Doğum Paketleri Ankara

Tebrikler!!! Aylardır beklediğiniz mucize gerçekleşti…Evet hamilesiniz. Yaklaşık 280 gün sürecek bu inanılmaz maceraya hoş geldiniz.

Doğum paketleri Ankara ile bu çok özel hamilelik serüvenini hem fizyolojik hem de psikolojik olarak 7/24 yanınızda olacağım. Her aradığınızda ulaşabileceğiniz, doğumunuza gireceğinden emin olduğunuz ve avantajlı Ankara doğum paketi fiyatları sayesinde siz sadece bebeğinize odaklanacaksınız.

Hamilelik, çok özel ve ancak yaşayarak anlaşılabilen bir serüvendir. Bu serüvende sizi bir dizi psikolojik ve fizyolojik değişiklikler bekliyor olacak. Bazı anne adayları bu süreçte ortaya çıkan fiziksel ve duygusal değişime uyum sağlamada ve kabullenmede sıkıntılar yaşayabilir.

Bir yandan dünyaya çocuk getirmenin verdiği heyecan ve sevinç vardır. Diğer yandan ise nasıl bir hamilelik süreci geçireceği, bebeğin sağlık durumu, doğum şekli, kendi doktorunun doğuma girip girmeyeceği ve doğum sonrası ile ilgili kaygılar ve beklentiler yaşar.

İşte bu süreçte kafanızdaki tüm soru işaretlerini yok etmek ve keyifli bir doğum için bebeğiniz ve siz bana emanetsiniz. 7/24 bana telefonla ulaşabileceğinizden de emin olun, çünkü gebeliğin her aşamasında acil müdahale gerektiren durumlar ortaya çıkabilir

Ankara Doğum Paketi Nedir?

Anne adayları hamile kaldıkları andan doğum yapacakları saate kadar stresten uzak ve sağlıklı bir dönem geçirmelidirler. Bebeğin gelişimi, sağlığı, annenin rahat doğum yapabilmesi için oldukça önemlidir. Anne baba adayları yavrularını güvenilir hekimlerin olduğu hastanelerde kucaklarına almak isterler.

Bu sebeple anne ve baba adayları çeşitli doğum paketlerinin arasından kendilerine en uygun doğum paketlerini seçerek gebelik takibi ve doğumlarını gerçekleştirirler.

Son yıllarda özel hastanelerin artması ile beraber, doğum için özel hastaneler daha çok tercih edilmeye başlanmıştır. Ama tabi ki gebelik takibi ve doğum süreci ile ilgili en önemli kaygılardan biri de olayın maddi boyutudur. Avantajlı olması nedeni ile Ankara’da çoğu aile kendi bütçelerine uygun doğum paketlerini Ankara’da tercih etmektedir. Doğum paketlerine olan ihtiyaç da giderek artmaktadır.

Doğum Paketlerinin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Doğum paketi Ankara ili içerisinde yararlanacağınız haklar öncelikle doğum sırasında sadece anne ve bebeğin sağlığına odaklanmanızı sağlayacaktır. Doğum Paketine dahil olan hizmetler alındığında münferit bir durum görülmezse cebinizden toplam ne kadar paranın çıkacağını bilmiş olacaksınız.

Ankara Doğum Paketinde Neler Var?

Seçeceğiniz doğum paketinin size sağladığı avantajları mutlaka kontrol etmeli ve içerikleri özenle incelemelisiniz. Benim anne adaylarım için hazırladığım Ankara doğum paketi,  gebelik paketi ve doğum paketi şeklinde ikiye ayrılıyor.

Gebelik paketi içeriğinde neler var ?

 1. Dört boyutlu ultrason ile sınırsız muayene (CD ve resim dahil)
 2. NST (Non Stres Test)
 3. Ayrıntılı Ultrason (Detaylı ultrason gebeliğin 20-22. haftasında yapılır)
 4. Kan ve idrar testleri: Bu testler gebelik haftasına göre değişir. Doğum paketi Ankara içinde bulunan testler gebelik haftasına göre şu şekildedir.

    Gebeliğin 6. haftasında :

 • Hemogram
 • Biyokimya (Kan şekeri, ALT, AST, Üre, Kreatin)
 • Toxoplasma IgG,Toxoplasma Ig M,Rubella Ig G, Rubella Ig M, CMV Ig G, CMV Ig M
 • TSH
 • VDRL
 • Hepatit B, Hepatit C, HIV
 • İdrar tahili ve idrar kültürü

    Gebeliğin 12. haftasında:

 • İkili tarama testi

    Gebeliğin 16. haftasında:

 • Dörtlü tarama testi

    Gebeliğin 24-28 haftası arasında:

 • 50 g şeker yükleme testi

    Gebeliğin 32. haftasında:

 • Hemogram
 • İdrar tahlili
 • İdrar kültürü

Doğum paketleri Ankara İçinde Neler Var?

 • Doğum ücreti (Sezaryen veya normal doğum)
 • Hastane ücreti
 • Tek gecelik standart odada yatış
 • Anestezi ücreti (Genel, spinal veya epidural anestezi)
 • Bebeğin 1. gün muayenesi ( K vitamini, Hepatit B aşı uygulaması ve topuk kanı dahil)
 • Bebeğin 5. gün muayenesi (Topuk kanı dahil)
 • Refakatçi (yemek dahil)
 • Yenidoğan bebeğin yoğun bakıma yatması gerektiği durumlarda tedavi için ek ücret çıkmamaktadır
 • Annenin 1 hafta sonra muayenehanedeki kontrolü

Doğum Paketlerinin Anne Adayı İçin Önemi Nedir?

dogum-paketi-ankaraAnne adayları hamilelik süreci içerisinde oldukça mutlu ve duygusal anlar yaşarken bazen endişeli bir tavır da sergileyeceklerdir. Bunun sebebi ise annelik hormonlarının verdiği duygulardan ve bebeğine kusursuz şekilde bakabilme isteğinden ileri gelmektedir.

Bunları düşünürken doğum zamanını da düşünen anneler herhangi bir sorun olmaması için tüm önlemleri alıp hazırlıklarını tamamlamak isterler. Onun içinde doğum paketi bir nevi anne adaylarının doğum anını garantiye alan bir uygulamadır.

Gidilecek hastane, kalınacak oda, yapılacak testler belirlendiği zaman doğum zamanına tam olarak hazır olacak anneler kendilerini güvende hissedecek ve sağlıklı bir doğum için gün saymaya devam edecektir. Doğum paketi satın alındığında, yapılacakların ayrı ayrı değil de tek elden düşünülecek olması sadece anneleri değil baba adaylarını da oldukça rahatlatacaktır.

Doğum Paketinin Bebek İçin Önemi Nedir?

Gebelik paketi Ankara ilinde yaşayan annelerin doğum sürecini ve sonrasını organize ettiği kadar bebeğin de doğduktan sonraki sürecini garanti altına almaktadır. Bebeğe yapılacak ilk muayene ve aşılara hiçbir ücret ödemeyeceksiniz. Ayrıca doğumdan 1 hafta sonra bebek sağlığı için çok önemli olan topuk kanı alınması muayeneler de doğum paketine dahil hizmetler arasında olacak. Hem bebeğinizi güvenli özel hastane doktorlarına emanet etmiş olacaksınız hem de aile bütçenizi zorlamamış olacaksınız.

Gebelik paketi kapsamında sınırsız muayene, NST ve 4 boyutlu ultrason ile bebeğin görüntülenmesi bulunmaktadır. Ayrıca gebelikte yapılması gereken kan ve idrar testleri de doğum paketi kapsamındadır.

Normal doğum veya sezaryen doğum olması Ankara doğum paketleri fiyatını değiştirmemektedir. Ankara doğum paketi fiyatlarına anestezi ücreti de dahildir.Doğumdan sonraki 1 gecelik  hastane yatışınız ve refakatçi ücretleriniz  de doğum paketi tarafından karşılanacaktır.

Bazı doğum paketlerinde epidural anestezi ve ayrıntılı ultrason paketin dışında tutulmaktadır. Ancak önemli olan bu ayrıntı hastaya net olarak belirtilmemektedir. Doğum zamanı geldiğinde hasta ekstra ücretle karşılaşmaktadır. Bu tarz problemler yaşamamak için biz bu hizmetleri de pakete dahil ettik.

Doğum Paketi Ankara’da Hangi Hastaneler Var?

Hemen hemen her özel hastanede doğum paketi bulunduğu gibi, özel sigorta şirketlerinin de böyle bir hizmeti bulunmaktadır.  Bazı internet sitelerinde de doğum paketi hizmetinden yararlanabilir ve bütçe olarak size en uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Satın almak istediğiniz paketler her ailenin bütçesine ve isteklerine uygun bir şekilde hazırlanmış olarak karşınıza çıkacaktır. Sigorta şirketlerinin anlaşmalı olduğu hastanelerde geçerli olan paketler hayatınızdaki en önemli süreci eksiksiz bir şekilde geçirmenizi sağlayacaktır.

Doğum paketi Ankara içinde TOBB Hastanesi, Memorial Hastanesi, LİV Hastanesi, Lokman Hekim Akay Hastanesi, Koru Hastanesi, Bayındır Hastanesi, Güven Hastanesi, Medical Park Hastanesi, Acıbadem Hastanesi, Medicana Hastanesi, Lösante Hastanesi, HRS Hastanesi yer almaktadır.

Doğum Paketi Fiyatları Ortalama Ne Kadar?

Doğum paketi fiyatları Ankara için net bir fiyat söylemek doğru olmayacaktır çünkü paketlerde belirleyici en önemli unsur seçilen kurumdur. Seçilen hastaneye, hastanenin verdiği otelcilik hizmetine göre Ankara doğum paketi fiyatları değişmektedir.

Ankara doğum paketi fiyatları 2020’de biraz artmış olsa da önceki yıllara göre çok fazla doğum paketi ücreti değişmemiştir. Size sunmuş olunan paket içeriğindeki hizmetler sayesinde oldukça uygun fiyatlara sağlıklı bir gebelik ve doğum süreci geçirmiş olacaksınız.

Hem zamandan hem de bütçenizden tasarruf etmenizi sağlayacak olan Ankara doğum paketleri 2020 hakkında kapsamlı fiyat bilgisine merkezimizden de ulaşabilirsiniz. Böylelikle doğum paketi Ankara ili içerisinde anlaşmalı hastaneler, fiyatta belirleyici unsurlar ve faydalı bir süreç için seçilmesi gereken paketler hakkında çok daha ayrıntılı bilgi sahibi olmuş olacaksınız.

Ankara’nın Çankaya İlçesinde bulunan Çukurambar semtindeki muayenehanede gebelik takibi ve doğum, Kadın Doğum Uzmanı Jinekolog Doktor Prof. Dr. Deniz Ulaş tarafından yapılmaktadır. Doğum paketleri içerikleri ve doğum paketleri fiyatları 2020 hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

132 YORUMLAR

 1. Merhabalar. Ben şuan 5. Haftamdayim gebeligimi 2 gün önce öğrendim doğum paketi almak istiyorum fakat şuan çalışıyorum ve izin almam çok güç. Fiyat konusunda tarafıma bilgi verebilirsiniz çok sevinirim. İyi çalışmalar dilerim.

 2. merhaba ben Hoda Abdi ben hamileyim ve bekçi çapa yaşıyorum yakında bir bebek olacak doğumum hakkında tonlama ihtiyacım var çünkü tonlama alamadım ben tonlama alamadım ne kadar doğum süreci ne kadar maliyeti gerekir açısından benim süreci ile ilgili tüm tonlama umarım cevap ver teşekkürler

 3. Deniz Hanım Merhaba;
  Eşim bu hafta gebe olduğunu öğrendi. Sürecin sonuna kadr ve ve doğom dahil olacka şekilde bize bir fiyat çıkarabilecek misiniz. Teşekkürler

 4. MERHABALAR 6 HAFTALIK HAMİLEYİM DOĞUM PAKETİ FİYATINI ÖĞRENMEK İSTERİM. BİRDE PAKET DEĞİLDE SADECE DOĞUM FİYATINI DA ÖĞRENEBİLİRMİYİM

 5. Merhabalar Deniz Hanım 5 haftalık gebeyim doğum paketleri ile ilgili fiyat ve içerik bilgisi hakkında mail atabilir misiniz ?
  iyi çalışmalar dilerim 🙂

 6. Merhaba, Erzurumda yaşıyorum. Ocak ortasında Ankara taşınacağım. 31. hafta itibariyle sizinle sürece devam etmek istiyorum. Fiyat bilgisini ve doğum yeriyle ilgili bilgileri mail atarsanız sevinirim. Iyi çalışmalar.

 7. Merhaba Deniz Hanım,
  Eşim 6 haftalık hamile doğum paketlerinin fiyatlarını öğrenebilir miyim ? Ayrıca ayrıntılı bilgi alabilirsem çok sevinirim.

 8. merhaba Deniz Hanım, 5 haftalık hamileyim. doğum paketinizin fiyatları hakkında detaylı mail atabilir misiniz?
  Teşekkür ederim. Kolaylıklar diliyorum…

 9. İyi günler başka bi özel hastanede muayene oluyorum fakat doğum bölümü yok sadece doğum için geldiğimde kabul edilirmiyim daha önce muayene olmam şartmı bide muayene ücreti ve tek doğum ücreti bilgisini mail atarmısınız acaba

 10. Deniz Hanım merhaba 5 haftalık hamileyim. Doğum paketi fiyatları için bilgilendirebilir misiniz?
  SGK lıyım. Sadece Takip için de bir fiyat gönderebilirseniz sevinirim.

 11. Merhaba ben şuan hamile değilim ama önümüzdeki aylarda düşünüyorum insllah onun şimdiden bı on ararstirma yapıyorum paket fiyatları hakkında bilgi alabilir miyim mümkünse ?

 12. Merhaba ben 29 haftalık hamileyim. Eşimin işi dolayısıyla Ankara’ya taşınmak durumunda kaldık. Doğum için sizden mail ile fiyat bilgisi alabilir miyim teşekkürler

 13. merhaba gebeliğimi yeni öğrendim. en başından doğuma kadar tek bir yerde olmak istiyorum. paket içeriği ve fiyatlarınızı mail atabilirseniz çok seviniim. teşekkür ederim şimdiden

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.