ben şuan 5. Haftamdayim gebeligimi 2 gün önce öğrendim doğum paketi almak istiyorum fakat şuan çalışıyorum ve izin almam çok güç. Fiyat konusunda tarafıma bilgi verebilirsiniz çok sevinirim. İyi çalışmalar dilerim.

  4 Şubat 2019 , 15:19
  • Deniz Ulaş cevap

   Merhaba, yasal olarak burdan fiyat veremiyoruz. Ayrıntılı bilgi almak için 0505 9819919 u arayabilirsiniz

   4 Şubat 2019 , 21:46
  • Deniz Ulaş cevap

   Merhaba, burdan fiyat veremiyoruz. 0505 9819919 dan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Hayırlı olsun:)

   5 Şubat 2019 , 21:47
 • betül cevap

  merhabalar yaklaşık 6-7 haftalık hamileyim,doğum paketi almak için önce muayene mi olmamız gerekiyor sizde?

  19 Temmuz 2019 , 22:11
  • Deniz Ulaş cevap

   Merhaba
   Evet ilk muayeneden sonra doğum paketi alabilirsiniz
   Ayrıntılı bilgi ve randevu için 05059819919 u arayabilirsiniz

   20 Temmuz 2019 , 11:55

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bize Ulaşın!
Adres